• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
evo i mojih "patuljastih" kunića...malo su veći od patuljastih :scratch

...


sve 5 za kuniće samo ako ti nije problem trebao si im napravit prozorčiće na bočnim stranama da se zrak cirkulira kroz boxove i ako se ne varam vidim da daješ šrot kunićima to je malo opasno za njihove dišne kanale i sluznice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
sve 5 za kuniće samo ako ti nije problem trebao si im napravit prozorčiće na bočnim stranama da se zrak cirkulira kroz boxove i ako se ne varam vidim da daješ šrot kunićima to je malo opasno za njihove dišne kanale i sluznice
A meni se čini da nepotrebno kopiraš slike...:vragek:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
a hrane se s tom mješavinom šrota i ječma....a sad jel je il nije štetko nezz...ja ih hranim tak već skoro dve godine i ništ im nije...a i kak ovi koji tove s onim smjesama i pizdarijama pa im ništ nije???
 
S

smoki

Guest
a hrane se s tom mješavinom šrota i ječma....a sad jel je il nije štetko nezz...ja ih hranim tak već skoro dve godine i ništ im nije...a i kak ovi koji tove s onim smjesama i pizdarijama pa im ništ nije???

tovi se peletiranim smjesama, nečeš vidjet da se negdje daje šrot a da nije nakvašen ili umješan u pogaču...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
a hrane se s tom mješavinom šrota i ječma....a sad jel je il nije štetko nezz...ja ih hranim tak već skoro dve godine i ništ im nije...a i kak ovi koji tove s onim smjesama i pizdarijama pa im ništ nije???

...ja sam taj :eek:...
sve krupno mljeveno i sigurno tvrđe za zubiće nego peleti!!!
Istina da u tome ima i skroz sitnog poput prašine i da bi moglo doći do problema (iako nikad još nije) ali se zato izbuše male rupice na dnu hranilice.
A te "pizdarije" su ono što pelet čini hranjivijim i što tov skraćuju za trećinu vremena.
Patuljastim nepotrebno naravno ali tovljenje samo žitaricama je smiješno!!!!!!!
 
T

thaibox1991

Guest
Pozdrav!

Jel zna netko gdje se moze nabavit sumpor( za šugu ) ... bio sam u jednoj poljoprivrednoj apoteci na Branimircu i zena kaze da ima paket od 5kg za 50 kn i kaze da se ne pakuje na manje... Meni toliko ne treba, pa me zanima da li mozda ima netko od vas tko hoce prodat i za koliko?

hvala unaprijed :)
 
H

Hrvach

Guest
Ako ti kunići imaju kraste po ušima pomješaj petrolej i jestivo ulje 1:1 i špricaj im 1-2puta dnevno i kraste će nestati. Taj recept je stariji nego kaj smo mi dva skupa :D
 
T

thaibox1991

Guest
Ako ti kunići imaju kraste po ušima pomješaj petrolej i jestivo ulje 1:1 i špricaj im 1-2puta dnevno i kraste će nestati. Taj recept je stariji nego kaj smo mi dva skupa :D

Ma nije problem za kraste, nego da pobije šugarce... Jel za to dobar petrolej sa uljem?
 
H

Hrvach

Guest
Može i ulje ali bolje je kad se pomješa s petrolejom, petrolej osuši krastu,a ulje ju otpusti da lakše opadne kad se kunić češe sa šapom. Tak su radili ljudi prije dok nije bilo ljekova i preparata za šugu, snalazili su se kak su znali.
Jel ima možda neko onaj članak o lječenju životinja ljekovitim biljem, to sam vidio jednom prilikom,al nisam spremio...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Idi kod veterinara da ti da lijek protiv parazita...u 2 dva dana sve nestaje, moraš tretirati preventivno sve, i moraš obavezno dezinficirati sve gajbe. Neće se više pojaviti.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Zbog toga treba spriječiti bar 1, 2 puta godišnje, dobro oprati gajbe i paziti od koga se razmjenjuju kunići. Imamo kuniće 20 godina i samo jednom se pojavili ti paraziti.
 
T

thaibox1991

Guest
Može i ulje ali bolje je kad se pomješa s petrolejom, petrolej osuši krastu,a ulje ju otpusti da lakše opadne kad se kunić češe sa šapom. Tak su radili ljudi prije dok nije bilo ljekova i preparata za šugu, snalazili su se kak su znali.
Jel ima možda neko onaj članak o lječenju životinja ljekovitim biljem, to sam vidio jednom prilikom,al nisam spremio...[/QUOTE

Mene samo zanima da li petrolej UBIJE sugarce? Ja ne zelim samo da vise nema krasti, nego da pobijem tu gamad...
 
H

Hrvach

Guest
Pobije sve, pogotovo ako kupiš kunićima ronhill pa im daš da si zapale kad ih špricaš s petrolejem.. Ima da sve ubije :D Šalim se, ja sam tak rješavao problem i rijetko kad mi se pojavilo,a ako se i je to je bilo na 1-2 životinje nekaj po malo, niti nije vrijedno spomena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh