• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja sam bas sad kupio neoptroid sa plavim slovima ali nema od plive jer kaze prodavacica da pliva vise ne proizvod.

Becka plava zenka je jako lijepa,bas djeluje veliko na slikam.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
I bit će, ali od potomaka jer ona mi za sada treba za rasplod! A i nju ću, ako Bog dá za jedno 2 godine!
Nije tajna, tražio je 50,- €, ali smo se "našli" na 30,- €! Njemu je bilo prilično hitno, a ja iskoristio priliku! Želja mi je bila čisto plava ženka jer sam prije par mjeseci kupio dva plavo-bijela muzijaka a dugo mi čekati dok ne dobijem svoje čisto plave ženke/-u. Sad MORAM malo smanjiti kupovinu jer sam ove godine već previše kupio! Kupim u Njemačkoj, a prodajem mlade u Hrvatskoj, pa mi računica nekako ne štima! :icon_hang:


A sto ja nikad na takve ne naletim,,,:s:
mislim na te kojima je hitno,,,,:tongue:

Ma zapravo trenutno o nikakvom prosirenju ne mogu razmisljati jer sve je to kod mene jos nedoreceno i visi u zraku,,,
Ali da bi se volio okusati i sa orijasima i sa panoncima to svakako,,,
boja meni ne predstavlja nikakav problem ali skwo je alergicna na bijele :icon_mrgreen: a ja bas mislio od robelara kupiti zenku panonku,,,
sam Bog da nije bilo vremena kad sam odlazio u Zg.
a moram priznati da u zadnje vrijeme samo ona vodi brigu o njima,,,

Trenutno sam sa 4 zenke i nekih 30-tak mladih, sto tek neki dan okocenih sto pred odbicem dakle 60 dnevnih,,,
Moram priznati da mi se jako dobrim pokazalo drzanje sa materom do 60 dana starosti, od kad sam poceo na taj nacin raditi nema vise napuhivanja niti proljeva,,,
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Da se nadovežem na ovo oko grinja,a pošto sam i vinogradar, neopitroid je insekticid i njega je puno lakše koristit kod grinja i manje prlja,a stara metoda je sumpor i maslinovo ili neko ulje,e sad zašto, sumpor je akaricid odnosno sredstvo za uništavanje grinja šiskarica u vinogradarstvu ali treba nositelja a kod kunaca je najbolje ulje jer polako otapa sumpor i lijepi ga za kožu tako da može djelovati. Eto jeli sad malo jasnije.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja sam vec potrosio oko 120 kuna za taj sugarac,kupovao sam neke masti za uha u apotekama. Uzas. Sad cu probati sa ovom metodom
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
...Bobić...
Ja sam prije par godina počeo sa orijašima, u mom slučaju sada samo sa šarcima, i prezadovoljan sam! Je da nije uvijek sve savršeno i bez posljedica, ali je tako kako je! Nekad budu savršeni kunići (većinom), a nekad totalno zakažu! Al' kako kod nas u Slavoniju kazu: "di je marve-tu je i štete!!"
I onog jednog mladog, plavo-bijelog šarca sa slike sam dobio skoro zabadava (samo 15,-€ + poštarina iz Berlina)!
Znači da se može naći, ali se mora tražiti!
Ja isto nisam ljubitelj albino kunića radi crvenih očiju, a bijeli su večinom albino (izuzetak je bečki bijeli kunić).
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Da se nadovežem na ovo oko grinja,a pošto sam i vinogradar, neopitroid je insekticid i njega je puno lakše koristit kod grinja i manje prlja,a stara metoda je sumpor i maslinovo ili neko ulje,e sad zašto, sumpor je akaricid odnosno sredstvo za uništavanje grinja šiskarica u vinogradarstvu ali treba nositelja a kod kunaca je najbolje ulje jer polako otapa sumpor i lijepi ga za kožu tako da može djelovati. Eto jeli sad malo jasnije.

Je, dabomu da je!
:icon_thumright:
Ma bilo je meni to i prije jasno, petrolej / sumpor + ulje, ali upravo zbog tog sto je ulje tako ljepljivo kad je na dlaci ja sam tražio neku "prašnjavu alternativu"!
Moja baka je isto samo koristila to s uljem, a i moj otac do prije 10-ak godina! Djeluje i sve po PS-u, ali kažem, ne volim kad su mi kunići prljavi i masni!

Hvala na stručnom objašnjenju!:(y):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
...Bobić...
Ja sam prije par godina počeo sa orijašima, u mom slučaju sada samo sa šarcima, i prezadovoljan sam! Je da nije uvijek sve savršeno i bez posljedica, ali je tako kako je! Nekad budu savršeni kunići (većinom), a nekad totalno zakažu! Al' kako kod nas u Slavoniju kazu: "di je marve-tu je i štete!!"
I onog jednog mladog, plavo-bijelog šarca sa slike sam dobio skoro zabadava (samo 15,-€ + poštarina iz Berlina)!
Znači da se može naći, ali se mora tražiti!
Ja isto nisam ljubitelj albino kunića radi crvenih očiju, a bijeli su večinom albino (izuzetak je bečki bijeli kunić).

Ma gotovo nista u zivotu nije savrsteno to da je savrseno samo se ponekad cini,,,

Cek, ovo drugo boldano, tebi kunice salju iz svabije postom???

Ja ipak nicht versteht ili kak bi nasi ljudi rekli niks feršten Bog zna kaj po švapski pa se u takve egzibicije niti ne upustam na stranjskom terenu,,,

Ali ako bude srece budemo se mi dogovorili da ti meni jednoga pradas ako se kod mene uvijeti poprave da se i ja zapomognem tih tvojih juropljana,,,:tongue:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Hahaha...
Ma jok, ja živim u švabiji pa je stoga lakše! Doma (čitaj RH) dolazim 3-4 puta godišnje pa uvijek ponesen nekoliko kunića svom tati! Ja imam i u njemačkoj kuniće, također šarce, a prije par godina je i moj otac prešao u potpunosti na orijaške šarce pa mu uvijek donesem "svježu krv"!
Ma dogovorit ćemo se-ljudi smo!!
P.S. radi praznovjerja o poklanjanju ti ne mogu pokloniti kunića, ali za "kutiju cigara" ... :icon_thumright:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mene do tebe vise kosta put nego sam kunic taman da je i po regularnoj cijeni,,, :(giggle):
Zapravo prava je steta da smo toliko udaljeni jedni od drugih i da nemozemo dogovoriti neko druzenje uz obaveznu konzumaciju milih nam zivotinja, jel,,,
No tko zna za koje vrijeme mozda ce i famozna teleportacija proraditi pa ce sve to skupa biti olaksano,,,:(blush):

Meni je zapravo lijepo vidjeti kad se netko toliko trudi oko tih malih zivotinja, kad ih drzi u redu i kad im pokusava dati sve najbolje od sebe,,,
Obicno tad niti uspjeh ne izostane,,,
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
...Bobić...
Stvarno šteta! Baš bi bilo lijepo malo sjest' uz kotlovinu, čašu domaćeg vina i pročavrljat o tim ljubimcima dok se oni "kupaju" u kotlu ili suncaju na roštilju! Al neka, doci ce i ta teleportacija jednog dana!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
1zn1rhf.jpg



Moj Herkul
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Meni se jako svida i dosta je veliki:(happy):
Bas bi mu htio kupiti neku zenkicu cistokrvno. Mislim da bi dao lijepe potomke:(clap):
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Meni se jako svida i dosta je veliki:(happy):
Bas bi mu htio kupiti neku zenkicu cistokrvno. Mislim da bi dao lijepe potomke:(clap):

Je,stvarno je fin! I dao bi jako lijepe potomke,neupitno! Što se meni kod šarca sviđa je da su mužijaci extremno mazne životinje-kao mačke! Dolazi na ime, bez obzira gdje bio! Ja svoje muzijake preko ljeta pustim van u dvorište da se "malo prošetaju" i kad ih navečer vraćam u kavez, samo ih zovnem i oni sami uđu u trandportni box u kojem ih nosim natrag! Zato sam i rekao da ih ne mogu jesti jer imaju ime! :(wait):
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Oho:(happy)::(happy):
Prekrasan je. Te tockice me fasciniraju:icon_syda:

Ja sam postao kao Cruela Devil iz 101 dalmatinac:(giggle):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo malo i moje buduce kotlovine,,, :tongue:

15317927_1180635645377588_8539019121133083475_n.jpg


15390658_1180635672044252_2908808525386045298_n.jpg


15400421_1180635708710915_111644650899286845_n.jpg


Ovo su dvomjesecni pred odbijanje od majke,,,
oni su u tom dijelu sela gdje se kartaju :tongue:
15326579_1180635735377579_6001593122683208177_n.jpg


Ima jos jedno leglo u jednom boxu pred odlaskom su na nebeske pasnjake,,,

Na prvoj slici vidi se njih nekoliko zuckaste dlake, to je pareno kod susjede "navodno" hajkom kunic, sad samo pitanje ima li "haiku" kunica u toj boji???
 

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Pozdrav kolege...pravi li itko ove godine kobasice. Meni ova godina katastrofa...3 zenke potrale gnijezdo; jedna nije ni primila i peta 13 okotila 10 zivih. 3 ponovo uparene;jedna ode pod noz
 

Najnoviji postovi

Na vrh