• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Bobić...

Prekrasni su!!! Mene su uvijek fascinirali ti tzv.domaći kunići! Pogotovo sa zutom bojom!
Osobno ne znam ništa o "haiku"-kunićima, možda mogu biti i žuti?
Ovi tvoji stvarno kartaju ili igraju "čovječe!,ne ljuti se"...hahaha...
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Bobić-ovi sa zadnje slike imaju u krvi sarca,koliko mogu zakljuciti po liniji koja je isprekidan.
Jako su lijepi ovi malci sa prve dvije slike.
Nikad jos nisam imao obicmog kunica u sivoj boji,neznam zasto. Imao sam i ovnolike i panonske i kalifornijske i obicne ali uvijek šarene.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja pak nikad nisam imao to sto sad imam, dvije kunice u jednom prostoru :(happy):
i svaka od njih ima svoje gnjezdo :(emo):
jbg neplanirano su ostale, zapravo jedna je samo bila u planu ali,,,,,,,,,,
evo kako to sad izgleda,,,:biggrin:

jedna se okotola u kosari a druga u kutu,,,

2vio9zn.jpg


c065.gif


obje sive,,,

2inrf4.jpg


a ovo im je kraljica majka sa leglom,,,

bg4diu.jpg
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Meni je to super. Zenke imaju vise mjesta i mladi,a sto se tice ciscenja pustim je van boxa ocistim sa lopatom. Ali nema bas svatko prostora za takvo drzanje.
Moja kolegica sa posla je imala kineske kunice crvene koji bi kad je grmilo samo se izikrenuli to jest umrli od straha-nikad cuo za tu rasu
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Iz tog sam razloga ja i odustao jer više nije bilo mjesta! Imao sam 9 ženki (3 boxa po 3 jedinke) i jednog muškog! Kod takvog načina je najvažnije da se sve jedinke iz jednog boxa kote skoro istovremeno (unutar 1-2dana), u suprotnom znaju druge zenke "usvojiti" mlade od sestre, pa svoje zanemare i ne naprave gnijezdo ili svo mlijeko daju jednima, a vlastiti mladi uginu od gladi. Zato je i nastao problem jer odjednom imas 25-30 mladih, a nemas mjesta za odvajanje! Meni je to isto nekako najsličnije njihovom prirodnom ponašanju i puno lakse od zečinjaka za čistiti, ali mi je bilo neizvedivo zbog manjka mjesta!
Zbog toga sam i prešao, tj. vratio se na kavezno držanje!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kod mene je ovo igrom slucaja jer moram priznati malo sam nemaran i vec nekoliko mjeseci nikako da zavrsim vec zapocetu gajbu,,,
Povareno je sve pa cak i pofarbano ali nikako da staivm zicu u popodim,,,

Istina ovakav nacin uzgoja iziskuje osjetno manje rada oko njih bar sto se ciscenja tice,,,
Kolega inace konstantno na taj nacin uzgaja i ide mu pa se ni ja nisam previse uzrujavao radi toga,,,

Bit ce za koji mjesec belaja kad ih bude trebalo odvajati,,,:redface:
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
jučer ovaj dečko postao po prvi put otac 13kom.malih orijaša,nadam se da če ih ženka uspit odhranit,zadnnje leglo je odhranila 10kom.
evo 2 mlada dečka od tog legla ...










(Powered by frubar.net)
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
:(handshake): cestitam!!to je stvarno super!, moj je rekord kod b.orijaša 12 okočenih - 10 odgojenih!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Zanimljiv oglas na njuškalu. Čovjek veli da daje kompletno uređen kuničarnik besplatno na korištenje onom tko bi se želio baviti uzgojem . Okolica Bjelovara. Izgleda da nema zainteresiranih . Stari pomrli , a mladi koji su htjeli radit otišli van.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ma je pohvalno samo nema zaintrersiranih. Kad sam bio mali znao sam dobit kunića ili goluba na poklon od nekog tko ih uzgaja , samo da se poćnem bavit s njima i da me zainteresira . Danas nemaš više kome poklonit jer to klince ne zanima. Prije nisi mogao proči od kunića na Trešnjevačkom placu a danas još dva starca samo imaju. To pokazuje i stanje na ovom forumu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mislim da nije toliko problem uzgojiti kunica za prodaju koliko ga je problem prodati,,,
Namjerno kazem prodati jer pokloniti ga ne zelim, radije cu ga ja pojesti nego da to kvalitetno meso dajem nekom za đabaluk,,,
Ljudi su naucili na svijetla trgovackih centara i na etikete "AKCIJA" bez obzira kakve je kvalitete to sto kupuju i jedu,,,
Ne zelim nikome drzati prodiku jer ja cu, kao i oni, po svom,,,

Trenutno imam 5-6 njih koji su nesto stariji od 3 mjeseca koji moraju na nebeske pasnjake i samo je pitanje dana kad cu odvojiti malo vremena da se to odradi jer kotao je non-stop na stand-by,,,
drhti, rekli bi neki iz mase,,,
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne mislim pokloniti meso , odnosno već gotovog kunića za konzumaciju. Takvih kandidata ima kolko hoćeš. Nego male pa da se poćnu s nima bavit. Evo kolega s posla je došao s klincem kojeg kao zanimaju kuniči i poklonim mu par , no već ih je za tjedan dana vratio jer su mu dosadili.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja nikome ne poklanjam kuniće jer se onda upravo dogodi to što je robelar naveo!
Ako netko hoće uzgajati, a ja primjetim da je stvarno zainteresiran, tad cu mu prodati kunića za 20 kuna, tek toliko da bar malo zna cijeniti to što ima/je kupio...
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Moje osobno misljenje je da je meso kunica tako necijenjeno ne zbog mesa nego ljudi nece jesti to jer je to mali slatki zeko i oni ga nemogu jesti. Problem je vise sa psiholoske strane nego do samoga mesa i njegove kvalitete.
Ja imamo jako puno prijatelja koji na spomen mesa od zeca kazu ja ga nemogu jesi malog zeku.
Mislim da bi se trebalo prici proizvodu sa druge strane tipa prodavati kobasice,e sad neznam koliko se to isplati ali mozda bi bilo bolje kad nebi vidjeli cijeloga zeca nego nesto novo kad dodju prijatelji malo narezu na stolu kobasice i koji gemist.
Isto tako smatram da bi mozda trebalo skinuti kosti sa mesa tako da se dobije kao velika snicla. Ima neki klip na you tubu kako se to radi.
Ovo su samo moja misljenja jer sam zakljucio to o razgovorimo sa ljudima.
Nadam se da ste shvatili moju poantu price.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne znam tko je pustio tu laž da se kunići pare sa štakorima i kao to je uzrok što ih ljudi neće jesti.
Gledam malo ove hibride , ćim im prestaneš davati smjesu stanu s rastom . Jel imaju uopče kakvi kunići šta bi ih čovjek hranio sa kukuruzom , ječmom i sjenom bez imalo smjese , a da normalno othrane mlade i odrastu. Ne moraju biti tri kile za tri mjeseca , mogu recimo na toj prehrani za četri.
 

Najnoviji postovi

Na vrh