• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
meni su draži drveni podovi, samo ne znam koliko je praktično. radje malo više truda nego da su mi na žici.
na tvom mjestu, ja bih maknula pregradu zbog malaca, da imaju više mjesta.
 
S

slavkoš

Guest
Bok slavko! Bilo bi dobro da se predstaviš u podforumu namjenjenom za to!
Koje vrste kunića uzgajaš i kolko komada imaš?

Evo i mene imo sam neke obaveze pa se nisam mogo javit.
Imam 8 zečica,2 skakača Ruky i Buky i oko 32 kom stara 2 mj.
Prije par dana sam spremio u duboki 19 kom.oko 1,5 kg.
Nije neka određena vrsta to je iskrižano neznam ni sam sa čime ali su dobri
i hvala bogu zdravi.Buki mi ima kalifornijske krvi ne jako crni nosić i uši ali je mrcina pogotovo zadnji kraj.
Sada dok čitam forum krenio bi sa nekom određenom vrstom pa se nečkam između hille,kalifornijskog i novozelandskog.
prijavio sam se na podforumu usput pozdrav ženskim članovima
 
S

slavkoš

Guest
Uf nemogu spavat pa prije nego idem hraniti zeke još ču malo bit na forumu.
-HB11 lijepi su ti boksovi i zeke po mom možda da su ti vratašca sa prednje strane tako da možeš dići na kat.
-Ratar 54 i tvoji su lijepi a kako riješavaš mokraču nevidim ništa ispod.
-Hrvatch ja mislim da si ti piso o onoj žici 19x19,2mm debljine,ja to tražim ali kod nas nema.Gledo sam po Našicama,jedino u Osijek pa te molim da mi kažeš koja je trgovina?
 
R

ratar54

Guest
SLAVKOŠ dole ispod gajbe ispod svakog kata ide najlon i na njega cu staviti limene ladice
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Mreža za pod

Slavkoš je napisao:
-Hrvatch ja mislim da si ti piso o onoj žici 19x19,2mm debljine,ja to tražim ali kod nas nema.Gledo sam po Našicama,jedino u Osijek pa te molim da mi kažeš koja je trgovina?[/QUOTE]

Ako mogu i ja pomoći mreže 19x19-2 mm ima u Čakovcu NTL Tel: 040/363 040
Čovjek šalje pouzećem.
Inače ja sam kupio u Zgb tel: 01-3867-648.
Nisam siguran da šalju pouzećem.
Pozdrav
 
H

Hrvach

Guest
Slavko imaš ti dosta toga, svaka čast. Jel si radio kad salame od kunića, ja sam probao prošli tjedan od jednog kolege i nemam riječi kojima bi to opisao, predobro nekaj...
Žice imaš u poljoapotekama, ili upiši na google, ima jedna firma u bjelovaru, imaš pletivo u Zg, oni ti šalju ja mislim.

Vidim da većina forumaša ima sreće s mješancima, ja nisam takve sreće ko vi, zato sam i uzeo čistu rasu makar mislim križati na proljeće s kalifornijskima. Sad preko zime sam sve kuniće na minimum jer sam imao nekih zdravstvenih problema, imam privatne obaveze i još doškolovanje i posao k svemu pa ne stignem. Imam samo 4 rasplodne životinje, Duleta i 3 trebe:rolfer: Ako bog da na proljeće će biti više jer ću ostaviti od ovog legla još koju kvalitetnu ženkicu,ali neću ništa planirati unaprijed kad ne znam kakva će situacija biti.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Hrvac daj recept za salame :)
Skuho gulas od kunica, ja i cima smo 3 dana samo to jeli :D

9-11.12. vam je drzavna izlozba u Bjelovaru, na to se isplati otic pogledat zivotinje a i uvijek je velika i raznolika ponuda sto se prodaje tice, ja se obavezno svake god vratim s nekoliko novih grla :D
 
S

slavkoš

Guest
-exsa hvala za informacije.
-hrvach nabavi recept zainteresiro si me,probat ču sušiti sad da vidimo šta če biti,kažu da je dobro.
Ja sam se prvo počeo baviti zbog financija i zbog sebe jer imam povišene trigliceride međutim kada su moji probali svi smo se prebacili na zečetinu tako da ako se stvori višak prodam mada ču morati zbog potražnje ići na minimum 20 zečica.
Imao sam i jednu divlju zečicu,lijepo je narasla ali nikako da se pripitomi stalno je u srahu tako da sam ju pustio.
 
H

Hrvach

Guest
Marine i Slavko, danas sam pitao kolegu i kaže da nema nikakve prevelike filozofije oko toga, on je radio sad za probu samo par komada jer se je isto rješavao kunića pred zimu,a pošto ima mješance teško je prodavao žive. Treba normalno očistiti zeca i izvaditi kost, može ići bilo koji komad mesa, nema nekog pravila, pošto zec ima jako malo masnoće, tj. skoro pa je i nema treba ići mast od starije krmače (obavezno) koja se nareže na sitne kockice da salame ne budu presuhe, sve ovisi o osobi kaj će raditi salame kak će začiniti i koje će začine stavljati. Svaka kuća radi drugačije salame pa je tako i s ovim. Kaže kolega da je dobro staviti malo ružmarina ili majčine dušice da salame dobiju dobar miris i okus. Salame ne treba prejako dimiti da ne postanu "teške" za želudac i dobiju okus po dimu. Suše se ovisno o debljini i vremenu, dok ne postanu suhe. Inače jedan savjet s moje strane, ako hoćete čuvati bilo kakve salame stavite ih u ulje ili svinjsku mast, garantiram da mogu godinu dana i više stajati da ne promjene okus.
To bi bilo to, Dobar tek! Kad napravite zovite me na degustaciju, slavko vidim da ste muzičar pa ćemo napraviti neku feštu :p ja uzmem harmoniku i vi kaj svirate, marin bi mogao pjevati kad ne svira hahaha
Jel ide neko iz zg ili okolice u bjelovar na izložbu, imam volju ići ,a nemam kak..
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Pozdrav svim forumašima. Iz zagreba sam, prije je dijed držao kalifornijske kuniće,crvene novoz,belg.orijaše i neke samo njemu poznate mješance. Nakon evo, pet godina bez kunića, nabavio sam par ženki i mužjaka kalifornijskoga kunića. Imam drvene gajbe (moje remek dijelo nepedantnosti) na otvorenome, naravno u zavjetrini. Podnica u jednoj gajbi žičana u drugim letvice. Zanima me dal je potrebna stelja od slame, sijena zbog hladnoće koja nadoilazi?
 
Posljednje uređivanje:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Pozdrav svim forumašima. Iz zagreba sam, prije je dijed držao kalifornijske kuniće i neke samo njemu poznate mješance. Nakon evo, pet godina bez kunića, nabavio sam par ženki i mužjaka kalifornijskoga kunića. Imam drvene gajbe (moje remek dijelo nepedantnosti) na otvorenome, naravno u zavjetrini. Podnica u jednoj gajbi žičana u drugim letvice. Zanima me dal je potrebna stelja od slame, sijena zbog hladnoće koja nadoilazi?
Budi pozdravljen!
Ne treba ti nikakva stelja radi zime. Kunići imaju dobar zimski kaput i ne smeta im nikakva zima. Bolje ti je da su na čistoj i suhoj podlozi da lakše svoje krzno održavaju suhim i zdravim. :partyman:
P.S. Pošalji nam slike tih gajbi da svi vidimo tvoje majstorstvo...
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav još jednom, predpostavljam da si još jedan od mladih kunićara! Kak si zadovoljan s kalifornijskima?
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Pozdrav još jednom, predpostavljam da si još jedan od mladih kunićara! Kak si zadovoljan s kalifornijskima?

Imam ih tek tri tjedna i zasad je sve ok, osim kaj me mala ženkica od dva i pol mijeseca napada svaki put kad čistim il im dajem hranu. Nisam nikad vidio tak ludog zeca. Hoće se potrgat kad me vidi u blizini.
 
H

Hrvach

Guest
Imao sam i ja takvih, primire se s vremenom. Sad imam prepelice koje me napadaju kad ih hranim, svaki dan imam krvave ruke...
 
S

slavkoš

Guest
Dobro jutro svima evo i mene,pozdrav Johny!
Teškar ti je dobro odgovorio,imam nekog ludog suseda pa nabavlja životinje a nema ćime hranit pa pusti po dvorištu tako je i kuniće,oni su trkali po snijegu i to onako mali, pa razgrču snijeg traže jest i ništa im nije bilo,moj sused ode malo u čuzu pa zečići malo do ženine bašte a moja čerkica uzme meredov za pecanje pa uhvati 4 kom, bolje ona nego psi i ajde tata radi zečinjak, malo pomalo došli na ovo što sad imamo.

Hrvach hvala na odgovoru.
probat ču sad kad je kolinje napraviti to kao kobasicu za probu,ja vjerujem da valja i ako je tak dobro nema potrebe za uljem i svinjskom masti i molim te nemoj me vijat onda se osječam starije.
Moja žena pravi gulaš i zeku ispod folije u peći j..... to je stvarno bolesno dobro,to ona premaže senfom pa raznog povrča pa malo slaninice na sitno pa malo vinčeka, kašikica margarina i na kraju kajmak jaoooo bračoooo nemrem se dići od stola.
A ono šata kažeš za harmoniku bilo bi jako dobro,zeko pod pekom,pod folijom pa kasnije malo črnega i belega vinčeka i bog te veseli,moji su inače od Varaždina doselili vamo,otud sklonost vinu.
Hrvach odi na www.grupa-as.com(nije reklama) onaj najmanji to sam ja i bit će ti sve jasno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
he, he... evo mene nakon duge stanke.
Sad sam ponosna vlasnica dvije mame hyle i dvije mjesanke ( kaj smo dobili od susjeda)
Hyle su se okotile za vikend. Mjesanke su parene za vikend s Hyla muskicem.

Krenulo je!!
 
H

Hrvach

Guest
Svaka čast, sretno s uzgojem! Kad sam došao na forum mislim da sam jedini imao hille, a sad nas ima sve više i više. Kolko su mladih okotile i jel bilo problema?

Slavko, sad tek vidim da ste i vi harmonikaš. Grupu As sam slušao negdje,ali neznam gdje, moguće kod flajsa u emisiji ili tak nešto na tv-u. Sklonost vinu.. Pa koji muzičar nije sklon dobrom vinu i dobrim ženama:prayer::axe: Kobasice probajte napraviti pa ćete vidjeti da nećete požaliti. Pogotovo zato jer ih mogu jesti svi, pa čak i dijabetičari ili ljudi s kolesterolom. Ovaj susjed za kojeg pričate, nije jedini, u svakom selu je barem jedan takav. Ja bi takve po kratkom postupku:evil: Ili nabavi živinu pa ju ne hrani kak spada ili nabavi samo da može maltretirati..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
pa..nismo bas ziher koliko malaca ima. Sve je zakukuljeno s dlakom i samo vidimo da se dlaka u gnijezdu nadize a mame papaju ko lude :)
jedino nam je bed kaj je jedna zenka jako agresivna prema nama.
jel se cega uplasila ili?? ne znamo. nismo ziher jel su zajke kod sveki koja se preko tjedna brine o njima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh