• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
jesi probao mužjak hilla i ženku belgijskog orijaša parit?
 
H

Hrvach

Guest
Ja imam samo čiste hille, eventualno ću nabavit novozelandske ili kalifornijske. Ovo sve kaj govorim sam čuo od ljudi i uvjerio se na svoje oči da dobro napreduju. Orijaš,šarac mislim da je ista stvar, ne bi smjelo bit prevelike razlike.
 
R

ratar54

Guest
aha...evo za mjesec dva cu dobiti hille pa cu onda probat sa šarcem :D
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
morat ću probat, sad preko zime nać negdje dobrog mužjaka pa vidjet kak će se pokazat
 
H

Hrvach

Guest
Ako su ženke sigurno zdrave može moj dule obaviti posao. Ako budu mladi kako treba onda se isplati uzeti mužjaka,ako nebudu onda treba tražiti dalje. Samo da napomenem, Dule ne skače na bilo kakvu i bilo koju, mora bit oprana, našminkana i mirisna:rolfer::rolfer::rolfer: Ako budete u blizini donesite ženke da obavi posao, tak i tak je seksualno ugrožen, skače na sve živo
 
S

slavkoš

Guest
Pozdrav svim kunićarima na forumu,bavim se kunićarstvom za svoje potrebe i višak za prodaju.Duže vrijeme pratim ovaj forum i dosta se može naučiti od vas.
Kad budem u mogučnosti slikat ču svoje kunićarnike i kuniće da vidite.
Za sada hvala bogu nemam nekih problema pa nemam ni pitanja nego jednostavno da vas pozdravim i pridružim se forumu nikad se nezna
 
H

Hrvach

Guest
Bok slavko! Bilo bi dobro da se predstaviš u podforumu namjenjenom za to!
Koje vrste kunića uzgajaš i kolko komada imaš?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo uspjelo mi je slanje slika...
Uglavnom, na prvoj slici je gajba koju sam SAM napravio, pregrađena je na pola pa su u biti "dvije gajbe".
Druga i treća slika su: desno hilla zec i lijevo dvije ženke koje mislim ostaviti za pripust.
Zeca (hilla) sam nabavio od nekog frajeta iz Zlatara prije nekih mjesec dana, super napreduje i sad bi trebal bit star negdje 3 mj i par dana (bar mi je tak frajer rekel da se okotil negdje oko 01.08.)...sad one dvije ženke (moje leglo) su čak i veće od njega, a jučer su bile stare 3 mj, danas sam poklal njihova 3 brata i očišćeni s iznutricama imaju 1,90; 2,00 i 2,10 kg. Mogu se pohvaliti da još nisam imal takav prirast. Starog zeca sam isto zaklal, dobil sam ga od kume, mislim da je bil jako star, jedva sam ga ogulil...zadnju ženku uopće nije htjel poskakati (a stavljal sam mu ju 4 dana za redom), a inače je već triput kotila (on ju je poskakao)... Ova bijela ženka u lijevoj gajbi je ista kao i zec hilla samo ima malo duže uši. Ona je neki mješanac šarca, novozelandskog ili kaj ja znam čega...uvijek mi se zaletio jedan do dva bijela u leglu od prošlog zeca. Sad (za nekih 1,5 mjeseci) ću ju sparit s bijelim hilla zecom i baš me zanima kaj bu ispalo...vjerojatno svi bijeli, a i vidjet ću kak bu to napredovaloi...
 
H

Hrvach

Guest
Skužio sam da su hille, vidim da si jako zadovoljan s njima, to ti ja govorim. Kad pogodiš pasminu samo ti treba sreća u uzgoju,a sve ostalo ide samo od sebe. Ovo s veličinom muški-ženski. Moj mužjak je bio mjesec dana stariji od ženki,a manji od njih,a sad je mrcina i pol, prava zver :) Kod takvih pasmina su ženke ranozrele pa se trebaju čim brže razvijati,a kod mužjaka ne igra preveliku ulogu, glavno da su jaja na mjestu..
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Skužio sam da su hille, vidim da si jako zadovoljan s njima, to ti ja govorim. Kad pogodiš pasminu samo ti treba sreća u uzgoju,a sve ostalo ide samo od sebe. Ovo s veličinom muški-ženski. Moj mužjak je bio mjesec dana stariji od ženki,a manji od njih,a sad je mrcina i pol, prava zver :) Kod takvih pasmina su ženke ranozrele pa se trebaju čim brže razvijati,a kod mužjaka ne igra preveliku ulogu, glavno da su jaja na mjestu..

U biti nisu hille, hilla je samo desni mužjak kojeg sam nedavno nabavio...ovi ostali su moji domaći mješanci, mislim sa dobro pogođenom genetikom, šteta kaj sam zeca trebal zaklati...al ovaj mladi mi se čini dobar i nadam se da bu OK...
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
pridružujem se temi! imali smo nekad prije kuniće, više ni ne znam kakve. svi smo ih rado jeli, ali smo ih prestali uzgajati jer ih nije imao tko klat.

nabavila sam patuljaste za ljubimce. jedna mi je malo neurotična, odnosno tako ja to zovem. zapravo je jako bojažljiva i jako nervozna dok se tjera. nedavno sam primjetila da su joj zubi malo posivjeli, jel to može biti neki simptom? ima i blagi proljev. sa zelenim sam jako oprezna pa na to ne sumnjam.
 
H

Hrvach

Guest
Još jednom dobro došla, u kunićarstvu imamo više žena nego na cijelom ostatku foruma.
Maslačak, najbolje nazovi veterinara i pitaj ga on će ti znat najbolje reći.
 
R

ratar54

Guest
heh hvala...a držati ću pretežno orijaše i šarce pa koliko sam čitao oni dobiju žuljeve na nogama od žice pa eto nek im bude ugodno :D...a sta kazete bili trebao tu gdje su kotilice skinuti i onu pregradu da bude veći prostor...pošto će i mladi tu biti neko vrijeme ??? :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh