• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ok,a sta se tice mlade zenke stare 7 mj nebi je htio upropastiti sa podbratkom pa kako da ga nemaju,kužite pitanje? Da im smanjim prehranu mislim slabiju hranu?

Ništa ne smanjuj! Podbradak je kod šarca znak da kunić ima dovoljno za jest i da je u mogučnosti prehraniti mlade! To je jedino mjesto kod šarca gdje skuplja masno tkivo te ga tijelo tokom zime lagano uzima i na taj se način grije! Ako mlada ženka nema podbradak ne ce ti se ni kotiti! Podbradak uvijek nestane tokom ljeta!
Podbradak imaju samo ženke i pri ocjenjivanju nema negativan utjecaj na ocjenu!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
20171016_094116-1.jpg


Novi zeko kod mene:)
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Novi zeko kod mene:)[/QUOTE]

Baš je "ružan"!!
Ne želim ga hvalit da ga ne urugam!!
 
Posljednje uređivanje:

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Okotila se plava. Sad još da se pričeka i vidi šta ima dobroga. Mužjak isto plavi tako da će biti malih plavih.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Evo i kod mene krece zimska tura.. Tri panonke pripustene prosli mjesec su bredje, trebaju lec ovaj tjedan. Mislio sam da mozda nisu ostale, posto se nemre primjetit razlika, jer su iovako ogromne,preko 5,5 kg, ali jesu. :)
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Evo polegle sve tri,zadnja jucer. Koliko sam uspio vidjeti, svaka najmanje 8 komada. Bit ce malih usonja :)) kak je kod vas ostalih, jeste poceli lec sta?
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Evo zeko u tri faze:
1.Odkoštao sam ga
2.Napunio i štapićem povezao
3.Omotao špekom i dodao povrće

Dobar tek Vam želim
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Sa povrćem,svi su bili oduševljeni a od kostiju sam skuhao juhu.Bitno mi je bilo da nije u komadu jer mojima je zao jesti zeku a ovako je bila šnicla jedna velika i kad sam ga narezao super su komadi.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Moja se jedna hajkom ženka okotila i isto se nije očupala 13 komada se smrzlo.

Sa malim zakasnjenjem, iskreno nisam prije vidio post, jedan savjet... Pa kad vidite da se ne ocupa, uzmes zenku i ocupas je, pokrijes male, a ne cekas da se smrznu. Vec sam reko, ovo je najskakljivije vrijeme za mlade. Nije prirodno kunicima. Velike su razlike izmedju dnevnih i nocnih temperatura, jos nisu osjetili zimu. Ne znaci da se npr. u 1. mjesecu, kad budu puno nize temperature, nece normalno polec,napravit gnijezdo i othranit mlade. Znaci,traje cetri minute, uzmes zenku i cupas, najbolje po butevima, najlakse ide,uopce ne osjeti i pokrijes male.
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
znači ovako, imam par pitanja, novi sam u ovome, nabavio sam 11 hajkom kunica, covjek od kojih sam kupio rekao je da su iste dobi, iako se dosta vidi razlika u veličini on kaže da su stare vise od 3 mjeseca, e sada se tu javlja problem svi kažu da hajkomi imaju spolnu zrelost s 3 mjeseca, ja znaci bacam zečice svaki dan pod zeca vec dva tjedna a tek su mi se dvije naparile, zec skace kao blesav a one mu nedaju i grizu ga, pa sada imam pitanje sta da radim i dali ih se može nekako potaci na parenje??

i još pitanje dajete li vitamine kunićima i ako dajete koje i u kojoj količini?
 

Najnoviji postovi

Na vrh