• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
Za sada neću uzimati ovnolike, ovaj tjedan mi dolaze još 2 ženke, talijansko i njemačko podrijetlo ali su okoćene u HR i imaju Hr rodovnik. Za mađarsku ću vidjet, ako niš drugo idem kontaktirati lika u Srbiji čiji je video par stranica iza da vidim jel on prodaje.
Jel neko od vas u udruzi uzgajivača malih životinja, ako je jel mi može na PP ili u temi koju sam otvorio objasniti postupak osnivanja udruge. Ima nas dosta iz našeg kraja koji smo zagrijani za to, najviše kunićari,a u stopu nas prate golubari..

Smoki, daj mi reci, jel to znači da ja za svojega muškoga mogu dobit ocjenu,ali ne može bit šampion?

što se tiće osnivanja udruge zovi gosp. Pavina on je glavni za te stvari
Tajnik - Sekretar - Secretary
Vladimir Pavin
Matije Gupca 45, 31540 DONJI MIHOLJAC
tel: 031 632 669, fax: 645 005

sve će ti on objasnit i pomoći kolko god može.

a tako je mužjak može biti ocijenjen ali ne može biti šampion ja sam svog isto nosio lani a ima srpsku tetovažu.
 
S

smoki

Guest
eh da ako ideš u Srbiju kod Megija zbog ili panonaca ili hajkoma morat češ da uvezeš preko Bosne jer iz Srbije nema šanse bez šverca da ih uneseš,a papiri su 600 kn po kuniću tako da ti se ne isplati probat na našoj granici...zato kod nas sve dobri kunići dolaze 10 godina kasnije...
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
eh da ako ideš u Srbiju kod Megija zbog ili panonaca ili hajkoma morat češ da uvezeš preko Bosne jer iz Srbije nema šanse bez šverca da ih uneseš,a papiri su 600 kn po kuniću tako da ti se ne isplati probat na našoj granici...zato kod nas sve dobri kunići dolaze 10 godina kasnije...

Nevjerovatno, jbt. kao da uvoziš konje. A iz Mađarske možeš uvesti do 5 komada kao kućne ljubimce. :evil:
 
S

smoki

Guest
da zato što nema graničnog sporazuma za Srbijom kao što ima sa ostalim zemljama,samo nekad nemoš i iz Bosne da uvezeš,dok sa Eu granicama nema problema...
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Eto da vam malo pokazem dio svojih kunica :)



Mini ovnoliki koji zivi u kuci kao ljubimac :)




Becki plavi muzjak.







Ovnoliki havana muzjak.





Ovnolika plavo bijela zenka, toliko je razmazena da ju je nemoguce slikat u normalnoj pozi, cim se priblizim zauzme tu pozu i ceka da ju se mazi :D




Mladi kalifornisjki muzjak kojeg sam kupio na drzavnoj, to je slikano dan nakon sto sam ga kupio pa je stisnut malo.




Hrvac sta si ti rijesio svoje hyla kunice?
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
jako su lijepi. onaj kućni je baš lijep. samo onaj prvi mužjak ima čudne uši. kao da su mu okrenute? (ili se ja ne kužim baš u te kuniće)???
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Lijep kunić Hrvach, krečeš ozbiljno sa ovnolikim.Puno sreće sa uzgojem...

Marine ovaj bečki plavi i mini ovnoliki su ko iz priče. Ja sam klincima htio uzet za ljubimca malog ovnolikog al oni silom crvenog novozelandskog,,al nikak objasnit da nebu ostal tak mali. Zanima me kolko velik naraste taj mini ovnoliki?
 
S

smoki

Guest
mini ovnolik bi trebo do kile i pol maximum a mogu oni i veći da budu kad ih hraniš oni dobrano narastu i više nisu patuljasti...
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Hvala na pohvalama :)

Kastav, to je tako cudno slika ispala ima normalne usi.

Johny ovaj moj je jos mlad, al reko mi je covijek od kojeg sam ga uzeo da ovnoliki budu malo veci od ostalih mini kunica, a s obzirom da je ovo ljubimac taj ima sve pogodnosti od prehrane do spavanja na fotelji npr, pa vjerovatno ce bit debeli :)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
I imat će izuzetnu privilegiju - grickanje namještaja :rolleyess: :weedman: :lol: .
 
H

Hrvach

Guest
Marine, prodao sam većinu hylla, ostavio sam samo jednu ženku koju ću pariti da dobijem križance za meso. Hylle sam držao radi mesa,a sad kak sam počeo raditi jednostavno nemam vremena zajebavati se s klanjem i guljenjem,a hylla nema takvu cijenu živi ko ovnoliki. Ovnoliki su mi od prije bili lijepi,ali nisu tolko dobri za meso ko hylla, ova ženke kolko okoti za nas doma će biti dosta,a ovnoliki nek idu u prodaju živi za rasplod
 
T

thaibox1991

Guest
Pozdrav...

