• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Mogu, naravno. Ovako, imam jednu zecicu koja je povukla izgledom francuskog srebrnog( majka hajkom\otac fr) .nju parim opet s hajkom. Taj fr.srebrni kunic mi je zanimljiv jer se radja potpuno crn, a poslije pomalo mijenja boju do srebrne. Jedna od najstarijih rasa, sto se tice prirasta tj je nekih 20% losije od hajkoma. Jede sve isto ali jednostavno ne deblja se toliko. Zanimljivo je kad otvaram kavez ova zenka donosi u zubima posudu za hranu kao pas...mogu to snimiti.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Mene su jedno vrijeme zanimali srebrni kunići al je čovjek imao samo braču i sestre tako da sam odusto. Sve te rjetke ak nabaviš kasnije nemožeš osvježiti jer su rijetki. Već dugo nisam ništa čuo o toj rasi. Znači misliš da će i taj posrebreniti kasnije.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Francuski srebreni kunić u potpunosti izgleda kao njemački veliki srebreni kunić! Nisam ni znao da postoji i francuska "inačica" te rase!
Znam da je njemački veliki srebreni autohtona njemačka rasa, jako stara rasa, skoro kao i njemački sarac...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
I napokon,nako duze vremena, putujem uskoro u madjarsku po panonce, malo da osvjezim krv...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jimi šta hoćeš reći da sa sajma nevaljaju. Novo je novo.
Toto tvoj je završio seksualnu karijeru kod mene. Opalio je sveukupno šest ženki i otišao u varaždinsku županiju.
Kninkuin mislim da je francuski stariji od njemačkog srebrnog. Francuzi , talijani, mađari, španjolci najviše troše kunićjeg mesa.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Jimi šta hoćeš reći da sa sajma nevaljaju. Novo je novo.
Toto tvoj je završio seksualnu karijeru kod mene. Opalio je sveukupno šest ženki i otišao u varaždinsku županiju.
Kninkuin mislim da je francuski stariji od njemačkog srebrnog. Francuzi , talijani, mađari, španjolci najviše troše kunićjeg mesa.

nisam mislio da ne valjaju al kad si reko Mađarska mislio sam da ceš izravno iz nekog centra jer panonac je njihov ak se ne varam ...

u predhodnim postovima je bilo riječ o hajkom - haiku pa pomislih neko ide potrošit puno para na svježu krv

ideš u Monor ili...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Idem u Monor. Problem je i tamo kupovati,isto kao i kod nas..svasta se prodaje, ako osim ako znas od koga i sta kupujes. Ja hvala Bogu ne ovisim o takvoj kupnji, nego imam dogovor i znam od koga i sta uzimam i drugo me ne interesira...uostalom, svi moji Panonci u rasplodu su 1. ili druga linija izvornih,jer me drukciji "panonci" ne zanimaju niti ih od bilo koga uzimam,niti bi ih kupoval, ako nisam siguran da je to - to, jer, vjerujte mi, isplati se imati kvalitetu pa do toga i drzim panonce iskljucivo radi osobina koje imaju (sto se tice rasploda,prirasta, itd..) i vrlo mi je bitno da mi takvi i ostanu, da bi isplativost bila takva kakva je.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Robelar mozda ga nisi trebao jos rijesiti, zekan je mlad, da ti se nebi desilo da koja nije ostala bredja... Btw., krajem godine, dok razmnozim novu krv, dodjes kod mene i imas od novih gratis muskog ili zenku po izboru!!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Jimmy, nemas sta kupiti iz nekog "centra", to su gluposti..mozes kupiti od farmi, ciji je uzgoj pod selekcijom kaposvarskog fakulteta.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jimi šta hoćeš reći da sa sajma nevaljaju. Novo je novo.
Toto tvoj je završio seksualnu karijeru kod mene. Opalio je sveukupno šest ženki i otišao u varaždinsku županiju.
Kninkuin mislim da je francuski stariji od njemačkog srebrnog. Francuzi , talijani, mađari, španjolci najviše troše kunićjeg mesa.

Moguće, ne znam...
A isto tako ne znam da li su oduvijek trošili više kunićjeg mesa! Sada je to ne upitno jer se u Njemačkoj na kunića sve više gleda kao na kućnog ljubimca i ako nekome kažeš da uzgajaš za klanje, odmah si ubojica...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Imam jedno pitanje..naime,cuo sam,a i na vise mjesta citao, da se legla nesmiju dirati?! Sad mi nije jasno, dali vi gledate i kontrolirate kad vam zecica poleze i kak to radite? Nije mi jasna jedna stvar, kako rijesavaju oni koji ne gledaju, uginule iz gnijezda??? Ajde jos sad zimi, ali po ljeti neka bude jedan uginuli pa za dva dana je to ziva kuga i kolera, ako se ne makne, a i sad kad je hladno, samo oduzimaju toplinu u gnijezdu ostalima, pogotovo ako je par uginulih...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Jimmy, nemas sta kupiti iz nekog "centra", to su gluposti..mozes kupiti od farmi, ciji je uzgoj pod selekcijom kaposvarskog fakulteta.

ma na to sam mislio :icon_thumright:
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Imam jedno pitanje..naime,cuo sam,a i na vise mjesta citao, da se legla nesmiju dirati?! Sad mi nije jasno, dali vi gledate i kontrolirate kad vam zecica poleze i kak to radite? Nije mi jasna jedna stvar, kako rijesavaju oni koji ne gledaju, uginule iz gnijezda??? Ajde jos sad zimi, ali po ljeti neka bude jedan uginuli pa za dva dana je to ziva kuga i kolera, ako se ne makne, a i sad kad je hladno, samo oduzimaju toplinu u gnijezdu ostalima, pogotovo ako je par uginulih...

ja obavezno nakon okota i onda skoro svaki dan pogledam šta se dešava u gnijezdu upravo iz razloga koje si naveo...
nema nikakve mudrosti ruka u gnijezdo i razmaknem dlaku sijeno i gledaš,
ak nemogu vidjeti onda dobro prepipam prstima da vidim ima li koji da se ohladio il se ne migolji...

imam samo jednu zečicu koja mi pravi probleme pri pregledu jer je iznimno agresivna i ak ne pazim imam ožiljak na ruci od ugriza,sve ostale miruju...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Zečica mora "poznavati" vlasnika, tj.njegov miris!
Ja svoje zečice uvijek izvadim iz zečinjaka, pregledam gnijezdo i odstranim uginule (ako ih ima!) i sad kad zatopli i sve bjeliše kojih uvijek bude 2-4 komada! To napravim najkasnije treći dan po okotu!
Gnijezdo se jednostavno mora pregledati upravo iz već navedenih razloga...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Prava ženka sama iznese i odstrani krepale mlade. Također dobra ženka dopusti pregledati gnijezdo. Ako stavite ruku u gnijezdo to bi trebalo izgledati kao da ste ju stavili u osinjak. Zdravo leglo je toplo i odmah se uzbuni jer počnu skakati misleći da dobivaju sisati. Čak se i glasaju. Ako je u gnjezdu mlitavost i mrtvilo nešto nije u redu. Il su pothlađeni , il majka slabo doji . Uzrok zašto nema mlijeka ili ne želi dojiti može biti da je pod stresom , slaba hrana , nepoznati miris ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh