• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Hajkom kunić nije spolno zrel sa 3 mjeseca već 3,5 do 4 mjeseca A težina treba biti 3,5 do 4kg
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kao sto sam ti i rekao morat ces jos pricekat
U toriji su zreli sa 3-4 mj.ali u praksi nista od toga...
Zna se desit ali ...kao sto i sam vidis jednostavno se ne da napariti...
Kolko su teske?
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
prosjek im je nekih 2.6-2.8 kg, e sada je pitanje dali da ih probam filati vitaminima, jer sam nestrpljiv i sada mi je zanimacija samo oko kunića da se što prije naganjaju?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Pa toje premala težina za parenje a netrebajuim vitamini nego briketi sa 17% proteina.
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Pa toje premala težina za parenje a netrebajuim vitamini nego briketi sa 17% proteina.

dajem im pelete valpovacke ali sada neznam tocno koliko proteina imaju, sutra preksutra bi trebao u nabavu fanon peleta.. i dali je možda netko išao u mađarsku po pelete dali se isplati, jer mi je covjek koji radi u veterinarskoj ljekarni rekao da sto god trebam u vezi kunićarstva da je najbolje potegnuti u Mađarsku ili Srbiju.

i zahvaljujem se na svim informacijama, jer dosad sam imao kuniće samo kao hobi par komada pa mi je to bilo onako samo usputno, ali sada bih se bas posvetio tome, a uz to probati i ponešto zaraditi uz posao:(whew)::(whew):
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ne pari ih prije 4 kg zive vage. Tj. pricekaj jos bar em mjesec dana. I covjek je spolno zrel sa 12 godina, ali jel metalno i fizicki zrel za djecu, nije...ista stvar je i sa kunicima. Svako forsiranje s tri-cetri mjeseca starosti je bezveze i samo unistava mozda inace potencijalno kvalitetne kunice.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pozdrav svima, dali tko od vas ima problema s upalom ociju sad u ovo vrijeme i kako je lijecite?
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Dali se meni cini da jako malo ženskog spola drži kunice i bavi se sa njima,a osobno neznam nijednu. Neznam kakva su vasa iskustva?

tototozg-mislim da ti je univeralno srestvo za upalu očiju kod zivotinja Tobrex
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Znam 3 zene koje u uzgoju kunica vode glavnu rijec
Uz ostale sitnije zivotinje uzgajaju i kunice radi prodaje mesa...
Daleko vise muskih uzgaja kunice...a osobno nisam upoznao ni jednu koji ih uzgaja iz hobija ( izlozbe)...
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Moja jedna mlada ženkica stara 8mj,jucer proizvodila tako neki čudan zvuk i kad sam je pogledao malo na usta joj je isla neka slina,onako kao kad se pasa vozi u autu pa slini od voznje. Nemam pojma sta bi to moglo biti. Bas cudno. Danas je ok,sve normalno
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ne cvili ne kaslje nego kao da hropti dosta neobicno. Nemogu to bas sa nicim usporediti. I ta slina na ustima,od cega bi to moglo biti. Danas normalno sve
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ak je danas sve ok pretpostavljam da joj je nesto zapelo u ustima grlu, a kad je to izbacila slinjenje je prestalo...
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ne škrguće zubima,samo kad sam joj dao klip kukuruza nije ga pojela i sad sam joj dao suhi kruh i nije ga htjela jesti. Vodu normalno pije a za ovu hranu neznam jer je hranilica velika ona metalna,pa me to malo brine. Bas je prekrasna,dlaka svilena i jako lijepe pigmentacije i sto se ponosim moje leglo. Bas bi mi bilo zao da joj se sta desi. I da sijeno i slamu vidim da gricka. Da nisu mozda zubi? Neznam...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Mislio sam na zvuk, kao nekakvo skurgutanje (tiho skripanje-cvilkanje). Btw., javi za koji dan jel ziva i zdrava.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Za sad je sve ok,normalno se ponasa. Bas je sad bila zijevala lad sam bio kod njih i zubi su joj normalni sta se brinulo da nisu prerasli.

Kakvo je stanje kod vas,dali ima kakvih novosti?
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
daje li tko od vas svojim kunićima proklijalu pšenicu, i ako da u kojoj količini, i dali ju osuši pa daje, ili vlažnu? i mogu li im klice naštetiti?:icon_rolleyes:
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Zasto psenicu, psenica je zadnja na listi svih zitarica, kao hrana za kunice. Od psenice ce ti dobiti proljev, eventualno psenicne posije. 300 puta bolji izbor ti je zob, jecam i eventualno tritikal, kukuruz u klipu...izmedju svega, definitivno najbolji izbor je zob, najbolja zitarica za ishranu kunica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh