• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
Koja je cijena muškog čistokrvnog novozelandskog i gdje se može nabaviti?

cijena pravog Novozelandskog se kreće od 200 do 500 pa čak i 700 kn a to su več ekstra klase koje se nabavljaju u austriji i njemačkoj.
Najlakše je obići izložbe ali pošto vidim da si ti iz Umaga ja bi sjeo u auto ili bus i otišao u austriju Wels na izložbu donio neku krv koju ovdje nemaju i pokrenuo nešto kod vas u Istri ako bi dobro gospodario nebi me čudilo da ti se počnu javljati ljudi iz italije i slovenije te iz cijele hrvatske i čak iz srbije...
 
S

smoki

Guest
evo ovako greška u koracima šugarca tim inakcijama se nečete riješit jer se ne hrani krvlju niti se nalazi u krvi,to je mala bezbojna grinja koja polaže jajašca u ušnoj šupljini životinja,najčešče svi dobiju od mačaka i zato je STRONGHOLD najbolje za sve,nikakva cjepiva neće liječiti kuniće jer šugarac se hrani ušnim lojem i ostacima epitelnog tkivom ne probijaju kožnu membranu samo kod jake i dugotrajne invazije popraćene jakom sekundarnom infekcijom može doći do gnojenja i probijanja bubnjića.
Ja sve svoje životinje držim podalje od kunića pogotovo pse i mačke znači nitko ne smije imat pristup osim ljudi,jednom kad sam imao križance dobili su šugu ušiju uzeo sam stronghold sprej koji oboji uho u plavo i nestane u roku par dana kunić ih išćeška iz ušiju i ništa više.
Ne trošite pare uzalud na cijepiva jer su nepotrebna izložbeni kunići dobiju samo protiv miksomatoze i to je to kao i tovljenici na farmama te vitamine u vodu kod mladunaca,što ranije uočite krastice možete ih biljnim uljem isprat i do vas košta 2 kn a ne 50 kn jer češ ionako to morat ponovit.
Stronghold ampule štite kuniće od buha i ušiju ali ne od krpelja i nanosi se ispod kože ili direkt u but...
 
T

thaibox1991

Guest
ugl "širokospektarni anthelmintik" u prijevodu antiparazitik širokog spektra tj. lijek koji ubija puno vrsta parazita. Jos jedna dodatna stvar je da se daje sustavno (znaci ne mazes usi nego ga dajes injekcijom ili u vodu) tako da krvlju dode do svih parazita, bilo da su oni u probavnom sustavu, usima ili nekom drugom dijelu tijela. Ulje i mast sam i ja prije probavao i to bi samo zaljecilo problem, a ne izljecilo; dakle krastice u usima uzrokuju kozni paraziti, ako naneses ulje/mast unistis krastice koje su samo simptom, a ne uzrok, paraziti i dalje u odredenom postotku ostaju u usima i nakon nekog vremena opet se razmnoze i eto ti opet sranja :)

evo ovako greška u koracima šugarca tim inakcijama se nečete riješit jer se ne hrani krvlju niti se nalazi u krvi,to je mala bezbojna grinja koja polaže jajašca u ušnoj šupljini životinja,najčešče svi dobiju od mačaka i zato je STRONGHOLD najbolje za sve,nikakva cjepiva neće liječiti kuniće jer šugarac se hrani ušnim lojem i ostacima epitelnog tkivom ne probijaju kožnu membranu samo kod jake i dugotrajne invazije popraćene jakom sekundarnom infekcijom može doći do gnojenja i probijanja bubnjića.
Ja sve svoje životinje držim podalje od kunića pogotovo pse i mačke znači nitko ne smije imat pristup osim ljudi,jednom kad sam imao križance dobili su šugu ušiju uzeo sam stronghold sprej koji oboji uho u plavo i nestane u roku par dana kunić ih išćeška iz ušiju i ništa više.
Ne trošite pare uzalud na cijepiva jer su nepotrebna izložbeni kunići dobiju samo protiv miksomatoze i to je to kao i tovljenici na farmama te vitamine u vodu kod mladunaca,što ranije uočite krastice možete ih biljnim uljem isprat i do vas košta 2 kn a ne 50 kn jer češ ionako to morat ponovit.
Stronghold ampule štite kuniće od buha i ušiju ali ne od krpelja i nanosi se ispod kože ili direkt u but...

hm...tu ima dosta suprotnosti... :roll: :? :confused: dobro, znaci, suga se ne moze nikako istrijebit? jednom kad dode, moze se samo privremeno sanirat?

"Lecenje celog zapata se vrši insekticidima (alugan, ektanon i sL)." Ovo je citat iz jedne knjige o zecevima (na srpskom)... e sad :?

Smoki:"Stronghold ampule štite kuniće od buha i ušiju ali ne od krpelja i nanosi se ispod kože ili direkt u but... "
Ne razumijem kako se ampule mogu davati u but ili u šiju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Kako ne probijaju kozu kad izazivaju krastice?

"Stronghold ampule štite kuniće od buha i ušiju ali ne od krpelja i nanosi se ispod kože ili direkt u but"

Ovdije ste opet naveli da sa je primjena sustavna, a ne lokalna. Kako onda objasnjavate da kada kapnete stronghold kunicu na šiju ili injekcirate u but to dode do sugarca u uhu?! Razumijem da ste htjeli reci da sam parazit ne zivi direktno u krvnoj zili...ali postoji stanicna, van stanicna tekucina, izmjena tvari i itd, pa tim nacinom svaki lijek moze doci do zeljenog uzrocnika. Nilverm se dobije 100 ml u bocici a doza na jednog kunica od 5 kg je 0.5 ml, ja sam ga primjenio prije 7 mjeseci i nema pojave sugarca... tako da ne vidim koji je razlog da pisete da je to skupo?

Jos da razjasnimo jednu zabludu cijepljenje i lijecenje nije isto. Jedino cjepivo za kunice koje ja znam je protiv miksomazoze, nisam upucen, ali predpostavljm da kad se kunic vec razbolio da ne vrijedi cijepiti. Dok ljecenje injekcijom je npr kada se pojavi sugarac vi date lijek i on prode, uz to ako se bolest nije manifestirala simptomima kod ostalih kunica, a zarazna je, velika vjerovatnost je da ce i ti kunici pokazat simptome nakon odredenog vremena, pa zato misli da je preporucljvo onda tretirati sve maticne kunice.

Znaci injekcija ne znaci iskljucivo cjepivo!
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Ušna šuga

Mislim da ste malo zakomplicirali sa ovim. Nema toga tko drži kuniće, a nije nikada imao problema sa tim nametnikom.
O lijekovima o kojima pišete zaista nemam nikakovo iskustvo, a šugu sam liječio jestivim uljem i sumporom u prahu.
U čašu od jogurta staviti kavenu kašikicu sumpora u prahu (kojeg ima jeftino u poljo ljekarnama) i nadosuti do polovice čaše jestivog ulja. Promješati i nasuti u uho od vrha uha tako da se cjedi do ušne šupljine.
Ako ste nasuli svima koji imaju šugu garantirano izlječenje.
 
H

Hrvach

Guest
Teškar, jako dobre slike!! Ovi orijaši ne izgledaju tak veliko na slikama ko u živo :D
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Mislim da ste malo zakomplicirali sa ovim. Nema toga tko drži kuniće, a nije nikada imao problema sa tim nametnikom.
O lijekovima o kojima pišete zaista nemam nikakovo iskustvo, a šugu sam liječio jestivim uljem i sumporom u prahu.
U čašu od jogurta staviti kavenu kašikicu sumpora u prahu (kojeg ima jeftino u poljo ljekarnama) i nadosuti do polovice čaše jestivog ulja. Promješati i nasuti u uho od vrha uha tako da se cjedi do ušne šupljine.
Ako ste nasuli svima koji imaju šugu garantirano izlječenje.

nisam imao dugo problema sa šugom, ali pred jedno 5 god. sam liječio šugu na isti način sa sumporom i prilično brzo je znala nestat.
 
H

Hrvach

Guest
Hylla je u osnovi bijela ali se mogu javljati crni tragovi. Niti jedna druga boja nije prihvačena. Ima raznih mješanaca koji se prodaju pod hylle,a zapravo su bijela mutacija kod mješanaca..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
ovi novozelandski kunići su mi smiješni. gledala sam neke oglase na njuškalu tih novozelandskih mladih kunića. izgledaju mi kao patuljasti. zar oni tako izgledaju kad imaju oko dva mjeseca?:lol:

eventualno bi kad budem vidjela napredak sa kunićima nabavila ili kalifornijskog ili novozelanskog za križanje da dobijem bolji randman mesa.
:rolfer: Nabavila bi novozelandske da bi se smijala? :rolfer:
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
opet griješiš nečeš križanjem dobit bolji radman mesa jer je to več najbolji od tog spoja kunića,samo češ osvježit krv i ništa više možeš samo si uništit liniju,bolje si ušparaj i kupi panonca da ti podigne veličinu legla,bolju upotrebu hrane,otpronost i najvažnije bolji prirast te radman mesa...

ocito je da brkam neke pojmove i vrstu kunica. Za sada opcija postoji da cu nabavit ili hylu ili neku drugu vrstu tovnih kunica ali ne jos.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kastav ti si jedna dama i nemoj se dati provocirati ovim mangupima vidiš da nekad valjda popizde ili im nešta lupi u glavu pa nemaju obzira prema ljepšem spolu..
 
S

smoki

Guest
Kako ne probijaju kozu kad izazivaju krastice?

"Stronghold ampule štite kuniće od buha i ušiju ali ne od krpelja i nanosi se ispod kože ili direkt u but"

Ovdije ste opet naveli da sa je primjena sustavna, a ne lokalna. Kako onda objasnjavate da kada kapnete stronghold kunicu na šiju ili injekcirate u but to dode do sugarca u uhu?! Razumijem da ste htjeli reci da sam parazit ne zivi direktno u krvnoj zili...ali postoji stanicna, van stanicna tekucina, izmjena tvari i itd, pa tim nacinom svaki lijek moze doci do zeljenog uzrocnika. Nilverm se dobije 100 ml u bocici a doza na jednog kunica od 5 kg je 0.5 ml, ja sam ga primjenio prije 7 mjeseci i nema pojave sugarca... tako da ne vidim koji je razlog da pisete da je to skupo?

Jos da razjasnimo jednu zabludu cijepljenje i lijecenje nije isto. Jedino cjepivo za kunice koje ja znam je protiv miksomazoze, nisam upucen, ali predpostavljm da kad se kunic vec razbolio da ne vrijedi cijepiti. Dok ljecenje injekcijom je npr kada se pojavi sugarac vi date lijek i on prode, uz to ako se bolest nije manifestirala simptomima kod ostalih kunica, a zarazna je, velika vjerovatnost je da ce i ti kunici pokazat simptome nakon odredenog vremena, pa zato misli da je preporucljvo onda tretirati sve maticne kunice.

Znaci injekcija ne znaci iskljucivo cjepivo!


Kraste dolaze grebanjem uha od strane kunića koji si sam napravi ranu i izazove infekciju,tako se dobiju kraste,ampule se mogu koristit kao inekcije koje idu u krvotok i onda kunić znojenjem luči tvar van koja tjera nametnike sa životinja ali samo neke,ako imaš 5 kunića i 100 kunića onda je velika razlika u cijeni.
šugarac ne može doći ako se redovno kontrolira kunić ,kao i ostale organe njuška,spolovilo,bradavice...od ostalih bolesti.
Greška kod uzgajivaća je što ne tretiraju i boxove poslije kunića jer se grinje zavuku gdje stignu i opet će izazvat šugu ušiju.
cijepivo je isključivo za mačke i pse i svake godine se mora ponavljat
inekcija se nekad može dati u vodu ili nanosit na kožu nije isključivo da se daje u krvotok...


tako je lijeka za miksomatozu nema ali se da kontrolirat i probat liječit ali to je rijetko i skupo.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Pozdrav svima, evo me nakon nekog vremena opet. imam 29 mladih zečića, starosti od 5 tjedana p do 10 dana. ove od 5 tjedana njih 7 sam danas odvojio od majke, u jedan box 4 u drugi 3. I svi su zivahni i jednu, istrazuju, osim jednog koji je malo prestrasen i u kutu je. Kad sam ih selio i onda je samo mirno lezao i nije se micao. Jede sjeno malo zobi i opet u kut. Sad me zanima da ga izdvojim od ostalih ili da sacekam dan ili dva ili mozda da ga vratim majci.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Ne trebaš ga vračati majci, jer ako je bolestan, ona mu ništa ne može pomoći. Bilo bi dobro ako imaš prostora da ga odvojiš i pratiš što će biti s njim (karantena). Ako je bolestan, da ne zarazi ostale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh