• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Znači plavi? Meni je to malo puno za leglo. Optimalno do 7 komada, bolje napreduju i krupniji su.

Da! 3 jednobojna i jedan šarac - nije idealan, ali ostaje!
Ja ne vršim selekciju, žao mi nekako ubiti zdrave kuniće pa to prepustim prirodi! U prosjeku mi ove sezone, do sada, ostane po 10 komada i svi imaju super težinu za klanje! Jedna ženka mi malo srušila prosjek, okotila samo 4 komada, ali ne će više! Od 3 kočenja (godina dana) imao od nje samo 15 komada!!, i nisu bilo uopće puno krupniji od ovih gdje ih je puno, a na kraju razlika 200-300 grama!
 

pbbrane

Novi član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
6
Pozdrav iz Slovenije. Evo i kod mene rastu zečevi. Držim pasmu SIKA ( slovenačaka pasma ). Imaju dobar doprinos težine na svoju starost.
Evo jedna slika zeca koji je star 44 dana.

U prosjeku imaju iz ovoga legla 1,41 kg.

A evo i njihovog domovanja;
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav iz Slovenije. Evo i kod mene rastu zečevi. Držim pasmu SIKA ( slovenačaka pasma ). Imaju dobar doprinos težine na svoju starost.
Evo jedna slika zeca koji je star 44 dana.

U prosjeku imaju iz ovoga legla 1,41 kg.

A evo i njihovog domovanja;

Lijepi kunići i kunićarnik!
Težina isto solidna! Mislim da se kod nas SIKA baš i nije "probio na tržište", nema ih nigdje naći za prodaju!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807


(Powered by frubar.net)


Jučer sam izvagao ovu ženku,prešišala je gabarite kalifornijskog kunića u nas
teška je 6,2kg.:eek:
Sad če malo na dijetu
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226


(Powered by frubar.net)


Jučer sam izvagao ovu ženku,prešišala je gabarite kalifornijskog kunića u nas
teška je 6,2kg.:eek:
Sad če malo na dijetu

Ohoho!
Jel ima noge? Kolika je muko moja! S čim si to 'ranio?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ohoho!
Jel ima noge? Kolika je muko moja! S čim si to 'ranio?

kad sam je kupio bila je skotna pa sam mislio da je tolika zbog toga ali kad se okotila nije bilo promjene.
Ženka nije samo debela ima nje i u dužinu...opčenito je krupna.

ps.ima sve 4 noge :biggrin::biggrin::biggrin:
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Nova tura mladih u zajednickom tovu..prosli tov u ispustu je bio uspjesan i sa tri mjeseca su stvarno bili ok, alicini mi seda dosta izgube na "debljini", nisu bili tolko nabiti..., sad cu vidjet dali ce bit bolji oni sta su po gajbama ili ovi kolektivni..


 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Meni se sad dogodilo sa sam pario zečicu i zec se okrene znaci spario ju je i ona mu se digne,ali kad sam pogledao njoj kod repa vidim njegovo sjeme na dlaci. To znači da je nije spario logično. Sad mi nije jasno sto napraviti ili je ona sparena,neznam. Dali se to kome dogodilo?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Meni se sad dogodilo sa sam pario zečicu i zec se okrene znaci spario ju je i ona mu se digne,ali kad sam pogledao njoj kod repa vidim njegovo sjeme na dlaci. To znači da je nije spario logično. Sad mi nije jasno sto napraviti ili je ona sparena,neznam. Dali se to kome dogodilo?

Pa i nije logicno...
Uvijek nek skoci 2-3 puta zaredom i nemas brige.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Meni se sad dogodilo sa sam pario zečicu i zec se okrene znaci spario ju je i ona mu se digne,ali kad sam pogledao njoj kod repa vidim njegovo sjeme na dlaci. To znači da je nije spario logično. Sad mi nije jasno sto napraviti ili je ona sparena,neznam. Dali se to kome dogodilo?

Ja uvijek puštam tri puta da zec skoči. Nekad ni to nije jamstvo.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Meni se sad dogodilo sa sam pario zečicu i zec se okrene znaci spario ju je i ona mu se digne,ali kad sam pogledao njoj kod repa vidim njegovo sjeme na dlaci. To znači da je nije spario logično. Sad mi nije jasno sto napraviti ili je ona sparena,neznam. Dali se to kome dogodilo?

Uopče ne znači da ju nije opario! Ako mužjak dugo nije bio u "akciji" tad je pun i normalno da i nakon obavljenog posla sjeme još izlazi.
Ali najpametnije, a i puno sigurnije je da 3-4 puta odradi posao! Ja isto kao i kolege Jimmy i turky tako radim!
Tebe ne košta ništa, dečko se dobro ispuše a i ženka je sretnija!
P.S. jesu kunići, ali i oni vole ....
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Toga se nisam sjetio... vidjecemo za 30 dana. Tri puta je skakao.
Ja bas cekam sad ovih dana okot
 

dado1

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
15
Neznam jel imao tko slučaj da mu je uginula ženka a mladi stari 15 dana?
Imao sam sreću da sam imao jednu ženku sa mladima starima 30 dana koje sam odbio i njoj uvalio 9 mladih od uginule ženke. Sve ih je uredno prihvatila i odhranila kao su njezini i evo sad prije par dana sam ih sa 35 dana starosti odbio i svi su super živi i zdravi, veseli a ona bi se za dva dana trebala kotit, još da i to prođe u redu :). Eksperiment mi je uspio.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Mladi mužjak, svježa plava krv!
 

Prilozi

  • 20180427_193442.jpg
    20180427_193442.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 33
  • IMG_201804118_1001.jpg
    IMG_201804118_1001.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 33

Najnoviji postovi

Na vrh