• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Misljenja sam da je vrlo lako moguce da je doslo do povrede ili iscasenja kraljeznice kad je doticna bila jos beba,,,
Mislim da bi bilo moguce da se to dogodilo kad majka ulijece u gnijezdo ili kad izlazi van, pogotovo ako je u tom momentu nesto poplasi pa ona zadnjim nogama da do znanja da nesto nije u redu,,,
mozda je u tom momentu ona bila ispod noge,,,

c065.gif
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nitko mi ne zna odgovoriti??
Možda se i kod drugih rasa to nekome događalo? Tipično za šarce to nije, znaći pretpostavljam da je nekakav poremećaj jer joj je cijela lijeva strana drukčija od desne, ne odgovarajuče tipične šare za razliku od desne koja joj je stvarno "čokoladna"!
Dajte ljudi!!...-da baš nitko nema nikakvu ideju??
Evo ja ti mogu dat neku .1. Možda ti je netko nestručan dok nisi gledo zečicu dizo za uši pa su joj popucale kapilare. 2. Možda joj je u uho ušla kakva buba ili komad trave pa se to unutra upalilo . 3.Možda je u nekoj dalekoj prošlosti čovjek držao uz šarce i ovnolike pa dok je otišo po pivu ovaj već obavio poso. 4. Možda je imala moždani pa sad tako lovi ravntežu. 5.Ako životinju češkaš po obrazu na toj strani će spustiti uho. Ima još možda ali možda nije to možda.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Evo ja ti mogu dat neku .1. Možda ti je netko nestručan dok nisi gledo zečicu dizo za uši pa su joj popucale kapilare. 2. Možda joj je u uho ušla kakva buba ili komad trave pa se to unutra upalilo . 3.Možda je u nekoj dalekoj prošlosti čovjek držao uz šarce i ovnolike pa dok je otišo po pivu ovaj već obavio poso. 4. Možda je imala moždani pa sad tako lovi ravntežu. 5.Ako životinju češkaš po obrazu na toj strani će spustiti uho. Ima još možda ali možda nije to možda.

HVALA-stvarno imaš ideja!!
3. otpada 100 % jer u BRD nitko ozbiljan (ili bar ne onaj tko se takvim smatra) ne drzi orijaške kuniće u takvim kombinacijama (orijasi + ovnoliki) upravo iz tvojih navedenih razloga jer "klempave uši" je skoro pa nemoguče očistiti iz genetike jer je taj gen nasilno dominantan i naslijeđuje se i do 10 generacija!
5. je normalno i meni poznato, ali i kad ju ja i ne češkam njoj tako leži
A možda je neka obična mutacija...
Druge stavke / opcije su također moguće!

Veliko HVALA! :icon_pidu:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Misljenja sam da je vrlo lako moguce da je doslo do povrede ili iscasenja kraljeznice kad je doticna bila jos beba,,,
Mislim da bi bilo moguce da se to dogodilo kad majka ulijece u gnijezdo ili kad izlazi van, pogotovo ako je u tom momentu nesto poplasi pa ona zadnjim nogama da do znanja da nesto nije u redu,,,
mozda je u tom momentu ona bila ispod noge,,,

c065.gif

Dečki -- pravi ste, svaka vam ČAST!
Više ljudi je i više ideja.
Mislim da je od svih ponuđenih ova najvjerojatnija jer joj je mater stvarno plašljiva i extra brižna i baš kao zecan - na svaki novi šum udara nogama!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kninquin , pohvaljujem te na detaljnom oglasu . Stvarno je sve rečeno i tko je kak se veli ozbiljan kupac taj zna šta hoće. Najgore je ono nazivanje i ispitivanje od strane ljudi koji bi samo pričali a sve im lijepo piše.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Kod mene se okotila i ova druga samo ne mogu do gnijezda pošto je to njoj prvo koćenje a ja je ne želim uznemiravati. Kad se situacija malo stabilizira budem pregledao detaljnije,za sad ne vidim probleme obje su dobro složile gnijezda i čini se da su svi preživjeli jutarnjih -6 .
Kninquin kod mene ova starija što se upravo kotila ima isto tako lijevo uho dolje oduvjek rasa je velika činčila i isto nije hvatana za uši pošto je bila samo kod mene pa znam.Ali ja ih također nemam za izložbe a pokazala se kao dobra majka tako da kod mene neće još u šerpu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Hvala na komplimentu, Robelar!
U zadnje se vrijeme počeli javljati "veliki i ozbiljni" kupci, a ne znaju ni razliku između zeca i kunića! I to su sve pitanja u tipu "haiku-kunića" pa mi jednostavno prekipjelo! Svaki dan bude bar jedan takav lik pa mu na kraju ne odgovara ili cijena ili to sto sam predaleko, a naruče po 3-4 kunića i pri narudžbi dobiju sve informacije, a kad treba doći po kuniće i platiti onda je zlo i naopako...
Jednostavno za nevjerovati u kakvom svijetu zivimo.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kod mene se okotila i ova druga samo ne mogu do gnijezda pošto je to njoj prvo koćenje a ja je ne želim uznemiravati. Kad se situacija malo stabilizira budem pregledao detaljnije,za sad ne vidim probleme obje su dobro složile gnijezda i čini se da su svi preživjeli jutarnjih -6 .
Kninquin kod mene ova starija što se upravo kotila ima isto tako lijevo uho dolje oduvjek rasa je velika činčila i isto nije hvatana za uši pošto je bila samo kod mene pa znam.Ali ja ih također nemam za izložbe a pokazala se kao dobra majka tako da kod mene neće još u šerpu.

I ova je samo kod mene bila i još će kojih pola sata i nije mi to uho toliko važno, ali imam ih za sada dosta, a za nju ne želim ni isprobavati kakva ce mater biti pa stoga...
Zanimalo me prvenstveno da nije možda kakva bolest o kojoj ja ništa nisam čuo, ali eto kolega Robelar i Bobić su se stvarno potrudili pa mi malo proširili vidokrug.
Danas cu znati, nadam se, više!
Po mom mišljenju je kod svake zečice (bilo joj prvo kočenje ili ne) jako važno uspostaviti "kontakt" između gazde i životinje tako da ona u tebi ne vidi predatora koji joj hoće uzeti mlade iz gnijezda, nego osobu koja ju hrani i brine se kako o njoj tako i mladima i tad možeš raditi s gnijezdom šta hoćes i kad hoćeš! To je prvenstveno preko ljeta važno kad već nakon sat vremena počinju smrditi ako uginu!!:p:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
U pravu si Kninquin što se tiće kupaca . Prošao sam Markove konake sa pitanjima što jedu , kolko su stari itd ,a sve im lijepo piše . Tko je kupac taj vidi i preko slika da imaš dobru robu. Evo i ja danas imam kunića za ručak samo je još u gajbi. Prije nekoliko minuta sam bio kod mladih koji su prošli mjesec dana. Jedan se pred menom odjednom počeo stepavat kao da je dobio epilepsiju. Mislio sam da je gotov jer je streso nogama i skroz zamro . Već sam ga otpiso i dok sam donio vreču da ga bacim frajer se razbudio i došao k sebi kao da niš nije bilo .Šta je to nikad nisam vidio. Jel zbog straha ili srodstva pada u nesvjest nemam pojma? Ostali su svi normalni.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
U pravu si Kninquin što se tiće kupaca . Prošao sam Markove konake sa pitanjima što jedu , kolko su stari itd ,a sve im lijepo piše . Tko je kupac taj vidi i preko slika da imaš dobru robu. Evo i ja danas imam kunića za ručak samo je još u gajbi. Prije nekoliko minuta sam bio kod mladih koji su prošli mjesec dana. Jedan se pred menom odjednom počeo stepavat kao da je dobio epilepsiju. Mislio sam da je gotov jer je streso nogama i skroz zamro . Već sam ga otpiso i dok sam donio vreču da ga bacim frajer se razbudio i došao k sebi kao da niš nije bilo .Šta je to nikad nisam vidio. Jel zbog straha ili srodstva pada u nesvjest nemam pojma? Ostali su svi normalni.

Zbog straha im zna samo srce stati, a po tvom opisu je baš čista padavica! To parenje u srodstvu čuda čini! Dok sam imao "domaće" znalo se i kod mene tako nešta desiti, ali tad nisam ni pazio toliko koje je srodstvo i da li je uopće, mjenjao sam ih redovito ali večinom u svom selu pa je sigurno bilo i incesta...
Sad stvarno nemam takvih problema, ali je 100 % nekaki živčani poremečaj!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moja "obdukcija" nije dala nikakve rezultate. Nije imala ništa u ušima, niti trave, niti ikakve bube! Jetra i svi nutarnji organi ok, na mozgu nema vidljivih oštećenja, ušne kapilare također bez oštećenja pa sam uvjeren da je to bila nekakva ozljeda kičme kao što je Bobić pretpostavio..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Cini se nekako da je vecina nas danas omastila brk,,,
 

Prilozi

  • 20161204_120221.jpg
    20161204_120221.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 42
  • 20161204_120921.jpg
    20161204_120921.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 39

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Uffff Bobiću...
Tvoja mi "kotlovina" sad nekako izgleda ukusnije nego moj pečeni s krumpiričima i kupus salatim!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Bobić,, jeli ga ovo hasenfeffer????:icon_scratch:

Ispričavam se na "uletu", ali meni ne izgleda tako pošto ima i batak i dosta kostiju, znači da kunić nije otkostit, a to tad ne može biti Hasenpfeffer!
Molim ispravku ako griješim!
Ja ga inače obožavam pojesti u Njemackoj, ali mi jedino smetaju iznutrice i krv kojih baš i nisam ljubitelj..., ali dobre Klöse i Crveni kupus!!mmhhmm..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Uffff Bobiću...
Tvoja mi "kotlovina" sad nekako izgleda ukusnije nego moj pečeni s krumpiričima i kupus salatim!!

A tek da ga probas:(giggle):
Inace meni je najbolji na kotlu pogotovo ako je meso malo starije od 3 mjeseca,,,
kotlovina nudi mogucnost dolijevanja vode pa se tako moze krčkati dok meso ne omekani a tad je okus nenadmasiv,,,
Ovaj primjerak je vec nekoliko dana bio u pacu :icon_weed:

Bobić,, jeli ga ovo hasenfeffer????:icon_scratch:

Haznfefer bi, ako se ne varam, trebao biti paprikas a ovo to nije, to je kotlovina,,,
meso se podlijeva sa vodom a na kraju kad voda ispari se zapece ali se pri tom mora paziti da meso ostane socno i ukusno,,,

:(blush):
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Mozes probati odmah, ali ti puno zavisi od rasse kunića (ženke) da li ce ga primiti ili ne, ali 5.dan po "odvajanju" će ga sigurno primiti!
Kod hibrida prime odmah, a kod orijaških rassa ne! Zečica hibrida hoće primiti mužijaka dok su mladi još s njom, dok orijašice ne će, nema šanse!!

moji haiku nikako ne primaju,teže parenje još nisam imao,ove godine kotile se manje od orijaša
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nisam već duuuugo pojeo dobru kotlovinu, a ova sa slike ....uuhhhmmm....zazubice mi rastu! Daaa, dobra kotlovina se uvijek /bi se trebala praviti od "starijeg" mesa upravo zbog podlijevanja i sočnosti!! A j...iga, danas bi opet kunića jeo!
P.S. da, Hasenpfeffer je paprikaš!
 

Najnoviji postovi

Na vrh