• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mozda je to i moguce ako je netko sa njim konstantno i ako im svako malo nesto tutne za grickanje,,,
ja sam primjetio da vise jedu ako im se u nekoliko navrata daje raznovrsna hrana,,,
kao da ih se potice na jelo,,,
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Robelar,...
Znas kako se kaže: ljudi svašta pričaju kad je dan dug!
Ja imam solidne kuniće i upravo kako si rekao, puno faktora tu igra ulogu koliki će biti za 100 dana! Imao sam sad u zadnjoj turi i kuniće od 4 kg za 3 mjeseca, ali to su izuzetci na kvadrat! ali nikad mi nisu sa 80 dana 3,5 kg..., i iskreno sumnjam da to uopće ikome uspjeva!!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ima svega na njuškalu . Kad vidiš samo slike npr piše da prodaje novozelandske a stavio slike od mješanaca kalifornijskih, ili recimo prodaje kalifornijske bijele kao da ima žutih ili kakvih drugih. Kad mu veliš da nisu bjeli onda se ljuti. A o tzv orijašima i slikama od njih da ne velim.
Šta si tiće prirasta po knjigama je to toćno no kad hraniš pa i samom smjesom ne. Kad sam kupovo u sjemenarni male pazinske purane ženska me uvjerava da će narast 25kg. Uspio sam ih natjerat na 13 i pitam ja nju kako to , a ona mi veli- niste hranili cijelo vrijeme samo sa smjesom. Tak ti je i sa kunićima.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ta peletirana hrana sta je sa njom? Osim sta je skuplja nego vreca jecma dali je dobra. Ja stalno kad cujem o njom imam osjecaj kao da im davam otrov nego nesto dobro tako sam nekako si to poslozio u glavi. Dali je ona dobra i zdrava za njih ili je to koncetrat za dobivanje tezine odnosno sopanje kunica. Svatko hrani kako misli da je najbolje. Ako je imam mogucnosti hraniti ih samo sa paletata dali je to dobro ili lose meni se je to nekako sve pobrkalo?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ta peletirana hrana sta je sa njom? Osim sta je skuplja nego vreca jecma dali je dobra. Ja stalno kad cujem o njom imam osjecaj kao da im davam otrov nego nesto dobro tako sam nekako si to poslozio u glavi. Dali je ona dobra i zdrava za njih ili je to koncetrat za dobivanje tezine odnosno sopanje kunica. Svatko hrani kako misli da je najbolje. Ako je imam mogucnosti hraniti ih samo sa paletata dali je to dobro ili lose meni se je to nekako sve pobrkalo?

U toj hrani nema ništa loše, dapače! Ja svoje hranim već nekoliko mjeseci samo sa peletom (+sijeno + poslastice) i tu i tamo dobiju klip kukuruza radi zubiju! Grane su također "muss"! Na to sam se odlučio pošto ne proizvodim vlastite žitarice, a svi seljaci u mojoj okolici špricaju žitarice sa otrovom protiv miševa i štakora, a to je i za kuniće otrov! Tako da sam bio primoran samo to koristiti i za sad sam prezadovoljan s rezultatom! Treba se samo držati upute o karenci i nemaš brige!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Dok se mi tu zafrkavamo Jimi mlati pare.:(clap):

a vidio si obnovljene oglase :biggrin:

da ne uživam u uzgoju nebih se zaj... s prodajom,držao bi 2-3 ženke za sebe i to je to.

ovih dana zovu i traže skotne ženke a puno im dat 100kn i tak...
ovog dečka (sa slike) orijaša dam za 150kn star 10mj.a njima to previše...



(Powered by frubar.net)


sad moram rasprodat ovo što mi zauzima prostor je uskoro stiže podmladak pa ide dosta povoljno ali ...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Susjed je nedavno iz Đakova narućio mužjaka orijaša oko pet mjeseci i dao je 300kuna plus pedeset za prevoz busom. Sad sam u pregovorima da mu prodam onu malu sa slike za stopedeset , a on mi nudi šarca od pet kila. To mi u protuvrjednosti u mesu nema računicu. Tak da što se tiće cijena ima svega. Sad kad zatopli svi , ja ih zovem sezonci , traže već skotne ženke ili male za tov jer ako uzmu male pa dok ih odgoje za pripust evo opet zime.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
a vidio si obnovljene oglase :biggrin:

da ne uživam u uzgoju nebih se zaj... s prodajom,držao bi 2-3 ženke za sebe i to je to.

ovih dana zovu i traže skotne ženke a puno im dat 100kn i tak...
ovog dečka (sa slike) orijaša dam za 150kn star 10mj.a njima to previše...



(Powered by frubar.net)


sad moram rasprodat ovo što mi zauzima prostor je uskoro stiže podmladak pa ide dosta povoljno ali ...

Vidio sam po slikama tvoje orijaše, prekrasni kunići! Po mome je to pre-,preniska cijena za orijaške kuniće!! Te starosti, spolno zreli mužijaci ti ne idu ispod 300 kuna!, ali svatko zna za sebe, a i svoju računicu! Ako takve kuniće daješ jeftino, ljudima samo postaje sumnjivo podrijetlo i čistokrvnost (pričam o onima koji ne mogu prepoznati rasu!)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Dobra rasa ,dobar smještaj , dobra hrana. Moji ovoliko čarobnih zelenih štapića ne vide u deset dana.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
kninquin
koja je cijena za te crne,nisam ljubitelj crnih muških al moram pitat...

mom mužijaku šarca otekla koža oko penisa pa mi nije uspio naparit ženku zato sam u potrazi za drugim...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
kninquin
koja je cijena za te crne,nisam ljubitelj crnih muških al moram pitat...

mom mužijaku šarca otekla koža oko penisa pa mi nije uspio naparit ženku zato sam u potrazi za drugim...

Crne bih mogao dati za 100 kn...
Ni ja baš ne volim crne mužijake, ali svake druge godine kupim jednog crnog radi jače pigmentacije! Ove godine nisam uzimao crnog jer sam si ostavio ovu crnu ženku...
 

Najnoviji postovi

Na vrh