• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ja svojima dajem 40% peletirane smjese, 35% ječma i 25% tritikala. Kukuruz neće jesti, samo ga bacaju pod gajbe. Kukuruz jede samo Bjelko, rasplodni mužjak. On pak ne želi jesti ječam.
 
H

Hrvach

Guest
Moji i ne vole ječam,ali zato zob obožavaju. Smjesu im ne dajem trenutno,počet ću im ponovo davati u 9mj. Nek se malo očiste od smjese,a kilaža mi sad nije previše bitna,pa mogu i malo sporije napredovati.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
da li se stočni ječam i tritikal mogu kupiti na kilu kao zob ili se mora kupiti vreća npr.od 10 kila?
i gdje vi nabavljate ječam i tritikal?
moji obožavaju zob ali bi im malo promijenila sastav prehrane. inače im dajem samo peletiranu hranu.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Pa kupi im žito na vreće. Sama kažeš da imaš puno kunića, neće ti se žito pokvariti. A i jeftinije ti je kad kupuješ veće pakovanje.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Zanima me kada dajete zecicu pod zeca(parite je), dali nakon par dana je opet stavljate pod zeca da budete sigurni da je primila
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Zanima me kada dajete zecicu pod zeca(parite je), dali nakon par dana je opet stavljate pod zeca da budete sigurni da je primila

Bok. Ja je stavim navečer pod zeca i ako ne primi za 10 min izvadim je van, ponovim opet za sat vremena (a ako i primi od prvi put stavim ju za sat vremena opet). Ako na večer ne primi tak napravim ujutro isto dvaput...više nikad nisam niti pokušavao jer primi navečer 99%.

Kastav kunić....pa kaj kupuješ zob, ječam i ostalo na kile??? Pa uzmi 50 kg vreću nećega i bez brige si jedno vrijeme, istina da košta, al kunićima tak trebaš dati jesti i samo se zafrkavaš s tim...često ideš u nabavu i skuplje te dođe. Jedino peletiranu hranu kupi 10 kg...ona je i skuplja. I sve im pomiješaj.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ovi moji od 2.5 mjeseca zob neće ni da probaju, samo ju van izbace i pojedu ostalo:madmana:
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Bok. Ja je stavim navečer pod zeca i ako ne primi za 10 min izvadim je van, ponovim opet za sat vremena (a ako i primi od prvi put stavim ju za sat vremena opet). Ako na večer ne primi tak napravim ujutro isto dvaput...više nikad nisam niti pokušavao jer primi navečer 99%.

Kastav kunić....pa kaj kupuješ zob, ječam i ostalo na kile??? Pa uzmi 50 kg vreću nećega i bez brige si jedno vrijeme, istina da košta, al kunićima tak trebaš dati jesti i samo se zafrkavaš s tim...često ideš u nabavu i skuplje te dođe. Jedino peletiranu hranu kupi 10 kg...ona je i skuplja. I sve im pomiješaj.

to je istina. pelete im moram kupovati svakih 15-20 dana ovisi. a zob kupujem na kilu jer jedino to mogu na kilu.a kako zobi nemam više kad budem išla kupovati pogledat ću ako u toj sjemenarni ima za kupit stočni ječam pa možda i kupim. zob moji obožavaju. ujutro kad im dajem s kruhom zob pojedu a kruh razbacaju
 
H

Hrvach

Guest
Nije mi jasno kak nemaju u sjemenarni zob na vreće. Ovo na kile je vjerojatno za ove kojima treba manje,al moraju imat negdje pakirano 25 ili 50kg vreće. Tak se barem kod mene prodaje,a vjerujem da je svugdje tako. Zbog čega se ne raspitaš u okolici, G. Kotar i slično dal neko vozi zob u rijeku ili mu je uz put pa uzmeš odmah 100-150kg i mirna si dugo vremena. Investicija je malo veća,ali se bolje isplati i ne trebaš misliti na hranu idući nekoliko mjeseci.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Nije mi jasno kak nemaju u sjemenarni zob na vreće. Ovo na kile je vjerojatno za ove kojima treba manje,al moraju imat negdje pakirano 25 ili 50kg vreće. Tak se barem kod mene prodaje,a vjerujem da je svugdje tako. Zbog čega se ne raspitaš u okolici, G. Kotar i slično dal neko vozi zob u rijeku ili mu je uz put pa uzmeš odmah 100-150kg i mirna si dugo vremena. Investicija je malo veća,ali se bolje isplati i ne trebaš misliti na hranu idući nekoliko mjeseci.

jučer sam kupila za probu stočnog ječma i kukuruza te zob. jedino znam da ima za kupitu vreća od 10 kila pšenični posije. i to imam. a ostalo se ipak na kilu kupuje. ja sam uzela 5 kila od svih. za sada jedu i ječam i kukuruz. njega im dajem malo.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
nazvati veterinara ili ga ubiti

trebam pomoć. trebam hitni odgovor.
kako imam gajbe za kuniće od žice tj. prenamjena od gajbi za kokoše8ona zelena plast.žica) u jednoj od njih su mi dva kunića. danas ujutro kad sam im išla dati jesti imala sam što vidjeti. jednome od njih dvoje je noga zapela u žici tj. upala je između dvije žice. jedva sam mu je izvadila(prerezala žicu)i on je doslovno ogulio kožu. a druga mu je malo uganuta. kako pri ruci nisam imala neko dezinf.sredstvo nakon kratkog vremena sam išla pogledati kao je i usput pošpricati mu sa nekim octenimseptom. ali on tu mogu drži ukočeno a druga mu malo na desno ide. i ne može stajati niti je išta jeo osim malo siejna. sada sam ga isto išla pogledati ali stanje je nepromijenjeno. što da napravim? ima li smisla zvati veterinara ili ga ubiti? (mislim ići pitati onog susjeda koji mi pomaže oko kunića što bi mi on preporučio)
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
ako je predviden za tov, i ako nije pre mali zakolji ga ;)

pa svi su za tov(svih 13) ali ja ih sada prodajem žive s obzirom da imaju 4mjeseca. ionako ako ne uspijem ih prodati žive onda bi bili za meso. taj nije bio bolestan i nije primao nikakvu terapiju lijekom kao njih 7 (jedan kao izvor zaraze a ostali kao preventiva)
ne znam sada mi ne izgleda ta rana ružno jer ju on (nogu) stisnuto drži. jedino me brineta druga noga koju on ne može izravnati. kada ga ja pomaknem pada(legne na bok).
večeras imam konzultacije sa tim susjedom pa ću vidjeti.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
kastav@
marin ti je dobro rekao!
Susjed nek donese ugalj za roštilj i dobro crno vino i ...!
Kunići sad na ovim vrućinama jedva da napreduju a s nekom ozljedom nikako,1 mjesec dok se oporavi i ako se oporavi!
pozdrav i dobar tek :)
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
kastav@
marin ti je dobro rekao!
Susjed nek donese ugalj za roštilj i dobro crno vino i ...!
Kunići sad na ovim vrućinama jedva da napreduju a s nekom ozljedom nikako,1 mjesec dok se oporavi i ako se oporavi!
pozdrav i dobar tek :)

vidjet ću što kaže susjed. da li se isplati pustit ga ali ako je istina da se teško oporave sa takvom ozljedom onda ga je bolje sad ubiti.
radije bi ga ostavila još nekoliko dana živog a ako mu ne bude bolje zaklat ga
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
eto morala sam ga ubiti. noga koja je stradala nije bila tako loše ali je ona druga noga slomljena.

Dobro si napravila, i ostali su ti dobro savjetovali...kaj ćeš ga liječiti, ak je tak i onak bio predviđen za klanje?! A vjerojatno je i bio spreman za klanje ak je bio star 4 mjeseca. Smatram da kuniće koji su za tov i klanje ne treba hraniti duže od 4 mjeseca (barem srednje velike pasmine) i ako da tad nisu spremni za klanje (očišćeni od 1,7-2,5 kg) onda nekaj ne štima ili sa hranjenjem ili s kunićima. A i poslije samo dobivaju na masnoći, a ne na mišićnoj masi. To je samo moje mišljenje...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
kastav-kunić

Vidim da prodaješ kuniće, 4 mjeseca starosti, 40 kn/mjesec starosti...tj. 160 kn/kom! Super ak ih prodaš za tu cijenu! Ja sam svoje sve riješil koji su bili za klanje, al po 40-45 kn/kg čišćeni, ili 80 kn živi.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
kastav-kunić

Vidim da prodaješ kuniće, 4 mjeseca starosti, 40 kn/mjesec starosti...tj. 160 kn/kom! Super ak ih prodaš za tu cijenu! Ja sam svoje sve riješil koji su bili za klanje, al po 40-45 kn/kg čišćeni, ili 80 kn živi.

ova cijena je okvirna jer možda ih dam za manje ako bude zainteresiranih. pričekat ću 15-20 dana pa ako ne bude krenulo onda ću i očišćene prodavati. ja svoje kad su za meso po 50-55 kuna po kg.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Dobro si napravila, i ostali su ti dobro savjetovali...kaj ćeš ga liječiti, ak je tak i onak bio predviđen za klanje?! A vjerojatno je i bio spreman za klanje ak je bio star 4 mjeseca. Smatram da kuniće koji su za tov i klanje ne treba hraniti duže od 4 mjeseca (barem srednje velike pasmine) i ako da tad nisu spremni za klanje (očišćeni od 1,7-2,5 kg) onda nekaj ne štima ili sa hranjenjem ili s kunićima. A i poslije samo dobivaju na masnoći, a ne na mišićnoj masi. To je samo moje mišljenje...

to je istina da poslije dobivaju samo na masnoći a ne na miš.masi.večeras kad mi ga susjed donese (jer je jučer bilo kasno navečer kad je došao vidjeti tog kunića) pitat ću ga koliko je kg imao. (ja pretpostavljam da je bio oko 1,50 kg težak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh