• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ajde da i ja rezimiram ovu godinu, mada moji podaci trenutno nisu dostupni (jer su okaceni na zidu tamo gdje su kunicnjaci) nego onako iz glave,,,
Jutros ima novine kod mene (iznenadilo radi nepotpune evidencije) 8 komada prvorodkinja,,,
Zajedno njih tri u slobodnom prostoru, dvije skotne a jedna nije parena, bas je ta ne parena danas otisla putem koji vodi na nebeske pasnjake i od sad ce se tamo hraniti,,,
Za koji dan ocekuje se i ova druga da iznenadi jer radi nedostatka vremena nije rađena evidencija a nisam se niti nadao da ce zavrsiti kod mene kao popuna,,,
Daklem ove godine bi kod mene moglo biti okocenih oko 80-tak zivih odhranjenih s tim da je brojnost materi varirala od dvije do cetiri komada,,,

Ja sam od onih koji se ne zamaraju kilazom i pojedenom hranom zapravo drzim ih iz ljubavi sto prema njima samima sto prema mesu ciji su proizvod i kojeg svi volimo konzumirati,,,
U posljednje vrijeme su malo zanemareni i nemaju onaj redoviit tretman koji su imali preko ljeta, posla radi iako znam da to nije opravdanje,,,
U Novu godinu nadam se ujahati sa tri majke i Slavekom jer jos uvijek iskazuje dobar potencijal za mojim mjesankama,,,

Nadam se sretnoj i uspjesnoj godini bez gubitaka sto zelim i svima Vama ponaosob,,,
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kunici za klanje raznih uzrasta zajedno - jutros zatekao zecice mrtve razbacane. Dakle jedna se okotila te sam je izdvojio. Da su ostali mozda nebih bili dobri jer su zecevi u tovu od 3 majke ali od istog oca.
Pitanje je, kada mogu pustiti zeca?

Hvala.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kunici za klanje raznih uzrasta zajedno - jutros zatekao zecice mrtve razbacane. Dakle jedna se okotila te sam je izdvojio. Da su ostali mozda nebih bili dobri jer su zecevi u tovu od 3 majke ali od istog oca.
Pitanje je, kada mogu pustiti zeca?

Hvala.

Mozes probati odmah, ali ti puno zavisi od rasse kunića (ženke) da li ce ga primiti ili ne, ali 5.dan po "odvajanju" će ga sigurno primiti!
Kod hibrida prime odmah, a kod orijaških rassa ne! Zečica hibrida hoće primiti mužijaka dok su mladi još s njom, dok orijašice ne će, nema šanse!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ma zecica malih nema, oni su mrtvi.
Zecica je krizana, prvo kocenje.
Znaci moze zec odmah.

Hvala.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Meni se isto prekjučer dogodilo,odmah je stavio pod kunca ni prošlo minut zaskočio je i puf na leđa!!!:icon_fU:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ma jucer dok su bili zajedno odmah je skocio jedan iz srodstva. Danas sam zamijenio zeca i ovaj je skocio danas. Malo se opirala ali je zeko ipak pao na ledja.
Odvojio sam je pa kako bude.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ma zecica malih nema, oni su mrtvi.
Zecica je krizana, prvo kocenje.
Znaci moze zec odmah.

Hvala.

Shvatio sam odmah da "malih više nema", ali odgovor se odnosio /odnosi na opću situaciju, no ti si vec isprobao i to uspjesno, a u uzgoju je iskustvo najvažnije!
P.S. mlade iz tog incestnog parenja nemoj koristiti za daljnji radplod vec ih za 4 mjeseca lijepo pojedi i poželi im sretan put na vječna lovišta!!
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ma jucer dok su bili zajedno odmah je skocio jedan iz srodstva. Danas sam zamijenio zeca i ovaj je skocio danas. Malo se opirala ali je zeko ipak pao na ledja.
Odvojio sam je pa kako bude.

Ti zecani što "padnu na leđa" su meni nekad bili najdraži, ali kod orijaša je to skoro pa nestalo jer su preveliki/predugi pa se samo izvrnu na stranu i "pumpaju"!
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Evo meni se bas jutros jedna okotila koliko vidim za sad je sve u redu jedino ih je dva bilo u drugom gnijezdu pa sam ih prebacio kod ostalih valjda nece raditi probleme oko toga.A u drugom boxu druga slaze gnijezdo i cupa si dlaku tak da moguce bude se i ona kotila uskoro.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Evo meni se bas jutros jedna okotila koliko vidim za sad je sve u redu jedino ih je dva bilo u drugom gnijezdu pa sam ih prebacio kod ostalih valjda nece raditi probleme oko toga.A u drugom boxu druga slaze gnijezdo i cupa si dlaku tak da moguce bude se i ona kotila uskoro.

:icon_thumright:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
http:// [url=https://postimg.org/image/wgm5wsumj/] Kostenlos Bilder hochladen[/URL]

Još jedan "plavac" iz Berlina!
3 mjeseca je mlađi pa jedva čekam veljaču kad budem dobio njegove mlade!
Za moj ukus je ovaj ljepši jer ima intenzivnije šare/oznake, a jedan internacionalni sudac za kuniće mi veli da bi onaj gornji dobio bolju sudčevu ocjenu!?, ali eto - ja ne idem na izložbe pa su "kod mene" oba dobili 100 bodova...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
image_0_02_05_7dba6fb20f2fbf4b2b6848146cb516fd36.jpg
[/url]bild upload[/IMG]

Pitanje?
Razlog zašto je objesila lijevo uho?
Čistokrvni šarac-nije ovnoliki.
Nema šugu/šugarac u ušima.
Nije nikad hvatana za uši.

Ona mi je svakako sad za klanje pa i nije toliko važno, ali me jednostavno zanima jer do sad nisam imao takve slučajeve!
U nedjelju će biti 100 dana pa ću ju pojesti s krumpiričma...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nitko mi ne zna odgovoriti??
Možda se i kod drugih rasa to nekome događalo? Tipično za šarce to nije, znaći pretpostavljam da je nekakav poremećaj jer joj je cijela lijeva strana drukčija od desne, ne odgovarajuče tipične šare za razliku od desne koja joj je stvarno "čokoladna"!
Dajte ljudi!!...-da baš nitko nema nikakvu ideju??
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja sm mlad uzgajivac i nikad takvih problema nisam imao sa mojim mjesancima,,,

c090.gif
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sm mlad uzgajivac i nikad takvih problema nisam imao sa mojim mjesancima,,,

c090.gif

Ja nisam bas mladi uzgajivač, ma opčenito nisam "mladi", ali također još nisam imao takve probleme!
U nedjelju cu morati izvršiti obdukciju pa ću valjda znati više!
Nešta joj s mozgom nije u redu sigurno, jer je sve drugo zdravo!

hvala Bobić-u
 

Najnoviji postovi

Na vrh