• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Ima li možda netko kalifornijske zenke za prodati, po mogucnosti da se mogu odmah napariti, molim odgovoriti na pp!!
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Jučer uzimao hranu od Pehre u V. Gorici gdje i inače uzimam i kaže žena da je više neće držati jer nema potražnje za njom. Nudila mi od Čakovca, što neću. Jel ima još gdje u tom dijelu za kupiti ako netko zna?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Citam unazad nekoliko postova i njie mi jasna ta skepticnost u vezi cakovecke smjese? Zbog cega je losa? Ja osobno ju koristim godinama, ne dajem je u nekim velikim kolicinama, ali , mada je 15 postotna, prije 6-7 dana sam vagao dva legla panonaca i dva legla ovnolikih, koji su se legli izmedju 30.11. i 2.12., znaci nepunih dva mjeseca starosti, odbijeni sa 40-45 dana starosti, veeelika vecina dvije kile bila teska..kad kazem dvije kile, mislim tezi od dvije kile..a dajem pola sacice smjese dnevno po grlu.?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Jucer odvojene tri zenke i muski iz te ture, lezeni 2.12., najlaksi je muski sa 2,2 kg, a zenke izmedju 2,2-2,4 kg je najteza.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Citam unazad nekoliko postova i njie mi jasna ta skepticnost u vezi cakovecke smjese? Zbog cega je losa? Ja osobno ju koristim godinama, ne dajem je u nekim velikim kolicinama, ali , mada je 15 postotna, prije 6-7 dana sam vagao dva legla panonaca i dva legla ovnolikih, koji su se legli izmedju 30.11. i 2.12., znaci nepunih dva mjeseca starosti, odbijeni sa 40-45 dana starosti, veeelika vecina dvije kile bila teska..kad kazem dvije kile, mislim tezi od dvije kile..a dajem pola sacice smjese dnevno po grlu.?

Nema lijeka u sebi i bilo je slučaja uginuća. Moram priznati da je dugo ne koristim možda se nešto u međuvremenu promijenilo.
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Jučer uzimao hranu od Pehre u V. Gorici gdje i inače uzimam i kaže žena da je više neće držati jer nema potražnje za njom. Nudila mi od Čakovca, što neću. Jel ima još gdje u tom dijelu za kupiti ako netko zna?

Cibo centar je tebi najbliži u Križevcima, sto i nije tako blizu nekih 60-70 km, ali nazovi na broj
0993134200 pa provjeri mozda ima neka trgovina blize
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Robi Ka evo sad cu ic hranit kunice, sad cu bas vagnut ovnolike pa ti tocno kazem..ovo sam napisao za panonce.
Turky da, nema lijeka u sebi, ali to nista ne govori o kvaliteti smjese, jel tako. Zbog cega je bilo uginuca? Ako je bila kokcidioza u pitanju, to nije do hrane, nego do toga sto ti je kod kunica i u kunicarniku prisutna kokcidioza. Da jedu neznam kako kvalitetnu hranu, bez preventive ce je opet dobiti. Dali ima lijek u sebi ili ne, mislim da to nemoze biti mjerilo kvalitete smjese.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Robi ka znaci ovnoliki leglo lezeno 30.11. 8 komada od 1,8-2,20, leglo lezeno 3.12. 5 komada, teski od 2-2,20 kg.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
I to su sve kunici u slobodnom ispustu, u boksu 3 x 2 metra njih tridesetak, a ne u nekom tovu u gajbama..
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Robi Ka evo sad cu ic hranit kunice, sad cu bas vagnut ovnolike pa ti tocno kazem..ovo sam napisao za panonce.
Turky da, nema lijeka u sebi, ali to nista ne govori o kvaliteti smjese, jel tako. Zbog cega je bilo uginuca? Ako je bila kokcidioza u pitanju, to nije do hrane, nego do toga sto ti je kod kunica i u kunicarniku prisutna kokcidioza. Da jedu neznam kako kvalitetnu hranu, bez preventive ce je opet dobiti. Dali ima lijek u sebi ili ne, mislim da to nemoze biti mjerilo kvalitete smjese.

Otkad koristim hrane sa lijekom poslije odbijanja nemam nikakvih problema sa bolesti. U to doba im je probava najosjetljivija iako ih držim sa ženkom 8 tjedana. Dal je to kvaliteta hrane ili što ima lijek ne znam, al je činjenica da je tako. Naravno izdvojenih slučajeva ima, al ništa više. Ti slučajevi znaju biti od stresa. Primjer je da mi je jedan od nekih 7 tjedana ispao iz boksa i poslije toga se razbolio. Valjda se prestrašio pada. Ostali iz legla bez problema kasnije.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
robi ka
svi orijaški kunići moraju imati 1:1 (starost=težina, naravno do određene starosti), jedino što je isplativost kod hibrida veća radi mesa. Odnos utrošene hrane, prostora i sl. je kod hibrida puno manji nego kod čistokrvnih kunića! Znači uopće me ne čudi, dapače, što su kunići kod tototozg-a, u toj starosti, te težine!
P.S. Bio mi otac u Đakovu, ali ta hrana od Pehre je, za mene koji samo s tim hrani, preskupa! Za tovljenike traže za vreću od 30 kg, 132,- Kune. Tek na veću količinu daju popust 10%....Meni trebaju najmanje 4 vreće mjesečno, a to je previše.
U Brodu sam našao hranu od Čakovec 15%, 25 kg=75 Kuna i kunići ju jedu, "dave se u njoj", a i nije uopce izlomita ni prašnjava. Morat ću samo vidjeti kakav je prirast, ali tek kad odvojim, tj. budem klao mlade!
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
robi ka
svi orijaški kunići moraju imati 1:1 (starost=težina, naravno do određene starosti), jedino što je isplativost kod hibrida veća radi mesa. Odnos utrošene hrane, prostora i sl. je kod hibrida puno manji nego kod čistokrvnih kunića! Znači uopće me ne čudi, dapače, što su kunići kod tototozg-a, u toj starosti, te težine!
P.S. Bio mi otac u Đakovu, ali ta hrana od Pehre je, za mene koji samo s tim hrani, preskupa! Za tovljenike traže za vreću od 30 kg, 132,- Kune. Tek na veću količinu daju popust 10%....Meni trebaju najmanje 4 vreće mjesečno, a to je previše.
U Brodu sam našao hranu od Čakovec 15%, 25 kg=75 Kuna i kunići ju jedu, "dave se u njoj", a i nije uopce izlomita ni prašnjava. Morat ću samo vidjeti kakav je prirast, ali tek kad odvojim, tj. budem klao mlade!

Neznam kako su ti zaracunali toliko, ovo je moj racun od negdje prije.
 

Prilozi

  • received_1790441827640884.jpg
    received_1790441827640884.jpg
    45 KB · Pregleda: 60

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Mene Cakovecka izadje 3,04 kn po kili..

To je onda tu negdje! U Prvča bi mene koštalo 3,49 Kn, a u ovoj poslovnici 3,04 Kn (kao i kod tebe). Ne djeluje velika razlika (76 lipa/kg), ali kad pogledam završni iznos...
Valpovka košta 2,79 kn/kg, ali ako je ona bila uzrok kokcidiozi onda ju mijenjam!!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
A neznam ni sam vise kaj bi mislio. Ali cisto sumnjam da je smjesa bila uzrok kokcidioze. Najveci problem kod nas je, sto ducani koji imaju slabu prodju smjese za kunice, je drze na skladistu u ko zna kakvim uvjetima, mozda i duze nego sto bi trebali, sto uvelike utjece na kvalitetu smjese, kojeg god da je sastava i proizvodjaca. Ja osobno uzimam u ducanu gdje znam da je prodaju na palete i da uvjek imaju frisku robu. Gdinama je koristim i nemogu rec da sam ikad imao problema, sto bi mogo povezati sa smjesom...
 

Shakal010

Novi član
Tu od
4 Velj 2018
Poruka
1
Pozdrav svim forumašima.
Prije 15 godina imao sam isto problema sa zečevima i riješio ih se na način da ih nisam držao sve do unazad 4 godine.Problemi su nastajali prilokom ishrane sa friškom travom i suhim kruhom, proljevi, napuhavanje, surenej tekučine oz nosa ali ne kod svih zečeva.
Sad imam kalifornijskog muškog i ženku nisu iz istog legla i još zečicu po izgledu na divljeg zeca. Hranim ih sa jačmenom koji nije uopće nije šprican kod uzgoja jer ga nisam htio tretirati sa pesticidima ( vlastita probna proizvodnja ) zob, kukuruz i dodatak peleta od pehre ( Fanon Petrijanec ) i dodatak sijena, ponekad dobe zelje, mrkvu ili stočni kelj. Košenu travu im uoće ne dajem kao niti suhi kruh zbog prijašnjih problema sa ishranom kunića.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
krečemo iznova







(Powered by frubar.net)

jedna se treba kotit 8 a druga 10.02 a treča ( nije na slici 7.02.)

iskreno ovako krupne nisam nikad imao...
 

Najnoviji postovi

Na vrh