• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
djetelina je zakon- pročitaj deklaraciju kupovne hrane od čega se pravi ili probaj davati kunićima peletiranu lucernu. Nema zrna koje joj može konkururati. Također kopriva sušena, pogotovo za majke s mladima. Pod djetelinom mislim na lucernu, kopriva mlada sušena.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Danas izvagao tovne kuniće (prvi put žive) jer su mi se činili malim za klati! Danas su njih 42 točno 3 mjeseca i izvagao sam najmanjeg i najvećeg! Najmanji je točno 2200 grama, q najteži 2800 grama! Totalno razočaran! Ali nekako se tješim da je to zbog vrućine jer su tokom dana malo jeli!
Do sad još nikad nisam imao tako sitne! Uvijek su bili vagani nakon što bih ih zaklao i nikad mi nisu bili ispod 3000 grama!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kad još tome dodaš da se radi o šarcima koji u tom uzrastu još baš nemaju na sebi mesa u totalnom si bedu. Evo ja upravo pravim saft od malca starog 92 dana. Težak je bio ravno 2,80 kg.
Sastojci: Narezao sam dvije glavice luka , dva mekša paradajza, četri paprike, pola ljute, dvije mrkve , malo celera, šaka mladog graška, žlica domaće masti, sol, papar, slatka i ljuta tucana paprika , žlica vegete . Sve prodinstati .Meso kunića odvojiti od kostiju i narezati na kockice te staviti na prodinstano povrće. Ako treba podlijevat imlakom vodom. Pred kraj razmutim dvije žlićice fanta za ćobanac u deci vode te pustim da sve provrije . Poslužiti toplo uz naribani sir , debele špagete ili rižu. I to je to. Dobar tek. Robelar:(punch):
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Upravo što se mesa kod šarca tiče sam prezadovoljan!,jer nemaju debele kosti kao npr.kalifornija! Ali ove još ne mogu najmanje mjesec dana klati, od njih stvarno nikakve koristi!
To s tim "paprikasom" cu morati isprobati!, djeluje mi stvarno slasno!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Upravo to si i ja mislim, da nebi bilo lose probati,,,
ja ih inace najcesce spremam na kotlovinu jer su mi kao takvi najbolji,,,
zena ih zna pripremati i na saft ali saft od vrhnja i crrnog vina,,,
to obicno budu komadi sa vise kostiju :icon_mrgreen:

Ja cu morati ovih dana rijesiti jos onih 5 kokcidokoknih sto su zaostali u razvoju, nakon toga ostaje mi jos 7 njih koji su sad oko 80 dana,,,

Danas odvojena oba legla od majki i spojena u jedan box, taman je jednima danas 60 dana a drugima 53,,,
debeli su ko pucanci :icon_mrgreen: i bas me zanima hoce li koji nastradati od kokcidoze,,,

Jedna odmah danas pripustena, uh kako ga je jedva docekala,,,:icon_mrgreen::(giggle):
Kontam, iza 15.08. i vrucine bi trebale pomalo jenjavati,,,
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Kako sa oviakvim pojilicama na sisu kad dođu minusi kako spriječiti smrzavanje? Dali ubacit grijač za akvari u posudu sa vodom i cirkulacisku pumpu od akvarija da mješa vodu? Dali bi to funkcioniralo?

20160706_191747.jpg
[/url]photo hosting sites[/IMG]
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Noćas se okotila i druga ženka , sestra od one od prije tri dana. Već sam imao intervenciju , naime iznjela je iz kotilice dva mala. Srećom sam to na vrijeme primjetio. U nabavi sam mužjaka pod kojeg bi išle sve moje ženke , ali sve već viđeno i lošije kvalitete od mojih. Ovako moram hraniti tri svoja muška .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Jedno malo neobicno pitanje, smije li se TUŠT koristiti u ishrani kunica,,,

Naime nedostaje mi trave za dnevni otkos pa bi im umjesto nje ubacio tušt jer njega ima osjetno vise nego oni mogu pojesti,,,
c065.gif
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne znam za tušt ali u nedostatku trave možeš natrgati mladih grana od agacije , od lijeske , onda kupine , naravno i lišće istih. List od kelja, cikle , blitve isto tako.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
List cikle kazes, :icon_scratch: hmmm, nekako imam osjecaj da sam negdje procitao da lisce cikle i nije bas najbolja hrana za kunice,,,:icon_scratch:

ipak dajem si za pravo da sam od hrpe informacija cak krivo pokopcao,,,
c065.gif


tust mi trenutno stvara probleme jer se pojavljuje kao korov pa bi jednim udarcem ubio dvije muhe,,,
a015.gif
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Zar nije agacija iliti bagrem otrovan? Za cvijet znam da se smije jesti, ali kora i lišće su otrovni! To sam negdje pročitao na forumu kozarstvo gdje su nekome koze dobile proljev pa se ustanovilo da su jele koru od bagrema!!
Za drugo znam da smiju jesti jer sam im i sam davao!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja svojim kunićima dajem dosta toga što možda vaši ne bi preživjeli. Dajem sav drač iz vrta , šljive , jabuke, luk i krompir,kruške, koru od lubenice, salatu, štrajim sa lišćem od magnolije , višnje i oraha. Uglavnom dajem sve što u sezoni imam. Dosta toga kunići samo pogaze i onda ide ionako na gnoj. Jedino što sigurno i striktno izbjegavam je bršljan. Tako i mali od početka uče. Preko zime su ionaku skoro samo na sijenu.Vjerujem da sam kunić zna šta smije i šta kojem paše. Normalno da ako naprimjer nemaju stalno jesti kad bi im natrpao zelene salate da bi se iz lakomosti nažderali i krepali.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo ja svojima dao tust i koliko vidim nisu bas nesto prezadovoljni,,,
buduci da je bilo dosta kasno nisam vidio koliko toga je pojedeno,,,
sjutra cemo znati rezultate i odrediti daljnje postupke,,,
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Prebrojani malci , jedna okotila 13 , a sestra joj 11 komada .Zato držim panonske bijele. Svi hvala Bogu u redu i na broju.Ženke bi već trebalo opet pripustit ali kud sa mladima. Bio sam kod prijatelja koji drži samo novozelandske crvene. Jesu lijepi ali jedna mu okotila dva druga četiri. Kaže kad bude šest to je rekord. A o tovu ne možemo ni govoriti jer kunići sa četri mjeseca mu važu oko 2,20kg.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Sve do 10 komada po meni je sasvim ok,,,
ako ih je vise zaostaju u razvoju pa opet dođes na isto, bar ja tako mislim,,,
s druge strane ako se gleda opet glava je glava i koliko god da su napredniji ali uvijek ih je ogranicen broj i nikad ih nece narasti vise od toga,,,

Kod mene su sad bili sa materom dva mjeseca i iscicali su ih da su gotovo kost i koza, ono ne bas doslovce ali niti priblizno kao sto ce biti dva tjedna nakon odbica,,,
Bas me zanima kako bi bilo da ih je vise i da su sa njima dva mjeseca,,,,

Sad vidim da niti gajba ma koliko se cinila velika (120x70) i nije bas toliko velika kad je unutra njih desetak od dva mjeseca plus zecica,,,
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
evo koja sličica kak se borim protiv sunca,tu su još neke nedovršene konstrukcije na koju če ići neki nevjerovatni "korov" koji če zamijeniti ovu zelenu pvc mrežu

ima i koja slićica mojih kunića...























(Powered by frubar.net)
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Gledam malo ovo Vase sijeno, kakva je to razlika između onog nabijenog presom, ccc cudo jedno,,,
I sam sad imam nesto pokosene otave koja nije balirana, ma razlika nebo i zemlja,,,
Nema mrvlja i svi listovi na broju,,,:(giggle):
a presano ajme meni :icon_e_confused:
@jimmy
tvoji su cijelo vrijeme ovako na otvorenom i ljeti i zimi ili?

@uzgojitelj
sa cime ti trenutno raspolazes, de ubaci koju sliku,,,
krivo si me shvatio onda kad smo raspravljali o onoj djetelini, tad sam mislio na slike kunica a ne djeteline,,,
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Gledam malo ovo Vase sijeno, kakva je to razlika između onog nabijenog presom, ccc cudo jedno,,,
I sam sad imam nesto pokosene otave koja nije balirana, ma razlika nebo i zemlja,,,
Nema mrvlja i svi listovi na broju,,,:(giggle):
a presano ajme meni :icon_e_confused:
@jimmy
tvoji su cijelo vrijeme ovako na otvorenom i ljeti i zimi ili?

@uzgojitelj
sa cime ti trenutno raspolazes, de ubaci koju sliku,,,
krivo si me shvatio onda kad smo raspravljali o onoj djetelini, tad sam mislio na slike kunica a ne djeteline,,,
Ljeti otvoreno,zimi opsiveni najlonom
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jimmy, posadi divlju lozu!
Ja sam tako napravio kod svinja i kokoša na vanjskom dijelu! Raste k'o luda, u jednoj godini je meni prekrila skoro 20 qm!( dvije sam zasadio)!
Super gusto i veliko lišće!
 

Najnoviji postovi

Na vrh