• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Trenutno nemam nista viska za van, i necu imat sigurno do zime, jer imam puno toga rezerviranog i narucenog kaj tek moram nalec. Mozda bude sta viska, tamo u rujnu ili listopadu.
 

ninoslav1000

Novi član
Tu od
25 Pro 2014
Poruka
11
Tototozg

Koliko imas svojih "maticnih" ženki?
I gdje po tvojoj preporuci ili bolje reći od koga bi mogao kupiti nekoliko zenki te linije koju ti imas?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Trenutno panonaca 7 zenki, zato mi je malo knap pa nemam nista viska.. a ovo drugo, te linije ima svaki ko ih je kupio, to ti je otprilike oko 100 ljudi godisnje... XD
Panonce ti se isplati jedino uzimati kod kolege u Dugoj Resi, ko hoce da zna sta ima i da bude siguran da je to-to. Sve ostalo sto se kod nas nudi je "rekla-kazala". I ja imam njegovih linija doma, a i on ima od moje stare linije, kaj sm prije imao, a ima i od zadnjih sto sam vozio iz Madjarske. Neki su mlo krupniji kunici, idu i do 5 i pol, 6 kila,s neki malo manji. (Moja stara linija je bila oko4,5- 4,8kg, ali u prirastu su isti). Kolega "Neron" tu sa foruma je od mene odvezo nedavno zenku staru 6 i pol mjeseci, bila je teska 5,9 kg.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
https://www.youtube.com/watch?v=iZg4DBWCuyY


https://www.youtube.com/watch?v=t69IIVTpDGw

...bilo je govora o napuštanju tova kunića u malim kavezima...
evo ovak izgledaju novi kavezi za tov,meni se osobno izuzetno sviđaju ipak kunič ima mijesta skautati vamo tamo...

Sve više ljudi se opamećuje! Kunići su ipak životinje koje po "prirodnoj naravi" moraju živjeti u grupi! Jedino tad su psihički, a i fizički bez mána / bolesti! A samo zdrava životinja je napredna životinja!
Hvala na super videu!
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Trenutno panonaca 7 zenki, zato mi je malo knap pa nemam nista viska.. a ovo drugo, te linije ima svaki ko ih je kupio, to ti je otprilike oko 100 ljudi godisnje... XD
Panonce ti se isplati jedino uzimati kod kolege u Dugoj Resi, ko hoce da zna sta ima i da bude siguran da je to-to. Sve ostalo sto se kod nas nudi je "rekla-kazala". I ja imam njegovih linija doma, a i on ima od moje stare linije, kaj sm prije imao, a ima i od zadnjih sto sam vozio iz Madjarske. Neki su mlo krupniji kunici, idu i do 5 i pol, 6 kila,s neki malo manji. (Moja stara linija je bila oko4,5- 4,8kg, ali u prirastu su isti). Kolega "Neron" tu sa foruma je od mene odvezo nedavno zenku staru 6 i pol mjeseci, bila je teska 5,9 kg.


može neki kontakt od tog kolege?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Upravo sam saznao od oca, tri ženke koje sam uvezao prije 2 tjedna iz Njemačke se okotile! Mladi jučer,prekjučer progledali i svi okočeni ostali živi!! ☺☺
Prezadovoljan sam jer su sve tri ženke od različitih uzgajivača, sve sam kupio skotne i sad ce biti mladih u tri linije, jer je došao i jedan mužjak s njima (sad ih imam 3 komada)!
Jedna ima 13, a druge dvije po 12 komada! I što je najbolje - kod jedne imam 3 plava!, a ženka crna, čača im crno-bijeli!!
Eto...mor'o sam se malo pohvaliti!
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Upravo sam saznao od oca, tri ženke koje sam uvezao prije 2 tjedna iz Njemačke se okotile! Mladi jučer,prekjučer progledali i svi okočeni ostali živi!! ☺☺
Prezadovoljan sam jer su sve tri ženke od različitih uzgajivača, sve sam kupio skotne i sad ce biti mladih u tri linije, jer je došao i jedan mužjak s njima (sad ih imam 3 komada)!
Jedna ima 13, a druge dvije po 12 komada! I što je najbolje - kod jedne imam 3 plava!, a ženka crna, čača im crno-bijeli!!
Eto...mor'o sam se malo pohvaliti!

Eto da i kod tebe bude plavih! Mada i od crno bijelih. Ja sam u potrazi za mladim plavo bijelim mužjakom. Moj stari je već pred zalaskom karijere.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Eto da i kod tebe bude plavih! Mada i od crno bijelih. Ja sam u potrazi za mladim plavo bijelim mužjakom. Moj stari je već pred zalaskom karijere.

Nadam se samo da će ostati na životu, jer su oni baš od ženke s 13 komada! Ostavit ću si odmah i mužjaka i ženku! Dok sam imao plavu ženku i plavo-bijele mužijake - niti jedan plavi, a sad kad sam praktički već odustao od plavih..... super, meni je baš drago!!

Onaj što si uzeo od mene?
Mislim da bi on mogao još koju sezonu odraditi!
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Nadam se samo da će ostati na životu, jer su oni baš od ženke s 13 komada! Ostavit ću si odmah i mužjaka i ženku! Dok sam imao plavu ženku i plavo-bijele mužijake - niti jedan plavi, a sad kad sam praktički već odustao od plavih..... super, meni je baš drago!!

Onaj što si uzeo od mene?
Mislim da bi on mogao još koju sezonu odraditi!

On bi mogao, ali za starog ne znam. Za sad radi kako treba.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
turky..
ako još ide, super! Meni je najdraže kad im omogučim da im srce stane u "najljepšem trenutku"! kad su stari od njih nema neke velike koristi što se jela tiće pa ih pustim da žive dok žive, samo što moraju "za kruh sami zaraditi!"
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
turky..
ako još ide, super! Meni je najdraže kad im omogučim da im srce stane u "najljepšem trenutku"! kad su stari od njih nema neke velike koristi što se jela tiće pa ih pustim da žive dok žive, samo što moraju "za kruh sami zaraditi!"

Ma stari će biti živ dok to on bude htio! Imao sam već jednoga koji je tako doživio 5 godina. Kad ti se neki uvuku pod kožu onda je tako. A prodaja plavih cjeta, od svih prodanih ove godine 70% je plavih, ljudi su poludjeli za njima izgleda.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ma stari će biti živ dok to on bude htio! Imao sam već jednoga koji je tako doživio 5 godina. Kad ti se neki uvuku pod kožu onda je tako. A prodaja plavih cjeta, od svih prodanih ove godine 70% je plavih, ljudi su poludjeli za njima izgleda.

Vidim i po njuškalu da je sve više oglasa sa plavim šarcima!
Meni osobno su se oduvijek sviđali, a evo izgleda da ću i uspjeti!
 
Na vrh