• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Pozdrav ekipi! Imam pitanje dal se ikome od članova događalo da ženka kunića skače po mužjaku?
To sam vidio jednom kod sebe kod bijelih novoz, mladi par,ona želi a on nezna pa mu ona pokazala kako to ide .I nagovorila ona njega na jedan skok(upitno uspješan)ali poslije kad ju ubacim on pobjegne iz kaveza (ako je otvoreno :) ) i ode kod ovnolike i s njom :heart: :heart:
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
ako mislite izlagat ili imat farmu kunića obavezna je vakcinacija kunića,zrak je jedan od prenosnika bolesti ali samo u bližem okruženju,največi prenosnik bolesti su komarci i krpelji a njih svakako imamo u našoj zemlji tako da je bolest u velikim postocima moguća,u Slavoniji je lani od 10 kunićara trojima kunići su imali znakove miksomatoze tako da nije istina da je rijetka samo je ljudi zataškavaju,ima par uzgajivaća orijaša oko zagreba kojima kunići imaju miksomatozu jer je jedan drugom prodao ženku i mužjaka a pritom prešutio da nisu cijepljeni i nastala je drama.
nemoj te se zezati sa tim jer su posljedice kobne.
Zbog takvih ljudi dolazi u upit naš uzgajivački status i onda se masovno pljuje po forumima...

Pred godinu i pol je i u Međimurju bila panika zbog miksomatoze.
 
S

smoki

Guest
DSC00165.jpg


DSC00166.jpg


DSC00168.jpg


DSC00169.jpg


DSC00172.jpg


DSC00178.jpg


DSC00174.jpg
 
S

smoki

Guest
eto kad god neko hoće doći u posjet kapija je širom otvorena a ako dođete njivom onda je sve širom otvoreno (nema ograde) imam ja i 5-6 vrsta pataka i 6-7 vrsta peradi tako ako itko išta treba naći čemo...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
I ja sam danas svog kunića iznio van, jer sam morao malo usavršiti gajbu. Evo slike.
 

Prilozi

  • Kalifornijski.JPG
    Kalifornijski.JPG
    34.9 KB · Pregleda: 86

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
pozdrav dečki...dugo sam na forumu i stalno pratim temu kuničarstva pa evo da i ja nešt napišem...već 2-3 godine bavim se uzgojem patuljastih kunića...neko veli bedast si kaj to hraniš (ko npr starci), al meni je to uživancija...trenutno imam 3 muška i 2 ženska...kad ih sparim mlade il podjelim ili prodam u pet shop...e sad me zanima....jel bi mogel spariti onog ovnolikog dugouška i ovog s normalnim uhima???da nebi došlo do kakve brlje između njih il mutacije???:rolleyess:;)
 
S

smoki

Guest
pozdrav dečki...dugo sam na forumu i stalno pratim temu kuničarstva pa evo da i ja nešt napišem...već 2-3 godine bavim se uzgojem patuljastih kunića...neko veli bedast si kaj to hraniš (ko npr starci), al meni je to uživancija...trenutno imam 3 muška i 2 ženska...kad ih sparim mlade il podjelim ili prodam u pet shop...e sad me zanima....jel bi mogel spariti onog ovnolikog dugouška i ovog s normalnim uhima???da nebi došlo do kakve brlje između njih il mutacije???:rolleyess:;)

možda da možda ne probaj sa jednim pa vidi...
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
čital sam bil sad nezz jel tu il na kojem drugom forumu da je frajer sparil tak dugouška i običnog....al tu je bila riječ o velikim zečevima...i da ih je par imalo dole velika uha a ovi ostali normalna...sad nisam dost pametan:madmana:
 

frikky

Novi član
Tu od
12 Tra 2011
Poruka
27
Možeš, ali moa ti je preporuka da to ne radiš jer će ti mali imati jedno uho gore, a drugo dole. Prema tome te sigurno nećeš moći prodati u pet shopu.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
Možeš, ali moa ti je preporuka da to ne radiš jer će ti mali imati jedno uho gore, a drugo dole. Prema tome te sigurno nećeš moći prodati u pet shopu.

ahahahaha....ma toga me jedino strah....nebu ništ od tog križnja...skrižal budem dva da dobijem lude boje to ovaj traži u pet centru....a onda bum mjenjal za ovnoliku zečicu...dns stavim slike dok poslikam:gitarist:
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
evo upjela sam srediti jednu gajbu(onu drvenu sa velikom rupom) i jednu gdje je mlada ženka koja će za mjesec dana okotiti. samo joj unutra treba napraviti pregradu-kotilicu. uskoro će mi stric i one željezne gajbe prepraviti i još one druge željezne.
i kad sam mislila da neće biti ništa od mjenjanja mužjaka danas me neki tip zove da će sutra doći kod mene da bi mijenjao ovnolikog bijelog kunića otprilike isto star kao moj za mojeg mužjaka. pa ako sutra dobro prođe(ako zamijenim) i ako mi bude to uspjelo poslikat ću ga
 
H

Hrvach

Guest
Danas sam bio u Oroslavlju na izložbi i normalno nisam mogo da ne kupim nekaj. Donio sam doma ovnolikog madagaskar mužjaka starog 6mj. Slike će bit uskoro

Smoki, svaka ti čast na uzgoju vidi se da znaš kaj radiš i da imaš volje i ljubavi za životinje

Johny, kaj si kupil danas, jesi ispunil klincima želju :D
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
imam pitanje vezano za kupnju kunića. vi koji često idete na izložbe kunića mi možete reći da li je cijena kunića-znači srednjih rasa na izložbama manja , podjednaka ili veća nego u tim oglasnicima?(primjer: njuškalo)?
*pitam za rasplod?
**da pojednostavim pitanje: da li se više isplati kupiti kunića za rasplod na izložbama ili preko oglasnika?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
imam pitanje vezano za kupnju kunića. vi koji često idete na izložbe kunića mi možete reći da li je cijena kunića-znači srednjih rasa na izložbama manja , podjednaka ili veća nego u tim oglasnicima?(primjer: njuškalo)?
*pitam za rasplod?
**da pojednostavim pitanje: da li se više isplati kupiti kunića za rasplod na izložbama ili preko oglasnika?

Cjena ti ne smije biti presudna kod odabira kunića za rasplod.Na izložbama možeš vidjeti najbolje primjerke ozbiljnih uzgajivača i po takvim kunićima se ravnati kod odabira tj kupovine određene rase,bilo na izložbama ili posjetom kući.
 

Najnoviji postovi

Na vrh