Imam jedno pitanje..naisao sam na slike orijaških (njemačkih) šaraca i stvarno su me odusevili... zanima me vasa iskustva s njima...kakvi su zahtjevi za njih? Ishrana? Bolesti? Imam gajbu koja u kojoj je pod 3/5 daska(jelova),a zadnje 2/5 je mreza ( za padanje izmeta i mokrace )... kako napreduju mali? hvala :)
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Oni su prekrasni, imao sam do prije godinu dana jednu zenku. Pod je najbolji od pune jelove daske jer su skloni zuljevima. Orijasi su na glasu kao lose majke, al cuo sam da su sarci ok, a ni ja nisam imao problema, uvijek je uredno odhranila sve mladunce. Ishrana je kao i kod svih ostalih kunica, mislim da nisu posebo osjetljivi na bolesti, mladi ok napreduju ali su srednje pasmine ipak profitabilnije za meso. Al ja uvijek kazem jedno je profit drugo je za dusu, tako jeda su i kod mene orijaski sarci na popisu da nabavim barem jedan par kad zavrsim fax i osiguram uvijete. Nezz jeste vidjeli da postoje u kombinaciji s plavim sarama, ja sam na drzavnoj izlozbi vidio u zivo i stvarno su prekrasni :)

Toliko od mene, nemam neko opsirno iskustvo s njima pa ako ima netko na forumu tko ih uzgaja nek me nadopuni/ispravi ;)
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
2-3 pitanja te jedan komentar

šarci su isto kao i orijaši. ja imam jednu šarku ali nije čistokrvna. to je ona druga mlada od stare ženke. čak je ona bolja nego ta crna jer niti jedan nije imao zdravstvenih problema.

e sad pitanje 1.prehrana-zeleno: da li vi dajete kunićima listove od brokule i cvjetače(naravno u malim količinama). ja svojima tu i tamo kad kupim brokulu ili cvjetaču im dam po jedan list. nisu imali nikakvih smetnji.

pitanje2: hyla kunići. kako sve više razmišljam o kupnji tovnih kunića te kako ti kunići sigurno neće bit za prodaju kao rasplod (ako kojeg prodam super a ako ne nema veze) nego kao meso jer mi to najbolje ide, razmišljala sam o hyla kunićima. da li postoji neka razlika između kalifornijskih i hyla kunića te da li se hyla kunići mogu križati sa velikim kunićima(orijaši)?
pitanje3: da li se osim hyla kunića isplati uzeti i bijeli panon kunići? da li tko od vas uzgaja te panon kuniće i kakva im je cijena?
 
Posljednje uređivanje:
L

lupo

Guest


Uploaded with ImageShack.us
evo uspija sam napokon počet završavat kaveze pa dok još nisu gotovi jel ima tko kakav savjet....


Uploaded with ImageShack.us

ovako bi trebao izgledati pod na ovu ljevu stranu još zavarim nosače na kojima će biti daska koju ću moći lako zamijeniti a ispod ovih rešekti sam mislija stavit u koso lim tako da kad pometem izmet pada na pod iza kaveza pa mislim da će tako bit brže i lakše za čistiti??
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
lupo@

Odlično :supz: (taj kosi lim podvuci koji centimetar i ispod daske koju malkice nakosiš prema unatrag ) :supz:
 
T

thaibox1991

Guest
Lupo: Ja imam takav sistem...kod mene je 3/5 jelova daska, a 2/5 plastificirana žica... mozda bi ti bila bolja žica...mislim da ce se ovo stalno štopat kad dode slama i tak...
 
S

smoki

Guest
šarci su isto kao i orijaši. ja imam jednu šarku ali nije čistokrvna. to je ona druga mlada od stare ženke. čak je ona bolja nego ta crna jer niti jedan nije imao zdravstvenih problema.

e sad pitanje 1.prehrana-zeleno: da li vi dajete kunićima listove od brokule i cvjetače(naravno u malim količinama). ja svojima tu i tamo kad kupim brokulu ili cvjetaču im dam po jedan list. nisu imali nikakvih smetnji.

pitanje2: hyla kunići. kako sve više razmišljam o kupnji tovnih kunića te kako ti kunići sigurno neće bit za prodaju kao rasplod (ako kojeg prodam super a ako ne nema veze) nego kao meso jer mi to najbolje ide, razmišljala sam o hyla kunićima. da li postoji neka razlika između kalifornijskih i hyla kunića te da li se hyla kunići mogu križati sa velikim kunićima(orijaši)?
pitanje3: da li se osim hyla kunića isplati uzeti i bijeli panon kunići? da li tko od vas uzgaja te panon kuniće i kakva im je cijena?

ti očito nisi čitao šta sam ja pisao da ti je hyla nastala križanjem kalifornijskog i novozelandskog bijelog,znači nije čista rasa nego križanac,ne znam zašto bi križao hyle sa orijašima jer je hyla sama po sebi tovna pasmina,čim ti dodaš nešto drugo od rase gubiš produktivnost na mesu,panonci su 3 puta bolja rasa i od hyle i od bilo kojeg tovnog kunića jer on je stvoren da ima veliku produktivnost i othranu mladih,vrlo otporan,vrlo malo otpada kod obrade(krzno,kosti...) i vrlo brz rast, cijena je matičnog oko 500 kn po paru a možda neko ima i jeftinije a moj kolega Dubravko ih je prvi uvezo i svi su njegovi potomci u Hrvatskoj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh