• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
sto da razjasnim? Ma ovo sa tim ženkama sam bezveze natuknula. Pa sto ne valja da sam mjesanca zamijenila za mjesanca? Pa ionako necu na izlozbe s njima?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Krasan primjerak, Koliko je star, težak i koliko si ga platio? :gitarist: Nije tetoviran? Kaj se bacaš u uzgoj velikih pasmina ili ti je to kućni ljubimac?
 
H

Hrvach

Guest
Star je 6,5 mj (malo više), imal je prije 2 tjedna 5,85kg ja ga još nisam vagao,ali ima oko 6kg sigurno, tetoviran je. Bacam se na uzgoj čistih ovnolikih sebi za dušu i za izložbe,a na proljeće idem u mađarsku probati nabaviti hycom hibrid da imam nešto kunića za meso. Inače roditelji od ovog kunića su bili višestruki šampioni na mađarskim izložbama.
E sad mene nekaj muči... Ovaj kunić ima mađarsku tetovažu pa me zanima jel mogu dizati Hr rodovnik za njegove mlade? Ovaj lik od kojeg sam kupio kaže da mogu,ali pitam još vas za svaki slučaj, ako me je zajebo vraćam mu ga natrag..

Sve u svemu hvala na pohvalama, nadam se da će bit više kvalitetnijih njegovih potomaka
 
H

Hrvach

Guest
To nek ostane mala tajna :D .. Sve u svemu jeftino sam prošao..
Teškaš, jesi ti bil u nedelju na izložbi?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Je, bio sam, tražio sam ženku kalifornijskog ili hila, ali nisam ništa našao.

PS: Nije Teškaš, nego Teškar
 
H

Hrvach

Guest
Ja sam ti kupil od onog lika koji je osvojio šampionat s ovnolikim, bio je vani ispred banke s kunićima za prodaju. Ovoga prodaje samo iz tog razloga jer ne može s njim na izložbe kad je stranac. Kolko znam od srednjih pasmina su bili samo novozelandski,makar je mene lik ponudio za kalifornijskog koji je bio izložen unutra. Ako ti treba hylla javi mi se na PP da ti dam broj od lika koji ih uzgaja i od kojeg sam ja nabavil svoje. Moj dule (muški hylla) je otišo u Brinje kod našeg forumaša Rođe.
 
R

rebro

Guest
ja sam baš jučer vagao svoju zeku ovnolikog orijaša, stara je negdje oko 6 mjeseci i teška 6 kg.
pričekati ću još mjesec dana i onda ide na parenje.
 
H

Hrvach

Guest
Teškar, sorry ali svaki put ne čitam i zajebem se :D
Rebro, vidim da se i ti držiš onog parenja s 6,5-7mj kak je meni reko lik od kojeg sam kupio prve ženke. Kolko ovnolikih imaš i kolko se dugo baviš s njima?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
...makar je mene lik ponudio za kalifornijskog koji je bio izložen unutra. Ako ti treba hylla javi mi se na PP da ti dam broj od lika koji ih uzgaja i od kojeg sam ja nabavil svoje. Moj dule (muški hylla) je otišo u Brinje kod našeg forumaša Rođe.
Bilo je unutra kalifornijskih, ali nije bilo tipa koji je vlasnik (svi su bili od jednog izlagača). Organizator mi je dao njegov broj, pa ću ga kontaktirati. A ti mi pošalji na PP broj lika koji prodaje hile.
 
S

smoki

Guest
Ja sam ti kupil od onog lika koji je osvojio šampionat s ovnolikim, bio je vani ispred banke s kunićima za prodaju. Ovoga prodaje samo iz tog razloga jer ne može s njim na izložbe kad je stranac. Kolko znam od srednjih pasmina su bili samo novozelandski,makar je mene lik ponudio za kalifornijskog koji je bio izložen unutra. Ako ti treba hylla javi mi se na PP da ti dam broj od lika koji ih uzgaja i od kojeg sam ja nabavil svoje. Moj dule (muški hylla) je otišo u Brinje kod našeg forumaša Rođe.

ovo što je lik reko da ne može izlagat nije istina ne može biti šampion ali smije izlagat i ti ga smiješ odnijet na izložbu,naravno da možeš tetovirat mlade pa to je i bit svega da uvazeš kvalitetno grlo da osvježiš krv,u karton mladih ide tetovaža oca i tetovaža majke,a na uho dobije obilježja tvoje udruge i HR,tako da se ne sekiraš ispravno si postupio...

Več sam napisao da paziš ako nađe Hajkom u mađi da ih ne moš uvest bez tetovaže i kartona isto tako vrijedi za za sve kuniće jer na konto tog kartona dobiješ veterinarski pregled gdje se upisuje šta prevoziš ali sumnjam da češ naići na njih u mađi jer ja lani nisam niti jednog tovnog kunića vidio nešto čistih rasa a ostalo je sve križano do bola,jabi na tvom mjestu uzeo podatke od ovog ovnolikog i nabavio ženku u mađi a moj kolega u oroslavlju ima vrhunske ovnolike i mogu ti dati broj da se ćujete...
 
H

Hrvach

Guest
Za sada neću uzimati ovnolike, ovaj tjedan mi dolaze još 2 ženke, talijansko i njemačko podrijetlo ali su okoćene u HR i imaju Hr rodovnik. Za mađarsku ću vidjet, ako niš drugo idem kontaktirati lika u Srbiji čiji je video par stranica iza da vidim jel on prodaje.
Jel neko od vas u udruzi uzgajivača malih životinja, ako je jel mi može na PP ili u temi koju sam otvorio objasniti postupak osnivanja udruge. Ima nas dosta iz našeg kraja koji smo zagrijani za to, najviše kunićari,a u stopu nas prate golubari..

Smoki, daj mi reci, jel to znači da ja za svojega muškoga mogu dobit ocjenu,ali ne može bit šampion?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
hebote hrvach kunić je prekrasan...ti ovnoliki su mi prekrasni...daj mi reci jel imaš mladih za prodati???
 
H

Hrvach

Guest
Ooo fala kolega :D Svi ste pozvani i dobro došli ako ste u blizini da navratite pogledati i da popijemo koju..
Nemam ti niš za prodati jer imam sve mlade kuniće, negdje u krajem 4mj budem imal za prodaju mladih, možda i prije ako nabavim koju odraslu ženku pa ju parim kod nekoga. Ako te zanimaju ovnoliki ima ti ih par ljudi s foruma,a ima i ovak ljudi koji hrane da znam pa ti mogu dati broj ak te zanima
 
R

rebro

Guest
Teškar, sorry ali svaki put ne čitam i zajebem se :D
Rebro, vidim da se i ti držiš onog parenja s 6,5-7mj kak je meni reko lik od kojeg sam kupio prve ženke. Kolko ovnolikih imaš i kolko se dugo baviš s njima?

imam samo jednog ovnolikog i to tu zeku koju sam kupio prošle godine od jednog prijatelja koji se bavi uzgojem ovnolikih.
ja u osnovi tražim najboljeg mješanca za uzgoj zeca zbog mesa.
čitao sam da se miješanjem ovnolikog dobije odličan mješanac koji brzo napreduje.
namjeravam ovu zeku pariti sa ovnolikim, prijatelj ima prelijepog plavo bijelog mužjaka.
od pomladka ću odvojiti ženke i pariti ih sa čistokrvnom činčilom mužjakom.
nadam se da će taj spoj donijeti miješance koji brzo napreduju i imaju fino meso i dobar randman mesa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh