• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ozbiljno razmišljam da ostavim ženku bjeliša ako uspije preživjeti pa da je sparim sa crnim jednobojnim.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sam jednom tako ostavio ženku, ali nisam imao jednobojnog mužjaka već šarca! Leglo bilo od 12 komada (sve sam ih ostavio jer je ženka bila krupna i puna mlijeka), samo 2 bila bjeliša, ostali solidni šarci i svi preživjeli! Moj otac rijetko "čisti" gnijezdo od bjeliša i uvijek svi (večinom svi) prežive do klanja! U biti, ako prežive prvih 8 tjedana dok su s materom - prežive! Budu uvijek i do pola kg lakši od ostalih, ali....meso je meso!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Bjelaši se zovu svi oni koji imaju boje na sebi ali nisu u standardu koliko sa skuzio? Ja iskreno nisam primjeti neku vec razliku izmedu ovih i onih.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Bjelaši se zovu svi oni koji imaju boje na sebi ali nisu u standardu koliko sa skuzio? Ja iskreno nisam primjeti neku vec razliku izmedu ovih i onih.

Malo bolje pogledaj, razlika je ogromna. Nemaju pravilnu leđnu liniju, bočne točke,leptir nije dobar kao ni naočale i fizički su slabiji ne u početku već se to vidi od 2 mjeseca na dalje.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
...


url=http://fodi.frubar.net/files/C1224F09-B372-A74B-9FDF-D9B5E91EC64B.jpg]
C1224F09-B372-A74B-9FDF-D9B5E91EC64B_thumb.jpg
[/url]



(Powered by frubar.net)
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807


(Powered by frubar.net)

evo i prvi malci kalifornija za ovu godinu...



(Powered by frubar.net)

i hajkomi cca 1,5-2mj.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo maloprije sam pospremio u skrinju dva muzjaka. Racunica nikak ne stima.. Prvi muski novozelandski crveni ziv 3,90 kg, a ociscen bez iznutrica i glave 2,20 kg. Drugi muski sarac ziv 4,60 kg, a isto ociscen 2,40kg. Razlika zive vage je 70 deka a ociscenog samo 20 dekagrama. Imam i brata od tog sarca i on je u gram 4,60 al po ovom mi se ga ne isplati ostavit za rasplod jer NC manje pojede i daje bolje rezultate.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nov. Crveni je preso 8, a sarac 6 mjeseci.
Iznenadio me panon muski okocen u 4. mjesecu, dugo je vuko 4,80 , a sad na vagi 5,40 kg. Mladi od panonca i n.c. zenke sa dva mjeseca 1,60kg.
Da rezimiramo , ak ih idem prodavat pod meso i to po 50 kn. kilu , opet dobijes slabo. Toliko su i potrosili. Kad bi bilo kupca za rasplod onda bi to bila druga pjesma. Za crvenog u mesu dobim 1.10 kuna , ne znam kolko bi bil za rasplod zivi.?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Od 4mj.100kn i to ak valja (boja,tezina) govorim za nz.crvenog,al on nikako nije moj izbor za tovnog kunica...
Tak je cijena bila kod mene kad sam ih uzgajao,a i ostale rase su isle po toj cijeni
Orijaske vrste po nesto visoj cijeni...

50kn/kg ajme u slavoniji niko nebi ni pogledao,kod nas vec ima i 30kn kila,pa i manje...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
50 kuna / kg!!??
Robelar ... želim ti svu sreću ovog svijeta! Kao što je kolega jimmy napisao, u Slavoniji imaš već meso kunića po 30 kuna/kg. Ja sam samo jednom prodao za klanje (ja sam kupcu zaklao), ali je kupio "pod žive"! NZ Crveni već odavno nije više kunić za tov, isto kao ni orijaške rase, njih se "isplati prodavati" samo za rasplod.
Ti tvoji šarci su nekako čudni što se starosti i težine tiće! Prodaja i uzgoj se uopče ne isplate financijski, jedino kao "terapija za dušu"....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kad bi isla kila ispod 50 kuna onda se ne bi nikako isplatilo i to bi bio cisti gubitak. Kod vas je vjerojatno hrana jeftinija ili imate svoju. Ja sve kupujem i to po 2kn kilu zita. A smjesu po 3,5 kn. Balu sijena onu vecu placam po 20 kuna. Ne sjecam se kad sam zadnji put prodo zivog , a imam povremeno par za prodat jednom covjeku i on se ne buni za cijenu. Tu cijenu drzim vec par godina. Kunice uglavnom sami konzumiramo a kad imam visak onda uzme taj covjek Mozda desetak godisnje. Znaci to je sve hobi. Novozelandski kao i kalifornijski se drze vise iz fore nego ozbiljnog interesa. A tak je sa svima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh