• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Buduci da vrsim usluge (po kucama) imao sam prilike vidjeti svakakvih situacija a ponajvise losih uvijeta drzanja kunica,,,
obicno nemaju niti vise vrsta zitarica nego samo jednu i malo sijena, trava vec spada u luksuz i kod tih i takvih nema uginja ili su svedena na minimum,,,
moji imaju hrane koliko vole (nikad im hranilice nisu prazne) uvijek dnevno friskog sijena, uvijek dnevno friske vode i uvijek dostupne, trave svakodnevno friske osim kad se najavi kisa onda pokusam nakositi za sljedeci dan,,,
ciscenje barem jednom na tjedan i nevalja pa jbte tko je tu lud,,,
stvarno dolazim u napast da im reduciram obroke, iako nas proitv toga da zivotinja pati,,,

I nije problem u davanju, barem meni, ali vidim da to nikud ne vodi a vidim i da te neke teze iz davnina polako sve vise dolaze do izrazaja,,,

toto poslao sam ti pp, ne odgovaras?!
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Jutros sam primjetio da ima i iscjedka i onda sam je odvojio. Dali sad može mi to prijeć i na ostale odrasle ženke? Sve ženke imaju hranu sa kokcidiostatikom osim te bolesne i mežjaka. Dali su onda te ženke i njihovi mladi koji sisaje zaštićeni?
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Seat , taj iscjedak bi mogao zarazit druge , pa i preko zraka. Zato s njom van iz prostorije gdje su drugi. Mladi sve dok sisaju imaju neku zaštitu preko majke, zato se i sastav mlijeka mijenja kako mladi stare. Ja sam samo posumnjo na jednog mladog i odma ga odnio u jednu gajbu pedesetak metara dalje od ostalih iz prostorije. Srećom nakon pet dana se otrijeznio jer je bio kao pijan i došao k sebi. No on se ne vraća među ostale nikad više.
Toto ak nije tajna kakva je bila prodaja u Samoboru.
Bobić , to sam već davno negdje napisao kako su prije ljudi imali one obične kuniće u štali bez neke posebne njege i kerefeka. Ne znam jel toga još ima.
I šećer na kraju. Jučer navršili 3mjeseca a danas na vagi. Mužjak 3,20 , ženke 2,80 i 3,20 kg. I tko hoće nek vjeruje jer nemam šta lagat jedna nevjerojatnih 3,70kg. Svi zdravi , nabiti i mesnati . Sutra ide ova najmanja za ručak , a ove za rasplod.
 

pilot

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
18
Re: Kuničarstvo

Dobio sam jednu zečicu prije 10 dana i sve je bilo ok do prije 5 dana počela je gubit na težini sad je kost i koža imam dojam daje premirna dase nekreće i nejede pproljev nema.
Štabijoj moglo bit i dal treba ići u karantenu?

Isto se desilo i ovoj mojoj u roku pet dana je pala sa 4,5kg na cca 2,5kg i peti dan uginula:icon_e_sad: moram naglasit da je jela hranu prva tri dana ali ne onako živahno več četvrti dan preko volje a peti kada je i uginula nije nista niti okusila... valjda tako treba bit jbg. prije toga je othranila 7-8 legla nikad ispod 8 komada i sve ok... mladi su za sada ok jedu sve uredno i zivahni su a i ostali su mi svi uredni hvala bogu.
 

pilot

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
18
Re: Kuničarstvo

Bobić to šta kažeš kad vidim kako ih neki pojedinci drže muka mi dođe i opet im kunci ne krepaju... ko če tu bit pametan...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Re: Kuničarstvo

Robelar,ok, zakaj pitas,da mi nedodjes za konkurenciju iduci put? :D prodalo se 5 starijih kunica,ali nije ti to meni tolko bitno,meni je to vise izlet :D
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ma ne mislim ti konkurent biti jer nemam za prodat nego me čisto zanima dal ljudi kupuju za tov. U ovo su vrijeme prije penzioneri znali uzet cijelo leglo i ishranit si preko ljeta na vikendici. Na trešnjevačkom placu nedjeljom tamo gdje su životinje uvijek isti šverceri i dosta slabo prodaju. U ćetvrtak iste te face na sesvetskom sajmu .
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Re: Kuničarstvo

Robelar,salio sam se,naravno. Ma tak male ni nenosim. Svi su me trazili vece,za rasplod.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Nadam se da se uz kuniće bavite i vrtom . Ja imam onako iz hobija za sebe mali vrt iz kojega dajem kunićima kad pljevim . Ne znam kako vi ali paradajz je bio blijed,nikakav , em mraz , em kiša . Sve dok nisam razmutio u bačvi koprive i kuničjih kuglica. Evo već nakon par dana zaljevanja s tim eliksirom listovi su dobili tamnozelenu boju i biljke sam već pokolio. Kunići vrtu daju gnoj a ja njima iz vrta šta pretekne.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ja ti sve radim od oka , ubacim kantu kopriva , kantu brabomjaka i kantu raznolike trave, onda zalijem sa vodom. Nemoj hermetički zatvorit da nebi zbog plinova puklo. Uglavnom nali vode tak da ne bude ni gusto ni rijetko . Još kad bi imala kantu kokošjeg ili golubjeg to bi bila prava bomba. Onda uzmi neki štap pa to ponekad promješaj , je da smrdi ali djeluje . Samo pazi , nemoj baš direkt po biljki nego pokraj jer bi moglo spalit lišće osobito ak buš stavila kokošjeg.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Znam da kokosji izmet spali, susjeda ga razrijedi vodom 1:10, pa tako i ja. Bas cu probat smijesat i brabonjke i koprivu, energetska bomba ja jadni paradajz :)
Mozda se i pokrene... Hvala

Btw, moje zecice se kotile 4. 5. i 6. ovog mjeseca. Stara zecica raznijela i izgazila 10 mladih u tri dana, dvije koje su se kotile prvi put, svaka po 8 komada. Lijepi su, zivahni, po malo jedu pa se nadam da su i zdravi.
Staru sam pripustila opet, pa ako ponovi *ranje slijedi joj lonac
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Moji jedni mladi su danas ćetrdeseti dan sa mamom . Strah me odvojiti jer su do sad hvala Bogu svi ok. Žena im je čak radi preventive dok me nije bilo u vodu rastopila andola, nemožeš vjerovat. Davanje druge šanse ženki koja je imala sve uvjete kod mene nije pokazalo rezultate.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Evo stari su 10 dana.
20160525_170530.jpg
[/url] free picture upload[/IMG]
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Zna li ko dali je sajam u sesvetama sutra otvoren ?

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Sutra je zapovijedani Crkveni blagdan. Ako si vjernik otići ćeš na Misu a ne na sajam.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Moji jedni mladi su danas ćetrdeseti dan sa mamom . Strah me odvojiti jer su do sad hvala Bogu svi ok. Žena im je čak radi preventive dok me nije bilo u vodu rastopila andola, nemožeš vjerovat. Davanje druge šanse ženki koja je imala sve uvjete kod mene nije pokazalo rezultate.
A pusti ih jos, ako ima mjesta i nije im tijesno, pusti dok nisi siguran. Mada nikad nisi siguran...Bogme ti zena ima petlje, ja se ne bih usudila.Da mi pocrkaju od moje ruke, valjda bih i ja od muke. A ova stara je dobila sansu jer je do sad kotila, brinula, othranjivala, sve pet. A i prva je dosla kod mene, pa ajd... Vidjecemo za 10ak dana sto ce biti
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Odvojio sam ih pa šta Bog da. Ostavio bi ih još ali su ženku svu iscicali da jadna više nije imala kud se sakrit. Sad sam u nedoumici šta im dat jer starog sjena više nemam a ovo svježe mi je riskantno. Je suho ali to je kao uparena trava najgore za mlade. Sljedeći dani su im najkritičniji.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Evo da i ja ostavim koje slovo, proslih dana bilo prekoprevise posla pa sam ubit dolazio i nije mi bas bilo do nekog tipkanja,,,
Situacija sljedeca, od 25 njih prvotno odvojenih samo njih 6 ostalo urednih bez tragova bolesti, 2 su vec prije toga bila poklonjena (za djecju zabavu) od ostalih 17 7 je otislo na nebeske pasnjake a ovih preostalih 10 vraca se u normalu,,,
Dato im je bocica sulfadimidina (ne samo njima ve cje jedan dio dat i ostalima radi preventive) i svakim dano postaju sve razdraganiji ali vidno su zaostali od ostatka ekipe, prehrana im je ostala ista pa cek im je i trava vracena jer bio sam misljenja ako vec i umiru bar neka jedu ono sto najvise vole,,,
dakle neki zakljucak bi bio da trava vjerovatno nije uzrok kokcidoznom oboljenju,,,

Problem mi se sad pojavio kod ovih manjih kojima je majka uginula (nicim izazvana) jedan se razbolio odvojen odmah i drugi dan uginuo ostali su za sad ok i preventivno su na sulfadimidinu jer kod mene u ljekarni nema onog sto je Tototo preporucio,,,
premladi su ostali bez matere i sad kako im Bog da,,,

Ni sam sad vise nemam starog sijena i prisiljen sam davati im frisko pokoseno iako znam da bi moglo stvarati probleme,,,

I za kraj moje obje zecice se sretno okotile i za koji dan cemo vidjeti sa cim se raspolaze,,,:tongue:
 

Najnoviji postovi

Na vrh