• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
:cool2::cool2::cool2:
danas dodjem do mojih cura a ono jos prinova ovog pota puna gnjezda,oba hajkomi u jednom 10-ak,u drugom 13 malaca

Cekamo dalje:icon_cool:
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
druga hajkom puno gnjezdo svi mrtvi neke je i pojela e sad dali jih je ubila ili se mrtvi okotili. Uglavnom sve srednja žalost.

Ili ju je nesto uznemirilo, ili nije imala dovoljno vode na raspolaganju tokom okota.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Imam jedno pitanje za uzgajatelje orijaških rasa.. Dali je istina da muški prestane rasti, ako mlad počne skakati i sa kojom starosti ih prvi put pripuštate?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Imam jedno pitanje za uzgajatelje orijaških rasa.. Dali je istina da muški prestane rasti, ako mlad počne skakati i sa kojom starosti ih prvi put pripuštate?

Djelomično! Dostigne on svoju veličinu i težinu, ali mu puno duže treba! Osim toga kad jednom osjeti draž ženke samo mu je to u glavi (i negdje dalje) i jako malo jede, samo markira i pije vode! Orijaški kunići rastu, tj.razvijaju se i do dvije godine starosti i ja svoje ne puštam na ženke prije nego su 9 mjeseci, tad su prosječno 7-8 kg teški i onda nemam više problema! Budu oni već i sa 4-4,5 mjeseca spolno zreli (meni se jednom jedan muški "zalomio" pri odvajanju i oplodio zenke stare 4 mjeseca koliko je bio i on!) i mogu bez problema u akciju ako se nekome žuri... Ali to ne bi nikome preporučio!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
:cool2::cool2::cool2:
danas dodjem do mojih cura a ono jos prinova ovog pota puna gnjezda,oba hajkomi u jednom 10-ak,u drugom 13 malaca

Cekamo dalje:icon_cool:

bez slike se ne računa :icon_mrgreen:



(Powered by frubar.net)
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Moja jedna zecica cijeli kavez demulirala,slamu baca na sve strane i uzasno je podivljala kao da je na nekim drogama. I stalno kopa po podu
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Moja jedna zecica cijeli kavez demulirala,slamu baca na sve strane i uzasno je podivljala kao da je na nekim drogama. I stalno kopa po podu

Sad joj je vrijeme da posjeti decka,tjera se
...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Najniža cijena hrane za kuniće - 10 kg - 32 kn. Čakovećki peleti . Na Trešnjevačkom placu,Zg.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Danas 10 kom,23,40kg stari točno 3 mjeseca! hranjeni samo čakovečkim peletima,ja zadovoljan ali bi isto volio čut vaše komentare.
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Danas 10 kom,23,40kg stari točno 3 mjeseca! hranjeni samo čakovečkim peletima,ja zadovoljan ali bi isto volio čut vaše komentare.
Dali znas koliko su kg peleta pojeli?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Danas 10 kom,23,40kg stari točno 3 mjeseca! hranjeni samo čakovečkim peletima,ja zadovoljan ali bi isto volio čut vaše komentare.

Koja rasa, da li sa glavama i iznutricama ?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Fino, fino!!
Moji tovljenici kad ih je 20-25 komada jedu cca.3 kg "valpovke" dnevno /1 vreća mi bude 3 dana! i zimske ture mi budu 2,5 -2,9 kg čistoga, bez glave ali sa jetricom, za 95-100 dana! Meni više nego dosta!
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Fino, fino!!
Moji tovljenici kad ih je 20-25 komada jedu cca.3 kg "valpovke" dnevno /1 vreća mi bude 3 dana! i zimske ture mi budu 2,5 -2,9 kg čistoga, bez glave ali sa jetricom, za 95-100 dana! Meni više nego dosta!
Ljudi dajte malo smanjite ribu. Ako za 95-100 dana nabiju čistoga 2,5-2,9 kg znaći da bi živi trebali sa tri mjeseca imati između pet i šest kila.Znamo i sami da šarci i orijaši imaju najviše otpada , i više od pola. Nastave li tako do godine dana bi mogli nabit oko dvadeset a bolji primjerci i trideset kila. To je već opasno za vlasnika jer se može desit da takav kunić napadne i ozljedi .
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja sam zadnji put rijesio dva zeca stari 100 dana i imali su 1.80 kg svaki,ali sa tim da ih je bilo samo tri u leglu i da su stalno bili vani na ispasi pustao sam ih po vrtu sa zenkom. Vjerujem da su bili tako krupni zbog malog broja i dobre hrane. Ovi sad sto imam mislim da nece biti tako teski zato jer ih ima vise.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Neznam koliko su pojeli jer sve skupa u kavezu imam oko 30-tak komada,mjereni su bez glave i iznutrica, muški je orijaš "navodno",a ženke su krizanci novozelandskog bijelog i panonca opet navodno,ali nije mi interes da kunci neznam kako budu teški i u što manje vremena,bitno mi je da jedem meso bez sranja u sebi.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ljudi ovo je za rubriku vjerovali ili ne. Upišite - Jutarnjilist raskomadani kunići uznemirujuće fotografije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh