• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
75 ,-€
Nije ni stara previše, iz 02.17.
Jedini problem je što ih kod nas nema, a nemam volje ni vremena počimati i njih u 2-3 linije držati (a ni mjesta)!
Ima ih u svim bojama i svi su mu preko 10 kila! Stvarno sam se iznenadio da su mu baš svi "teška linija"!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Kad smo vec bili kod prirasta, evo npr., sivi muski lezen 4.12.2017. danas vagan, 4,2 kg. Zenka, zuto sara, lezena 2.12.2017. danas vagana, 3,9 kg. Kunici vrhunske genetike, podrijetla od dva Europska majstora uzgoja ovnolikih kunica, jedan u sivima, drugi u havanama i havana sarcima. Njihova braca i sestre, jos prije mjesec i pol su otisli u nove domove, po 200 i vise kn/komad. Pa neka netko kaze da genetika nije bitna.....btw, svi su bili preko dvije kile i svega par komada je ostalo unutar nasih granica...



 
Posljednje uređivanje:

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav imam dugo uzgajam kuniće i u zadnji godinu dana javlja mi se problem
Kunići od mjesec dana starosti kada ih odvojim I’d majke krenu se napuhavati dobiju proljev i ugibaju.
Ishrana zob kukuruz i smjesa za kuniće ali u malim količinama koji sam počeo davati bas zbog toga. Sijeno bez trave
Kada na vrijeme reagiram dajem im trisulfon u vodu i to im smiri napuhavanje
Sto poduzeti da to napuhavanje smanjim, da nemoram upotrebljavati trisulfon.
Zadnju turu sam primijetio da su vec kod odvajanja od mjesec dana znaci 30 dan bili neki napuhnuti lagano
Hvala na odgovoru
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav imam dugo uzgajam kuniće i u zadnji godinu dana javlja mi se problem
Kunići od mjesec dana starosti kada ih odvojim I’d majke krenu se napuhavati dobiju proljev i ugibaju.
Ishrana zob kukuruz i smjesa za kuniće ali u malim količinama koji sam počeo davati bas zbog toga. Sijeno bez trave
Kada na vrijeme reagiram dajem im trisulfon u vodu i to im smiri napuhavanje
Sto poduzeti da to napuhavanje smanjim, da nemoram upotrebljavati trisulfon.
Zadnju turu sam primijetio da su vec kod odvajanja od mjesec dana znaci 30 dan bili neki napuhnuti lagano
Hvala na odgovoru

Pozdrav!
Prerano ih odvajaš i očito imaš problem sa crijevnom kokcidiozom! Kompletan kunićarnik dobro dezinficirati, najbolje s brenerom sve kutove popaliti, a poslije s običnim / gašenim vapnom izbjeliti! Najjeftinija varijanta bez puno kemije! Najbolje ti je nabaviti novi rasplodni materijal koji nije bio zaražen s kokcidiozom jer taj virus kod odrsslih "miruje", a prenosi se na mlade!
Pokušaj ih odvajati s 8-10 tjetana starosti!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Dragi kolege uzgajivači!
Sretan i blagoslovljen vam dan Kristova Uskrsnuća!!!
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Daj mi molim te reci jer bi kaj uspio napraviti da ostavim
StAre kuniće sve dezinficiram i ponovno ih vratim ali ostavim male duže kod majke ili da ih potamanim sve
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Jednostavno im daj trisulfon..!? Kak znasda ce ti drugi kunici koje nabavis, biti "cisti" od kokcidioze..
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Dali ima koja preventiva da im nemoram davati trisulfon
Osim da su duže kid majke jer moj kunić mužjak obilazi po selu i nitko nema taj
Problem osim mene.
Nitko ni nezna kaj je to napuhavanje kunica
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Daj mi molim te reci jer bi kaj uspio napraviti da ostavim
StAre kuniće sve dezinficiram i ponovno ih vratim ali ostavim male duže kod majke ili da ih potamanim sve

Sve dezinficirati! I ne šalji mužjaka po selu, pa nije on "selska kur..a"!
Kako je tototozg rekao, daj trisulfon i ne brini! Nemoj "potamaniti", kad ozdrave budeš bez brige!
Nije trisulfon toliko loš, a ni skup da bi morao tražiti alternativu!
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
A kaj da mu uskratim to zadovoljstvo ima posla na sve strane :)
Mislim da nije problem u tome nego ih odvajam možda prerano jer sam jedne sad odvojio sa 30 dana a druge sa 38 posto je ono bila zima ovi koji su odvojeni kasnije nijedan se nije
Napuhnuo a ovi neki vec kod odvajanja su bili napuhnuti
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
A kaj da mu uskratim to zadovoljstvo ima posla na sve strane :)
Mislim da nije problem u tome nego ih odvajam možda prerano jer sam jedne sad odvojio sa 30 dana a druge sa 38 posto je ono bila zima ovi koji su odvojeni kasnije nijedan se nije
Napuhnuo a ovi neki vec kod odvajanja su bili napuhnuti

Razvoj probavnog sustava kod kunica traje 6-7 tjedana.
Zbog toga ti je kolega rekao da ih probas odvajati kasnije, kukuruz također nije primjerena hrana za kunice a pogotovo za mlade.
Naravno da se hrane i kukuruzom ali s njim ne treba pretjerivati...

Ako je kod tebe prisutna kokcidoza ni ovo kasnije odvajanje nece davati odlican rezultat.
Kunici su najosjetiviji na kokc.od odvajanja pa do otprilike 3mj.moguce je i kasnije oboljevanje ali to onda znaci da je velika zarazenost u kunicarniku losa higijena...
Kao sto je vec receno po odvajanju davati hranu s kokcidostatikom ili preventivno u vodu kokcidostatik,odvajati s min.6tj.obavezno sijeno u prehrani pojacati higijenu kunicarnika i vjerujem da neces imati velikih problema u danjem uzgoju.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Sto mi preporucas za hranu koja ima kokcidiostatik?
Ja dajem smjesu za kuniće ali u malim količinama paletiranu
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Sto mi preporucas za hranu koja ima kokcidiostatik?
Ja dajem smjesu za kuniće ali u malim količinama paletiranu

Bilo koje palete koje imaju u sebi kokcidostatik bit ce dobre.
Ja sam uzeo od kolege Valpovkine jer kod mene u blizini nitko ne prodaje s kokcidostatikom.
Tebi ce lakse biti naci pehrine ...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ali ako dajes smjesu sa kokcidiostatikom, ne mijesas je sa drugim zitom, nego im dajes samo smjesu. Ljudi obicno ubace malo smjese pomjesane sa zitom i onda se cude kad opet dobiju kokcidiozu... znaci moraju jest iskljucivo smjesu, da bi pojeli ucinkovitu dozu lijeka. Tak rade i pilicima, a poslje "ne valja smjesa". Ili trisulfon.
 

Zeko96

Novi član
Tu od
1 Tra 2018
Poruka
2
Pozz kunicari kako ste ?? Da vas pitam gdje se ima nabaviti mreza za kunice barem ova podna i koje dimenzije koristite??U BiH da se razumijemo
 

Prilozi

  • 20180402_045251.jpg
    20180402_045251.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 21

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
A kaj da mu uskratim to zadovoljstvo ima posla na sve strane :)
Mislim da nije problem u tome nego ih odvajam možda prerano jer sam jedne sad odvojio sa 30 dana a druge sa 38 posto je ono bila zima ovi koji su odvojeni kasnije nijedan se nije
Napuhnuo a ovi neki vec kod odvajanja su bili napuhnuti

Drži ih sa ženkom najmanje 8 tjedana i neće biti problema. Kasnije, to su moja iskustva, hrani sa pehrinom hranom koja ima lijek u sebi s tim da sam ja davao hranu zajedno sa ječmom i nemam nikakvih problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh