• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Imam pitanje, dali dajete kunicima suhi kruh, koliko cesto i u kojim kolicinama?

Dobiju onoliko koliko mogu pojesti ...ali
kruha nesmije ostat jer on kasnije navuce vlagu ( ovisi o vremenu)a takav nesmiju jest...
To im dajem vise kao nekakvu poslasticu ...

Nebi trebalo preterivat s kruhom ...
Ovisno koliko ga imam toliko cesto dobiju
Nekad par dana za redom po krisku pa pauza ...

Pozeljno je da imaju sijena kad se hrane sa takvom skrobnatom hranom...ph u zelucu...
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Jel imao tko ovakav slučaj? Znači naotečeno čelo i na tom mjestu mekano na dodir. Nije sigurno krvno srodstvo jer je mužjak moj stari crno bijeli , a majka plava kupljena u Požegi , a uvoz iz Mađarske.
 

Prilozi

  • IMG_20180130_201554.jpg
    IMG_20180130_201554.jpg
    25 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20180130_201805.jpg
    IMG_20180130_201805.jpg
    21.6 KB · Pregleda: 51

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Jel imao tko ovakav slučaj? Znači naotečeno čelo i na tom mjestu mekano na dodir. Nije sigurno krvno srodstvo jer je mužjak moj stari crno bijeli , a majka plava kupljena u Požegi , a uvoz iz Mađarske.

jel uginuo ? kolko star
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Imao sam ja takav slican slučaj. Bude nateceno celo i kako kunic raste to raste i sa njim. Bilo je mekano na dodir. Vodio kod veta nije pojma imao,cak sam zenku i cijelo leglo vodio na vet.fakultet ali ni oni nisu znali sta je. To je bilo dok sam zivio u jednoj drugoj kuci. Uzas na kvadrat
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Uginuo je, al i da nije ne bi ga patio. Imao sam takvih slučajeva i prije po jedan u nekom leglu, sad tri od pet.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
To su ti mladi jos dok su gnijezdu?

Da, stari deset dana. Dva su još ostali koji su ok. Da neznam da nisu u srodstvu rekao bi da je to neki genetski poremećaj, ali sigurno nisu pa mi nije jasno o čemu se radi.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Čim saznaš, ako saznaš!-napiši razlog! Naši veterinari znaju samo ono na čemu mogu zarađivati!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Miksomatoza - virusna bolest kunića koju prenose komarci. Obično se endemično javlja u pojedinim područjima svijeta. Bolest počinje otečenjem glave i kapaka a nakon toga se javlja konjunktivitis i iscjedak iz oka. Javlja se i drugi oblik ove bolesti, s kliničkim znakovima potkožnih kvrga po cijelom tijelu.
Ovo sam nasao na netu. Sad neznam dali imaju i ostale simptome
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Miksomatoza - virusna bolest kunića koju prenose komarci. Obično se endemično javlja u pojedinim područjima svijeta. Bolest počinje otečenjem glave i kapaka a nakon toga se javlja konjunktivitis i iscjedak iz oka. Javlja se i drugi oblik ove bolesti, s kliničkim znakovima potkožnih kvrga po cijelom tijelu.
Ovo sam nasao na netu. Sad neznam dali imaju i ostale simptome

Ma nije to, znam kakva je to bolest. Bila je prije par godina epidemija te bolesti kod nas. Ovo nema veze sa tim.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ova oteklina je 100% imunoloska reakcija zbog necega, moze bit obicne prehlade,ili je neka alergija u pitanju, na ranu koju jedu kunici, stelju u gnijezdu..ugriz grinje, ili nekog insekta.. Moze bit zbig bilo cega. Posto kazes da ti se to vec javljalo, reko bi da po nekom predku je alergija u pitanju..
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ova oteklina je 100% imunoloska reakcija zbog necega, moze bit obicne prehlade,ili je neka alergija u pitanju, na ranu koju jedu kunici, stelju u gnijezdu..ugriz grinje, ili nekog insekta.. Moze bit zbig bilo cega. Posto kazes da ti se to vec javljalo, reko bi da po nekom predku je alergija u pitanju..

Ne znam , zar ne bi onda i drugi tako. Nisam primijetio dal su takvi okoćeni ili je to bilo poslije par dana. Uglavnom sam jučer to vidio. Kažem još dva ima i oni su ok.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pa nebi i drugi..neznam, moze bit i radi srodstva, neka bolestina i zaraza nije sigurno. Ovo nema veze niti s miksomatozom, sta je robi ka pisao. Ako ti se to dogadja samo u leglima iste linije kunica, onda je ili ovo sta sam napiso, ili srodstvo. Jesi siguran da zenka ili muzjak nije iz incestnog parenja?
 
Posljednje uređivanje:

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Pa nebi i drugi..neznam, moze bit i radi srodstva, neka bolestina i zaraza nije sigurno. Ovo nema veze niti s miksomatozom, sta je robi ka pisao. Ako ti se to dogadja samo u leglima iste linije kunica, onda je ili ovo sta sam napiso, ili srodstvo. Jesi siguran da zenka ili muzjak nije iz incestnog parenja?

Pa siguran sam da nije incest. Od crno bijelog sam već imao legla i sve ok. Ženka je kupljena od jedne cure iz Požege koja je mužjaka kupila u Mađarskoj. Njezina sestra koju sam uzeo sa njom ima leglo od šest komada i svi su ok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh