• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Eh koliko ima toga protuzakonitog u Hrvatskoj...a i u svijetu...pogledaj si na youtube kakvih sve komentara ima na temu kunicarstva...vegetarijanci...vegani...ljubitelji zivotinja...a ima i snimaka psa na raznju...stakora na zaru...sve je to dio tradicije neke zemlje i prehrane...nama izgleda fuj...kod nekih specijalitet...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Drzanje pasa na lancu je bilo humanije nego ovo sto se danas od zivotinja radi. Imali su redovito jesti i vodu i cuvali su imanje. Danas psi jedu i piju za stolom i spavaju u krevetu sa gazdom. Jos taj isti gazda kad se pas posere toplo gov*o pobere rukom za njim analizirajuci sta je u njemu. Kad bi tako setali i pazili djecu ili unuke ili stare roditelje bio bi svijet puno bolji. O kupovanju najskuplje hrane za pse dok drugi nemaju ni za kruh da i ne govorimo. Najvece licemjerje je kao nad zgrazanjem konzumiranja i klanja zivotinja , ali kad je to isto meso , piletina, teletina, kunici , u hrani za peseke ili mace onda je u redu. Zakon o drzanju pasa ne dopusta lanac ili boks . Gdje da onda pas bude da nekoga ne ugrize.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Ovi veci mali su sutra 2 tjedna i gledaju, kotilica nema poda pa moje pitanje kad ju mogu uklonit da ju stavim drugoj zenki koja se treba kotit 20-21.10 znaci gnjezdo bi ostalo nedirnuto. Ovo na slici su 12 dana stari malci
 

Prilozi

  • 20191011_191934.jpg
    20191011_191934.jpg
    180.5 KB · Pregleda: 12

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Lijepi su malci...pa kaj ti je problem neku kutiju sklepat ili onaj plasticni sanduk od povrca stavit drugoj zenki u gajbu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Hm, kod mene nema klepanja, il kak treba il nikak 😁 racunam da ce pocet izlazit za koji dan pa cu svejedno micat
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Drzanje pasa na lancu je bilo humanije nego ovo sto se danas od zivotinja radi. Imali su redovito jesti i vodu i cuvali su imanje. Danas psi jedu i piju za stolom i spavaju u krevetu sa gazdom. Jos taj isti gazda kad se pas posere toplo gov*o pobere rukom za njim analizirajuci sta je u njemu. Kad bi tako setali i pazili djecu ili unuke ili stare roditelje bio bi svijet puno bolji. O kupovanju najskuplje hrane za pse dok drugi nemaju ni za kruh da i ne govorimo. Najvece licemjerje je kao nad zgrazanjem konzumiranja i klanja zivotinja , ali kad je to isto meso , piletina, teletina, kunici , u hrani za peseke ili mace onda je u redu. Zakon o drzanju pasa ne dopusta lanac ili boks . Gdje da onda pas bude da nekoga ne ugrize.
Pas ne treba nigdje biti!,treba biti odgojen da nikoga ne ugrize! Ja imam dva psa i oba spavaju u kući te jedu najskuplju pseću hranu! Ako životinji ne mugu pružiti najbolje i samo najbolje, neću ju ni držati! Život neke životinje nije samo jelo i piće, nego i briga te odgoj, a isto tako i ljubav gazde! Bez obzira da li pas, mačka ili papiga!
To sa psom je bio samo primjer....
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ženka mi se okotila i mlade nije najbolje zatrpala i slabo se očupala pa se smrznuli. Potom sa primijetio ovo na njoj. S tim da se ona normalno ponaša, jede, ne pokazuje znakove da je bolesna. Izgleda mi na neku upalu pa mislim da ih je čak i zbog tog ostavila,možda bolan okot.
 

Prilozi

  • IMG_20191011_203114.jpg
    IMG_20191011_203114.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 14

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jedan ljepši od drugog.
 

Prilozi

  • IMG_20191013_130617.jpg
    IMG_20191013_130617.jpg
    119.8 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20191013_130638.jpg
    IMG_20191013_130638.jpg
    121 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20191013_130732.jpg
    IMG_20191013_130732.jpg
    162.8 KB · Pregleda: 14

kuna

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
13
robelar jel su to tvoji od ranije il si nove nabavio, ljepi su vidi se ljepo čisto krzno, koliko su stari.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Novozelandski crveni su rasa koju sam posebno zelio i poceo pratiti prije dvadesetak godina. Vec sam par puta odustajao zato jer nisam imao mogucnosti nabave kvalitetnih novih grla . U krugu gdje sam se kretao uz moje bili su kunici jos dvoje , troje uzgajatelja i to smo mjesali medjusobno. Imao sam nekakvu viziju o izgledu i do nje sam i dosao nakon dosta truda. Tako da sam jednom kupio kunice za rasplod koji su mi izgledali blizu onog sto trazim , da bi se uspostavilo da su to kunici porijeklom od mene. Ovi su muzjak i dvije zenke od mog bratica cije sam mu roditelje poklonio i to je on htio rasformirat tako da sam ih u zadnji cas uzeo. Vec sam isao gledat neke al prema ovima su zuti, sitni i siljste glave tak da cu ih parit u ovoj liniji. Stari su oko 4 mj. i u deku 2,50 kile muzjak i dvije zenke. Inace sam crvene pario i sa panon i bili su okej sta se tice prirasta. Jucer sam pospremio 7 komada panon od sto dana i vec su nalovili dosta masnoce a smjesu nisu vidli.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
A da tocno...mala deca koda smo...aplouldal tu sliku kaj imo na mob...lepa je hahaha...da vidim jel mogu sa moba slikat i odmah postavljat ovde neke gajbe delam pa poslikam i ovde posaljem i ti dobro da si se javil videl da imas panonce i iso si i u madjariju po njih...ak ti nije problem na pp poslat neki kontakt
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
I kad sam ve gajbe spomenul stavil sam letvice plasticne...t one lamele od roleta zrezo sam ono musko zensko da se ne bi mokraca zadrzavala...15mm razmak del...letvice su 20..30mm neznam sad tocno..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
@DarioGS odakle si? Imam panonce, ali nemam nista za van, niti mislim da cu i sljedece godine imati. Cak stovise i sam skoro svaki mjesec dokupim malih za dohranu po preko nekoliko desetaka komada, da zadovoljim potrebe svojih musterija. U oglas nisam stavio kunice valjda vec preko godinu dana, jer doslovno nemam komad viska za sebe za skrinju. Ostao sam na svega desetak zenki, tak da i sam krpam iz mjeseca u mjesec....
 
Posljednje uređivanje:

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
@DarioGS odakle si? Imam panonce, ali nemam nista za van, niti mislim da cu i sljedece godine imati. Cak stovise i sam skoro svaki mjesec dokupim malih za dohranu po preko nekoliko desetaka komada, da zadovoljim potrebe svojih musterija. U oglas nisam stavio kunice valjda vec preko godinu dana, jer doslovno nemam komad viska za sebe za skrinju. Ostao sam na svega desetak zenki, tak da i sam krpam iz mjeseca u mjesec....
Iz Gornje Stubice zagorje...cjeli forum sam procito pa videl po zadnje da si ti prodaval i kupoval panonce..imal sam oglas od coveka iz Stubickih Toplica...negde broj posijal...a videl sam isto da ti znas ovog iz Duga Rese...ljepe panonce ima kaj vidim po slikama a i ti ga hvalil...3zenke i muskoga bi uzimo to mi dosta al sad me malo i zdravlje ne poslusa pa sam dos po bolnicama mislil sam sad na jesen uzimat al zgleda da bu to prije na proljece..
 
Na vrh