• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Evo kupca . Četri komada iz dubokog teška 9,70 za 450 kuna. Kog hoće hoće.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Neka, samo nek te ide da barem malo povratis ulozeno,,, :eek::
Ja ih nemam puno i hranim ih iz ljubavi te radi vlastitih potreba, trenutno raspolazem sa 35 mladih 2 zezice i Slavek,,,
nemam namjeru prodavati ih za sitne novce a ukoliko netko uleti sa primamljivom cijenom mozda se i predomislim (da me se krivo ne shvati, nema premisljanja u vezi cijene),,,
imam nekih prohtjeva ali su me cudno gledali kad sam im rekao za cijenu istih,,,
ma predomislit ce se oni ali nece to biti spektakularne kolicine,,,
kak' za vino kazu "pij malo ali pij dobro" tak vrijedi i za kunice "jedi malo ali jedi kvalitetno"

nikog se na nista ne prisiljava i kazem ja ima u trgovackim centrima i ispod 20,oo kn/kg pa tko voli nek izvoli ja nemam nista protiv,,,

Samo razlika je u tome sto ja znam sta jedem dok oni neznaju i gotovo uvijek na kraju jeftinije ispadne skuplje a manje vise,,,
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Evo kupca . Četri komada iz dubokog teška 9,70 za 450 kuna. Kog hoće hoće.

Dobra težina za četiri komada!
Svaka čast, to je solidan posao!
Neka samo ide i dalje tako...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Kad gledam sve ukupno sa kunićima sam svakako u nekom dobitku , ne novčanom nego imam kvalitetnog i zdravog mesa barem jednom tjedno za koje znam kakvo je i od kud. Nadobudni susjed mi je ponudio tovne piliće u zamjenu za kuniće . Naravno da sam odbio jer je njemu meso meso. Nije mu jasno da je kila pedeset kuna koliko je i jednomjesećni mladi.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Na način kako mi svi držimo i hranimo kuniće je praktički ne moguće biti u novčanom dobitku, ali ja smatram da je samo pokriće troškova već veliki dobitak jer mi jedemo zdravo i kvalitetno meso i to u potpunosti "za đaba"- kako bi rekli naši susjedi...

I ja sam imao jednog takvog lika koji je htio mjenjati piliće za kuniće jer i moj veli da je meso - meso!
On još uvijek "papa" piliće....
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: Kuničarstvo

Da se nadovežem na ovu temu,uzgajan i kozliće i janjčiće i sad kuniće i nema šanse da prodam i kilo,rađe dobrom prijatelju poklonim kojeg nego prodat jer nema tih para koje to mogu platit!!!

Jučer mi je zadnja izlegla,mislim da ih ima 6,nisam baš trebao je pripustit ali eto,skinuo sam poklopac kotilice jer su mi se nekidan njih 6 skuhalo i crklo od vručine,sad ih je ostalo 5 i oni normalno napreduju.
I za kraj jedna zanimljivost imam ovako 22 glave svakakvih velićina (5 kunica 1 je tada bila skotna,1 sa 5 malih,druge su 3 miseca stare,jedan muški,i 11 u tovu) i prije 4 dana su od ujutro do navećer popili 26l vode!!!!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Zanimljivo, moji uopce ne piju puno vode, 10 njih koji preboljese kokcidozu preko dana i preko noci nikad ne popiju vise od litre (imaju litrenu vinsku flasu i dosta im je od obroka do obroka,,,
zecica jedna koja ima 10 malih mjesec i po starosti ima dovoljno pivsku flasu od obroka do obroka,,,
druga ima 8 komada mlađih za koji dan od ovih gore također imaju pivsku flasu dovoljno od obroka do obroka,,,
7 njih sad 2 i po mjeseca stara koje je majka prerano napistila otisavsi u vjecna lovista ne popiju vise od litru po obroku
slaveku bi politra bila i vise nego dovoljna za cijeli dan,,,
daklem gotovo cetrdesetak njih ne popije vise od 7 litara za dan i noc,,,

mozda radi trave, :icon_scratch: tko ce ga znat,,,
c065.gif
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ja svojima redovito mijenjam vodu ujutro i navečer makar popili samo deci. Što kaže Bobić vjerojatno manje piju jer im dajem industrijski kelj koji sadrži dosta vode.Što se tiće prodaje ne bi ni ja imao kupca da mi punica na Dolcu ne nađe. Neka joj Bog plati.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Moji popiju isto tako kao i kod Bobica, ali im mjenjam (moj tata) i do tri-četiri puta dnevno vodu? To su kupovne pojilice od 1 litru i nikad ne popiju više od 2-3 dcl prije mjenjanja!, a ja ih uopće ne hranim sa zelenim...
Po ovim vrućinama samo leže i dahću!, čisto mi ih žao, ali šta ću, nije ni meni lakše!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Vidjeh nedavno da su neki pisali kako orezuju nokte zecicama,,,
zanima me koliko duge ih ostavljate?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Vidjeh nedavno da su neki pisali kako orezuju nokte zecicama,,,
zanima me koliko duge ih ostavljate?

Kad pogledas nokte/kandže s donje strane onda vidiš zadebljanje! To je prokrvavljeni dio sa živcem!, taj dio ne smiješ rezati jer onda krvare i to ih boli, a može doći i do infekcije pošto oni stoje s nogama u fekalijama! Ja koristim škare za pseće nokte!
Njima je najlakše orezivati, a i kunići se ne muče previše jer to ide super brzo!, a ako nisi siguran imaš na YOUTUBE-u točno kako se to radi...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Znam da je jasno vidljiv zivi dio nokta i to sam ostavljao prilikom rezanja,,,
Do sad sam to radio samo Slaveku jer je on na zici i imao je bas duge nokte,,,
Buduci da mi je jedna zecica dobila sugarca isljenja sam da nebi bilo lose da se i njima strate nokti je njima samo produbljuju problem,,,
Srecom ja cesto pregledavam sve kunice ka se problem nemoze daleko ni razviti,,,

ali i bez tog mislim da nebi bilo lose skratitti ih na neku normalno mjeru,,,

koliko cesto Vi to zapravo radite?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Od kad držim kuniće nisam nikad ni jednom rezao nokte jer su svi moji kunići na tvrdoj podlozi , daska, sa debelom prostirkom. Nemaju ni žuljeve.Držanje u malim kavezima sa žicom gdje se nemogu okrenuti po meni je samo za tov do tri mjeseca. Moji na večer oko osam počnu trčati po gajbama da je milina i najveći imaju prostora za to, zatim grebu po podu i zidovima. Ja i ne ostavljam kuniće preko godinu i pol stare jer držim hibride pa nemam tih problema. Orijaši dok narastu i par puta se okote već su stari tri godine i normalno da imaju nokte. A sa njima se češu pa i dobiju šugu jer se oderu po uhu.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Danas sam vago svoje hajkome stare 51i52 dana teški su od 1.35 do 1.5kg. Hranim ih briketima i zrnjem omjer pola pola. Dali je to odgovarajuća težina zatu starost?

20160706_191756.jpg
[/url] free image host[/IMG]

I evo jednih u gnjezdu ima ih 11.

20160706_191829.jpg
[/url]screenshot windows 7[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Po meni je u redu. Kad kažemo za hibride da dobivaju kilu po mjesecu starosti ne znaći da sa jednim mjesecom imaju kilu , ni sa dva dvije . Prva dva mjeseca nisu toliko bitna jer najviše rastu i dobivaju između
drugog i trećeg mjeseca da bi sa napunjena tri imali tri i preko tri kile. Štednja na smjesi je kod hibrida štednja na konaćnom rezultatu. Svaka prelaženje tova od tri mjeseca stvara odmah gubitke u isplativosti.Ako štediš na smjesi do trećeg mjeseca i stavljaš recimo samo pola pola , opet produžiš tov za recimo mjesec dana , a za taj mjesec ti pojedu smjese koliko bi da si stavljao odmah do trećeg sedamdesetpet do osamdeset posto. Ne zaboravi pet dana prije klanja ukinuti davanje smjese. Naravno da i broj mladih ima utjecaj na prirast.
Hrani li još netko osim mene sa stabljikom kuruze. Prorjeđujem kukuruz pa im dam svakom po stabljiku oko metaripol visine.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Znam da je jasno vidljiv zivi dio nokta i to sam ostavljao prilikom rezanja,,,
Do sad sam to radio samo Slaveku jer je on na zici i imao je bas duge nokte,,,
Buduci da mi je jedna zecica dobila sugarca isljenja sam da nebi bilo lose da se i njima strate nokti je njima samo produbljuju problem,,,
Srecom ja cesto pregledavam sve kunice ka se problem nemoze daleko ni razviti,,,

ali i bez tog mislim da nebi bilo lose skratitti ih na neku normalno mjeru,,,

koliko cesto Vi to zapravo radite?

Ne baš prečesto! 2-3 puta za života (kunićjeg)!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Po meni je u redu. Kad kažemo za hibride da dobivaju kilu po mjesecu starosti ne znaći da sa jednim mjesecom imaju kilu , ni sa dva dvije . Prva dva mjeseca nisu toliko bitna jer najviše rastu i dobivaju između
drugog i trećeg mjeseca da bi sa napunjena tri imali tri i preko tri kile. Štednja na smjesi je kod hibrida štednja na konaćnom rezultatu. Svaka prelaženje tova od tri mjeseca stvara odmah gubitke u isplativosti.Ako štediš na smjesi do trećeg mjeseca i stavljaš recimo samo pola pola , opet produžiš tov za recimo mjesec dana , a za taj mjesec ti pojedu smjese koliko bi da si stavljao odmah do trećeg sedamdesetpet do osamdeset posto. Ne zaboravi pet dana prije klanja ukinuti davanje smjese. Naravno da i broj mladih ima utjecaj na prirast.
Hrani li još netko osim mene sa stabljikom kuruze. Prorjeđujem kukuruz pa im dam svakom po stabljiku oko metaripol visine.

Nisam još probao, ali super ideja!
Moji kunići budu isto prilično stari, ali ne režem im kandže zbog šuge nego se često pogrebu po oku i onda to strašno suzi! Moji su isto na dasci i grebu nogama, ali im ipak narastu prilično veliki pogotovo kod zecana!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja nemam kuruze,,,
a265.gif


Danas otislo pet njih u vjecna lovista, dva ceko sjutra okrenuti na kotlu a 3 idu u pac za subotu, zapravo nedjelju, ide se vgorice,,,
isto kotlovina,,,

c065.gif
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja nemam kuruze,,,
a265.gif


Danas otislo pet njih u vjecna lovista, dva ceko sjutra okrenuti na kotlu a 3 idu u pac za subotu, zapravo nedjelju, ide se vgorice,,,
isto kotlovina,,,

c065.gif

Kakav pac praviš za kuniće?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pac ili marinada,,,
da ti budem iskren taj dio posla uvijek zena odradi tak da nisam bas mjerodavan,,,

znam samo da su u pitanju neki zacini, luk i cesnjak,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh