• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Imam jedno pitanje, pripustio sam ženku kod mužjaka, prije 12 dana, dva skoka. Ona bježi po kavezu, skače al čapio ju je nakon pet minuta obavio posao i poslje pao na leđa .Negdje na forumu sam pročitao da se malci mogu napipati nakon 12dana, danas probao i ništa. Kolko bi velike trebale bit te kvržice pod prstima. I čini mi se ko da se ženka (kalifornijska) udebljala u zadnjih desetak dana, inače nije proždrljiva.
 
S

Saša Vrkljan

Guest
Bok
A vidit češ za mjesec dana ako se načupa i okoti to je to.
Ako ima trbu velik onda je skotna

Ja neznam to napipati da ti mogu reči,
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Imam jedno pitanje, pripustio sam ženku kod mužjaka, prije 12 dana, dva skoka. Ona bježi po kavezu, skače al čapio ju je nakon pet minuta obavio posao i poslje pao na leđa .Negdje na forumu sam pročitao da se malci mogu napipati nakon 12dana, danas probao i ništa. Kolko bi velike trebale bit te kvržice pod prstima. I čini mi se ko da se ženka (kalifornijska) udebljala u zadnjih desetak dana, inače nije proždrljiva.

I ja isto ne znam napipati kvržice u trbuhu...po tome ne mogu biti ziher kaj se tiče skotnosti, ja isto uvijek počekam 30 dana pa vidim. Nije najbolja metoda, al je učinkovita. Jednom mi se prije par godina dogodilo da nisam zapisao ni zapamtio datum pripusta...pa misleći da je prošlo 30 dana stavim ženku opet k mužjaku i on uredno obavi svoje, a ono za 5 dana se ženka okoti...mislim koma ...zafkavao sam se kak imam dobrog zeca i ženku koji dobiju mlade za 5 dana, al to uopće nije zafrkancija i više mi se nemre to dogoditi.
 
H

Hrvach

Guest
Lijepa živina u obadva slučaja.
@teškaš Kaj su ovu pukli hormoni? Moje bi se trebale kotiti za neka 2 tjedna, taman da imam zimsko leglo. Ne vidi im se još previše po trbuhu,ali nadam se da bude kaj. Nisam opipao na vrijeme,a neću se zezati da ne uništim plodove. Inače od 10-14 dana je najbolje pipati trbuh, uvijek vidim jel trudna ili nije. Važna je praksa, meni iz početka nije išlo,al kad uđeš u štos to je sve rutina..
 
H

Hrvach

Guest
Jbg, ja ipak imam muzičarske nježne prste pa lakše osjetim kvržice, meni je trebalo 2 godine da skužim.... Treba znat di treba tražiti, osjete se ko loptice veličine malo većeg graška.
 
H

Hrvach

Guest
:mrgreen::mrgreen: Ovo neću komentirat...:axe: Životinje samo pipam, a za ostalo je moguća i terapija po dogovoru. Glavno da je žensko i punoljetno, uvjet za pregled je osobna iskaznica i imovinska kartica:madmana: ;)
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Zanima me dal netko na forumu drži panonce da mi odgovori na slijedeće pitanje?Prijatelj mi je nabavio dvije panonke, stare 3mj i tvrdi da mu je tip od kojeg ih je kupio ,rekao da su spremne za parenje, da se pare sa tri mjeseca starosti ili kad dostignu 3kg težine. Pa me zanima jel to tako?ili
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Zanima me dal netko na forumu drži panonce da mi odgovori na slijedeće pitanje?Prijatelj mi je nabavio dvije panonke, stare 3mj i tvrdi da mu je tip od kojeg ih je kupio ,rekao da su spremne za parenje, da se pare sa tri mjeseca starosti ili kad dostignu 3kg težine. Pa me zanima jel to tako?ili
nemam panonce ali ja mislim da im treba 6 mj. isto ko i ostalim zečevima, 3 mj. je nekako premalo:roll:
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Kotilica sa grijanjem

Ljudi ide zima.
Znam da svi koji očekuju okot u slijedećim mjesecima
pomalo razmišljaju o zaštiti mladih od hladnoće.
Evo ja sam potrošio nešto vremena i pokušao realizirati grijanje kotilice
sa IC žaruljom sa kojom inače grijem piliće.
Dimenzije koje se nadam se vide sa priloženog crteža su razrada ideje
na mojoj postojećoj kotilici.
Ima li itko neku drugu ideju odnosno vremena da malo prostudira moj prijedlog
i eventualno predloži neku izmjenu, odnosno barem upozori na neku opasnost.
Unaprijed hvala.
Pozdrav!



Uploaded with ImageShack.us
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Sviđa mi se ideja, ja sam razmišljao o žarulji ispod kotilice, pa pokrivanje dekom ali ovo mi izgleda super. Čime je zaštičen doticaj žarulje i kotilice iznutra, mislim da se ne zapali?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
....samo je upitno koliko će to smetati ženki..trebala bi biti upaljena nekoliko dana prije da se ženka navikne ali bi ona zbog tog mogla napraviti gnjezdo van kotilice...!
Tako da jedino prolazi ono sa sijalicom ispod kotilice!To su samo moje pretpostavke ali i mišljenja sam da je to sve nepotrebno!
 

Najnoviji postovi

Na vrh