• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Kninquin kako prenizak, gdje si vidio ocjenu iznad 96-96.5 na izlozbi, a da nije drzavna ili europska? I to kod mladih grla, koji nemaju ni tezine jos..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Neznam otkud ti to da je havana drugacija boja kod saraca. Nemogu sad nac slike, da padnes na guzicu kakvi havana sarci, ali naci cu, havana je havana, kako kod ovnolikih, tako i kod saraca. Jedina razlika je u kvaliteti izmedju losih havana i pravih havana...
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ovo su ti havana kunići.
 

Prilozi

  • PART_1516360976947.jpg
    PART_1516360976947.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 41

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Tako je....
tototozg, tebe izgleda svaki komentar iživcira neovisno da li tvoj rad pohvali ili kritizira! "Havana" uopče nije boja nego samo pojam koji se koristi u žargonu kunićarstva!, označava smeđu, a ne crvenu boju, može imati različite nijanse što ne znači da je to automatski "loša ili dobra havana". Što je "havana" tamnija to je kod uzgajivača manje cjenjena jer se lakše izgubi pri križanju sa crnim pigmentom.
 
Posljednje uređivanje:

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
A ovo su moji mali plavci od 5 tjedana.
 

Prilozi

  • IMG-c7b59f265531a13a2abbedafb87a114f-V.jpg
    IMG-c7b59f265531a13a2abbedafb87a114f-V.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 36
  • IMG-4564068ebc8053073c7e7c9b3081d675-V.jpg
    IMG-4564068ebc8053073c7e7c9b3081d675-V.jpg
    75.9 KB · Pregleda: 33
  • IMG-4810292e61e7902a272cd98fb995bc78-V.jpg
    IMG-4810292e61e7902a272cd98fb995bc78-V.jpg
    68.4 KB · Pregleda: 31

seso

Novi član
Tu od
20 Stu 2014
Poruka
15
mama je bečki plavi, kupil sam ju bređu, tak da neznam otac koje je rase, u leglu neznam koliko ih je jer kad idem hranit vidim da je nekakva nervozna i na oprezu tak da nemam pojma koliko ih je okotila necu ju uznemiravat, danas ujutro jedan mali bil je krepan kod hranilice i pojilice e sad jel ga ona izvadila ili je ostal na sisi pa s njom izašo i smrzo se ko bi ga znao, ulaz u kotilicu je 10cm visine .
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
mama je bečki plavi, kupil sam ju bređu, tak da neznam otac koje je rase, u leglu neznam koliko ih je jer kad idem hranit vidim da je nekakva nervozna i na oprezu tak da nemam pojma koliko ih je okotila necu ju uznemiravat, danas ujutro jedan mali bil je krepan kod hranilice i pojilice e sad jel ga ona izvadila ili je ostal na sisi pa s njom izašo i smrzo se ko bi ga znao, ulaz u kotilicu je 10cm visine .

Zenka nikad ne vadi mlade , one jednostavno to ne rade
Najvjerovatnije ga je izvukla na sisi...
 

seso

Novi član
Tu od
20 Stu 2014
Poruka
15
jimmy nedavno si postavio slike od svojih hranilica kaj si sam pravio, jel možeš postavit link od yutub-a da vidim kako se prave, meni nenormalno bacaju hranu van imam obične posude i više od 50% hrane se baci, a ovo za malca mislil sam možda krepo u gnjezdu pa ga maknula ali onda najvjerovatnije bio gladan i nije puštao pa nastradal jbg...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Kninquin ma nemoj ti to shvacat osobno hehe ali ne slazem se s tin sto kazes za boju... Havana boja ti je u detalje opisana u dvije knjige Tomislava Kapitana. Od donje boje do pokrovne boje, do pojedinacnih dlaka, koje isticu havana boju...do teskih greska kunica havana boje. Kako sam i reko, boja je boja, a razlike su samo u kvaliteti kunica.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
To su tvoji? Kak si dobio havana boju?

Da!, ali ih više ne držim! Nisu bili nešto posebni! Donio sam bio jednu ženku iz Njemačke i u par generacija su se pojavljivali u havana boji! Nakon što sam u Njemačkoj saznao da se dobivaju samo iz incesta, odustao sam.
Ja jedino sa plavima nemam sreće, pa čak ni kad su oba roditelja plavog pigmenta!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kninquin ma nemoj ti to shvacat osobno hehe ali ne slazem se s tin sto kazes za boju... Havana boja ti je u detalje opisana u dvije knjige Tomislava Kapitana. Od donje boje do pokrovne boje, do pojedinacnih dlaka, koje isticu havana boju...do teskih greska kunica havana boje. Kako sam i reko, boja je boja, a razlike su samo u kvaliteti kunica.

Hvala na informaciji! Pročitao sam ja malu masu knjiga u Njemačkoj, prvenstveno o šarcima i na žalost moram reći da su i ovdje od autora do autora različite informacije. Najdraži su mi one informacije koje osobno provjerim, o havani ih nemam previše (osobno provjerenih!) pa zato ne mogu previše o njima reći!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Havana boja je dosta teska za uzgoj opcenito. Ukoliko se kriza sa drugim bojama, gubi se kvaliteta boje iz generacije u generaciju. Zato sto su i rijetki, zato i idu u incest.
 

Najnoviji postovi

Na vrh