• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Jucer odvojene tri zenke i muski iz te ture, lezeni 2.12., najlaksi je muski sa 2,2 kg, a zenke izmedju 2,2-2,4 kg je najteza.

Evo update.. Danas vagani, stari dva mjeseca i 9 dana, od 2,4-2,7 kg
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
koju hranu koristiš, i čim hraniš ako se smije znati? I koju vrstu kunića imaš?

Panonske bijele. Hranim ih lucerna, sijeno, zob, tu i tamo kukuruz u klipu, jednom tjedno suhog kruha, pola sacice smjese dnevno mladima po komadu.
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Panonske bijele. Hranim ih lucerna, sijeno, zob, tu i tamo kukuruz u klipu, jednom tjedno suhog kruha, pola sacice smjese dnevno mladima po komadu.

Bogami jako dobar prirast imaš, ja svoje odvajajam s 40 dana, ali dajem zenki pelete za laktaciju i mali znaci cim izadu iz gnijezda jedu kun1specijal i nebudu mi toliki. Moram promjeniti recepturu
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pisao sam tu vec bezbroj puta, smjesa ima 16, najvise 17% proteina, lucerna 19-20%... Nije sve u hrani, postoje panonci i "panonci".
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Jedan tu nas forumas je prije dva-tri tjedna odvezo od mene zenku staru staru 6 mjeseci, bila je teska 5,9 kg. I onda kad k nekomu dodem i gledam orijase, sarce pa kad mi kaze kunice teske 4, pet kila, cijeni ih po 300 kn i prica mi o kvaliteti,a kunici stari po 7, 8 mjeseci svega mi je dosta. A kad velim da imam doma panonce tak teske sa cetri-5 mjeseci, cudno me gledaju, koda sam pao s marsa... I naj bolje mi je kad mi vele, ali ja im samo malo smjese dajem..moji gotovo da smjesu i ne poznaju. Da moji ovise o smjesi,krepali bi od gladi za tri dana,kolko je dobiju.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ima svakakvih ljudi, gledam oglase, ne znaju razliku između kunića i zeca, između čistokrvnih i mješanaca što je najgore nabiju takvima cijenu kao da su čistokrvni.
Jednom sam došao kod jednoga koji je napisao da su čistokrvni i u razgovoru to potvrdio no kad sam došao ni blizu toga, al veli pa šaren je pa sam mislio da je čistokrvan. Bio mi je blizu pa nije šteta al ajd zamisli da je dalje negdje pa dođeš kad ono čorak.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ja sam bio u monoru. Ima se sta za vidjet i proc.. Od kvalitete nemoj bas previse ocekivat, jer 90% toga sta se prodaje je poluskart i skart, eventualno ako poznajes uzgajivaca i znas sta i od koga kupujes. Obicno najbolja grla odlaze vec u 5-6 ujutro, tak da je dobro doc sto ranije. Naravno, ovisno kaj trazis i kupujes...
 

ninoslav1000

Novi član
Tu od
25 Pro 2014
Poruka
11
Po pricama ovih sto su bili navodno je jako veliko i velik je izbor svega, vjerujem da ima dosta skarta ali bi moralo biti i dosta kvalitetne "robe"
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Po pricama ovih sto su bili navodno je jako veliko i velik je izbor svega, vjerujem da ima dosta skarta ali bi moralo biti i dosta kvalitetne "robe"

Veliko je,da, ogromno.. A o kvaliteti, kako kod koga i kako kada.. Ovisi sta trazis i kupujes. Mozes kupovat i trazit npr. Sarce pa ces jedva mozda nac nesto zadovoljavajuce..a mozda i neces. Ovnolikih ima jedna zena ijedan mladi decko, vrhunske primjerke, ostalo sve ispod prosjecno i lose..kalifornijskih ces mozda nac, tu i tamo kojeg, sumnjive kvalitete. Novozelandskihima jedan Rus i Bugar sta dolaze, ostalo sve mjesanci. Tu i tamo mozesnac kojeg Rexa, opet upitne kvalitete. Jedino ima orijasa naizbor, ali i tu ima svega. Obicno od ljudi koji imaju kvalitetu, grla odu do 6 ujutro, a poslje ga ti znajjelje cisti orijas ili kakav mjesanac, a uvaljuju svasta, akone poznas ljude. Od ostalih rasa, tesko da ces nesto naci... Takvo ti je stanje s kunicima..a isto ti je tak i s peradi i svim drugim.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Evo mali update.. Vagnuti danas neki mladi panonci, ostavljeni za rasplod.. Dvije zenke stare dva mjeseca i 17 dan, jedna 3,2 kg, druga 3,1 kg. Zenka stara 4 mjeseca i 6 dana 4,4 kg, zenka stara 4 mjeseca i 3 dana 3,5 kg. Muski star 2 mjeseca i 10 dana 2,5 kg.
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Evo mali update.. Vagnuti danas neki mladi panonci, ostavljeni za rasplod.. Dvije zenke stare dva mjeseca i 17 dan, jedna 3,2 kg, druga 3,1 kg. Zenka stara 4 mjeseca i 6 dana 4,4 kg, zenka stara 4 mjeseca i 3 dana 3,5 kg. Muski star 2 mjeseca i 10 dana 2,5 kg.

Bome odličan prirast, svaka častt!!
 

dado1

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
15
To je onda tu negdje! U Prvča bi mene koštalo 3,49 Kn, a u ovoj poslovnici 3,04 Kn (kao i kod tebe). Ne djeluje velika razlika (76 lipa/kg), ali kad pogledam završni iznos...
Valpovka košta 2,79 kn/kg, ali ako je ona bila uzrok kokcidiozi onda ju mijenjam!!

Pozz
Evo da se i ja javim , čitam forum godinama al nisam dosad bio registriran tako da nisam pisao.
Ja sam prošle godine prešao na Valpovačku smjesu i zadovoljan sam. Cijena kg je 2.3 kn . Jedino što moram uzeti 500 kg. I dovezu mi je doma. S kvalitetom sam zadovoljan. I smjesa teško da može biti uzrok kokcidiozi
 

Najnoviji postovi

Na vrh