• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Robi ka, ima u tvojoj blizini (vidim da si iz karlovca) covjek,drzi panonce. Odi kod njega pa vidi sta su panonci od 3-4 mj. stari..puno toga ti jos nisi vidio..a kod njega i imas sta za vidjeti, bar 100 komada, nijedan sa tri mjeseca nije ispod 3 kg, samo vise.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Evi ti npr mojih, na prve dvije slike zenka 5 mj stara, a na trecoj i cetvrtoj dva muska. To ti je skolski prikaz mesnog kunica, di ti na prvu naoko vidis samo meso na njima. Gledaj liniju na ledjima, sami misici,na mladom muskom,tu je bil 10 mjeseci star, gle prsa i vrat na zadnjoj slici,na isto mladom muskom,starom 6 mjeseci..
 

Prilozi

  • IMG_20170214_193322.jpg
    IMG_20170214_193322.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20170214_193045.jpg
    IMG_20170214_193045.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 36
  • FB_IMG_1486193802015.jpg
    FB_IMG_1486193802015.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 40
  • FB_IMG_1486193675369.jpg
    FB_IMG_1486193675369.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 39

Neron

Član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
43
Neki dan sam imao kolinje, od 7 kunića dobio cca 10 kg mesa prodanih za 50 kg po kili. Ispod te cifre rađe ih sam jedem svaki dan.

Što se pak tiče uginulih kunića prilikom koćenja, do sada sam imao samo dva takva slučaja, oba puta kod prvog okota mladih ženki i oba puta su mladunci bili izneseni i odvojeni od ostalih, na drugom kraju kotolice. Da li ih je iznjela majka, da li su oni inercijom bili izgurani od ostatka - teško mi je reći, no činjenica jest da niti jednom nisam našao uginule maldunce unutar klupka novorođenih.

Pitanje: planiram prekrajati neke profi kaveze. Vidim na tim kavezima da su žičani zidovi kaveza (mreže), spajani sa žičanim omčicama. Te omčice su skroz male, ali me podsjećaju na one omče na koje stavljamo ključeve. Negdje sam bio naletio na nekom srpskom forumu (tako da mi je besmisleno tražiti taj forum i objave jer sigurno radi jednih kliješta neću raditi 1000 km) da postoje kliješta s kojim se rade te omčice, čak je netko i objašnjavao kako se zovu ta kliješta (naziv je tipa šrafciger, nešto lokalno) i gdje ih ima za kupiti te koliko koštaju. Ima li netko ikakvih spoznaja o tome?
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
tototozg-kunici su stvarno prekrasni:(clap):

Ja sam prije imao i panonske i kalifornijske i ovnolike i sarce i domace i jednostavno je to bilo bez cilja i sve zbrkano. Uz ostale zivotinje nisam se stigao brinuti o njima kako treba i navukla mi se neka bolest i sve sam ih se morao rijesiti. A bio sam postanar tako da sam tamo ostavio i gajbe i sve. Sad opet imam nesto kunica samo par saraca i nista vise. Bio sami kod ljudi koji uzgajaju i kafifornijske i panonse i stvarno su bili jako lijepi kunici.
Trenutno imam muzijaka sarca i dvije zenke ciste i imam dvije zenke mjesanke. Dok im ne napravim normalne gajbe i uvijete ne mislim vise nista nabavljati.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Izgleda da mi se uskoro smješi gulaš jer mi se jedna ženka očupala petnaest dana unaprijed . A to je kod mene svaki put značilo ništ od okota al zato gulaš na tanjuru. Takve ženke nastojim iskorjeniti iz uzgoja jer imaju sve uvjete a zaribaju stvar. Zato kad velim da u cjelom leglu nisu sve životinje ostavit za daljnji uzgoj nego eventualno jedna dve ali i njih treba znat odabrat , tzv. trgovci za tov i rasplod se ljute.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Tak i kod menne zavrsi,kad se ocupa tolko ranije, ali zakaj bi to odma suzbijal, nornalan postotak skotnosti nakon pripista kod panonaca ti je 70-80℅ (prema opisu svojstava od fakulteta),bez obzira na kvalitetu zenke ili muskoga. Iliti od 10 priusta, 2-3 zavrse bez bredjosti.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Evi ti npr mojih, na prve dvije slike zenka 5 mj stara, a na trecoj i cetvrtoj dva muska. To ti je skolski prikaz mesnog kunica, di ti na prvu naoko vidis samo meso na njima. Gledaj liniju na ledjima, sami misici,na mladom muskom,tu je bil 10 mjeseci star, gle prsa i vrat na zadnjoj slici,na isto mladom muskom,starom 6 mjeseci..

Kao što sam već pisao = svako svoga konja hvali!
Meni osobno ne izgledaju nesto "mesnati" već samo nabijeni! Zato moram stati na stranu od kolege Choc-a jer je puno toga što je naveo istinito!
Meni je zanimljivo da hibridi (citaj "ciljani križanci") uspjevaju samo kod onih koji ih prodaju, a kod kupca su uvijek slabiji jer "nisu dobri uvjeti ni hrana"!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Vidim da se vračamo u prvi razred jer nikak ne možemo usvojit neke stvari. A to je zato jer svako tjera vodu na svoj mlin i favorizira svoje. Odnosno pokušava uspoređivati kruške i jabuke. Nikada neću tvrditi da moji panonci imaju duže uši od orijaša ili da su šareniji od šarca.Po neznam koji put - hibridni kunići su kunići za meso. I samo isključivo za to. Kad bi za to bili bolji bilo koji drugi onda bi se isti i upotrebljavali isključivo za meso. Dokaz da nisu su razne izložbe KOD OSTALIH i što se hibridi drže na svim ozbilnijim farmama za tov. Ako netko kod kunića gleda veličinu i po njoj zaključuje da ta rasa daje više mesa i da je isplatljivija neka bude u tom uvjerenju. To je slično prići da je doberman ili njemački ovčar jači od pitbula zato jer je veći. Možda se ne vidi na oko da je panonac mesnatiji al se zato vidi na CTu ili rendgenu , neznam kakva sve ispitivanja nisu vršili , ne da dobiju boju , niti ljepotu , nego isključivo meso. Ne nagovaram nikog da ih drži ali to su ćinjenice.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Meni moji daju sasvim dovoljno mesa ne zamaram se previše oko dan dva prije ili gram dva više sasvim sam zadovoljan kad su lijepi zdravi i normalno napreduju i onako mi se često desi da ih nemam vremena klati baš 100ti dan ili 105ti pa šta uradim to kad stignem ili kad mi treba!
Često imam više rasa često ih i križam i svi su mi baš zanimljivi mislim da nama malim uzgajivačima to i je smisao svega toga uz naravno fine benificije koje nam daju zekani.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Meni osobno ne izgledaju nesto "mesnati" već samo nabijeni!

Ne kuzim? Szo znaci "nabijeni",ako ne mesnati..al nem veze...hhahapa nisu nabijeni od kosti koje im strse na sve strane, kad ga primis rukom, sve ti je jasno! A i ovo zadnje sto si napisao, nije istina.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ne kuzim? Szo znaci "nabijeni",ako ne mesnati..al nem veze...hhahapa nisu nabijeni od kosti koje im strse na sve strane, kad ga primis rukom, sve ti je jasno! A i ovo zadnje sto si napisao, nije istina.

Ma nisam se došao ovdje na forum prepirati, niti isticati "svoju rasu" kao bolju od ne znam koje druge ili hibrida! I malo dijete zna zasto su hibridi nastali i s kojim ciljem i to nitko normalan ne dovodi u pitanje!
A da se kod nas svašta prodaje pod vrhunsku kvalitetu ne možeš pobiti! Na žalost u Lijepoj Našoj nema profesionalnih uzgajivača i svatko je za sebe pronašao onu rasu koju smatra "najisplativijom" i najboljom i zbog toga ne podržam nikakva nagovaranja o promjeni uzgojne rase! Biti "nabijen" ima više značenja i ne mora značiti samo mesnatost! Tvoja usporedba sa psima,tj. rasama je za mene nerelevantna jer ja na pse gledam kao na kućne ljubimce, a ne kao na neke mašine za mjerenje snage ili ne daj Bože da bih uspoređivao njihovu snagu jer je ineligencija tih živih bića i više nego dovoljna! Osim toga jedan pit bull nije rasa nego križanac starih lovačkih rasa i najčešće je kroz svoju "nabijenost" i teži od gore navedenih njemačkih rasa!
Tebe osobno nisam niti jednom rječju napao, već samo iznio svoje mišljenje! :(handshake):
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ja pse nisam spomenul jednom rjecju..a i varas se,ima itekak profesionalnih uzgajivaca,koji po 100€ placaju rasplodni materijal i to 45 dana star.. Covjek u medjimurju proizvodi 1000 i vise komada tovljenika mjesecno,ako to nije profesionalno kunicarstvo,neznam kaj je.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Iako ova rasprava ne vodi nikamo i neće ništa riješiti moram odgovoriti . Badava jednoj pudlici neznam kakva inteligencija , pamet i ljepota ako ju upregneš poput haskija u saonice ili odvedeš u lov kao terijera. Možeš gledat njezinu inteligenciju kolko hoćeš al ona nije za to.Još nisam čuo da je netko otvorio farmu za tov i kaveze nametal patuljaste ili orijaše.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja isto po 100€ plačam rasplodni materijal, ali sam daleko od profesionalnog uzgajivača! Da je 1000 kunića dnevno, onda bi tako nešto moglo proći pod profesionalni uzgoj, ali 33 kunića dnevno??...
Ali robelar je naveo da ova rasprava nikamo ne vodi pa ju je stoga i bolje na vrijeme prekinuti! Osim toga pudlica je lovački pas-i samo njezino ime to govori!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
20170226_101630.jpg


Evo mojih ljepotana:smile:
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Na 1000 kunica mjesecno,izracunaj gubitak od 30 dkg, da nisu za 3 mjeseca teski 1,8 kg,nego 1,5 kg..
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Na 1000 kunica mjesecno,izracunaj gubitak od 30 dkg, da nisu za 3 mjeseca teski 1,8 kg,nego 1,5 kg..
Mislim ko se bavi profesionalno uzgojem da si taj takve razlike u uzgoju ne dozvoli, a mene kao amatera uopce ne muci dali ce imat 3 kg za 3 mj ili za 3.5 mj. Probao sam svakakvu ishranu i cinjenica je da bez granula nema ni brzih rezultata. Mislim da se nebi trebali prepirat oko kvalitete i kvantitete, nego savjetima i razmjenom iskustva jedni drugima pomoc u rijesavanju istih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh