• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ja ociscene prodajem 60 do 80kuna...

Kad bi trazio te novce moje Slavonce srce bi im zakazalo:icon_mrgreen:
al svaka cast,tako treba

Ps.mislis komad ili kg/60-80 kn
 

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Po kilu. Tako da mi je ovo sasvim ok. Lakse i bolje prodati mladje...nego se peglati s odgojem...povecanom potrosnjom hrane...
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Po kilu. Tako da mi je ovo sasvim ok. Lakse i bolje prodati mladje...nego se peglati s odgojem...povecanom potrosnjom hrane...
Svaka cast za takvu cijenu, ja drzim 50/kg i jeftinije nedam. Bolje da ga ja pojedem nego da me neko ucjenjuje ☺

Poslano sa mog SM-G531H koristeći Tapatalk
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Svakako je najljepse prodati mladog kunica,ali ova cijena od 60- 80 km/kg je odlicna
kod mene je mali postotak prodanih ociscenih
al zanimljivo mi je da uvijek ima zainteresiranih za kunice,kad sam poceo mislio sam da prodaja nebu isla...
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Ima onih koji znaju sta kupuju i ne pitaju za cijenu, a ima i onih koji rađe kupe janjetinu iz lidla

Poslano sa mog SM-G531H koristeći Tapatalk
 

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Ja u prosjeku prodam oko 300-400 kn mjesecno. Nekad se nakupi kunica...i odna ja to pokoljem malo na toć(gulas), malo u tepsiju s krompirima i svinjetinom. A nekada zovu dok ja nemam za klanje kao npr.sada, nemam niti jednog za konzumaciju.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Kad se svi vec hvalite:(blush): pa cu sad i ja. Ja sam jucer prodao jednog mladog zeca starog 2 mj za 50 kuna. Nije puno ali cu za te novce kupiti materijal za jednu gajbu napraviti.

A kaj ces to kupit za 50 kn, jednu hranilicu mozda,ako dodas jos 5 kn..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ne kuzim prodaju kunica u bescijenje..nije da se samo drugima rusi cijena,nego i samome sebi. Gledam malo njuskalo i stvarno ima svega, cak i mladih,6 mjeseci starih za daljnji tov (kaze oglas), po 60-80 kn XD XD Bog te vidio, pa za 6 mjeseci dvije ture odhranim ,a po 60 kn ih nebi dal pa makar krepali kod mene od starosti...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ne kuzim prodaju kunica u bescijenje..nije da se samo drugima rusi cijena,nego i samome sebi. Gledam malo njuskalo i stvarno ima svega, cak i mladih,6 mjeseci starih za daljnji tov (kaze oglas), po 60-80 kn XD XD Bog te vidio, pa za 6 mjeseci dvije ture odhranim ,a po 60 kn ih nebi dal pa makar krepali kod mene od starosti...

Vrlo jednostavno,pojedinci si nabave kunice jer imaju milijun drugih zivotinja u dvoru,pa zasto ne i kunnica
onda im se nakoti a ne vole ih jesti il pojedu 2 godisnje...
na kraju neznaju sta bi s njima i eto ih na njuskalu...
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Budem kupio letve i daske za 50 kuna,to mi je dovoljno za jednu gajbicu.
Misli da je 50 kuna ok cijena za jednog zeca od 2mj i to mjesanca.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
A ok, sam znas najbolje kaj je tebi ok.. Ja inace imam cijenu rasplodnog materijala 50 kn po mjesecu starosti, a ociscene prodajem od 55-60 kn kilu. I vjeruj mi, ljudi koji poznaju kvalitetu i plate. Jos mi se nije desilo da bi mi ostala koja tura mladih,da ju nemogu prodati, a cak ih i za sebe jedva kojeg spremim u skrinju..JEDVA.. Recimo, prije tri vikenda sam bil u samoboru na placu, nosio sam 5 mladih zenki, 4 mjeseca stare, neke su bile i bredje i 3 muska od 4,5 mj., vratil sam se doma s dobrim komadom place, za kaj rintam tjedan dana na poslu. Rijesil sam ih sve od pol 9 ujutro,u 11 sam vec bil na putu doma..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Robika raspitaj se na skladištu građevinskog materijala dal imaju otpadnih daski. To su recimo okrajci od puknute građe .Dušu dale za uradi sam gajbe. Kod mene su takvi komadi od metar i dvadeset po dvije kune komad. Po toj cijeni su i štafli i letve. Za izradu jedne gajbe će ti još i ostat novaca , uzmeš četri štafle i opšiješ okolo daskama . Možeš ju po visini pregradit pa dobiješ dvije. Izvadiš kad niko nevidi iz frižidera one rešetkaste police i napraviš vrata i to je to.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Po kilu. Tako da mi je ovo sasvim ok. Lakse i bolje prodati mladje...nego se peglati s odgojem...povecanom potrosnjom hrane...

Choc kontradiktoran si sam sebi.. prodo si 2,5 kg teske po 70 kn, kazes, bolje ih prodat zive,nego ih hranit za klanje, da bi napisal da ih prodajes po 80 kn kilu??!!! znaci, te 2,5 kila koje si prodal po 70 kn, da si ih hranil jos dva-tri tjedna, dobio bi za njih cca 150 kn po zaklanom, a kazes da se to ne isplati?! Oprosti, ali nekaj mi ne stima u tvojih zadnjih par postova. Sory, ali negde si se sjee.. znaci, razlika u cifri, sad si dobio 360 kn,a jos za dva-tri tjedna tova mogao si dobiti 750 kn.
 

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Druga mi legla pristizu, sad jedu neusporedivo mnogo...vrijeme oko klanja, vrijeme oko dostave. Ovako sve u paket i cao. Uvrsti te cimbenike u jednadzbu pa ce ti biti jasnije. Naskuplje sam kunica zivog prodao za 120kuna, a tako i zaklanog. Ne isplati se hajkoma goniti do 5kg pa da imas 2kg mesa. Na 3kg imaju 1.5kg mesa i to je to!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Sve je meni jasno, hranim kunice , hibride, znam sve racunice. Ako pricamo o HAJKOMIMA, ne tove se do 5 kila, jer sa tri-3,5 mjeseci starosti su teski preko 3,5 kile, sto ti je ocisceni bez glave i iznutrice do 2,1 kile teski.. 3 kile zive vage,a 1,5 kila cisti, to ti je radman od 50℅ ,a cak su i bilo koji uhranjeni mjesanci bolji od toga i to ti je daleko od hajkoma. Zapitaj se onda sta to hranis i prodajes po 70 kn pod hajkome.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Budem bas vidio za taj gradevinski otpad.Nisam se toga ni sjetio:icon_winkle:

Ja sam sanjao da imam male kunice oko 2mj i razmisljam si o njihovom radmanu mesa i ja jednog zakoljem i stavim na vagu kad ono 1.80 kg. Bio sam presretan kako imam najbolju rasu,jer kao moji imaju tanko krzno i male kosti. Onda su dosle neke krave i onda sam se probudio. o Boze...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Svaki kunić od tri kile žive vage dat će kilu i po mesa bez glave, kože, jetre, pluča, crijeva i bubrega. Sad koliki je udio u tome mesu kostiju neznam. Ovi hibridi bi trebali dati više od pola mesa znači 60-65posto barem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh