• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Tovim svoje šarce 3 mjeseca i 10 dana,nisam ih vagala,ali pojedoše kišu božiju.Vala,i ne napreduju mi toliko koliko ih hranim,pelete sam zadnjih dana davala dva puta dnevno,zatim zob i ječam,sijeno.Nekako imam osjećaj da je tovljenje preko 3 mjeseca uludo trošenje novca.Nisu odvojeni u boksevima,nego četiri komada zajedno,pa možda i zbog toga slabije napreduju.Kako god bilo,do kraja sedmice ih koljem,koliko god težili.Počinju me zamarati,mada ih hranim istom hranom kao i one ranije.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Nemoj se zamarati! "ljetni kunići" uvijek slabije napreduju od zimskih!
Meni su uvijek bili lakši i sporije rasli, ali kad im počnem davati travu, onda krenu!
Ali samo ne od jednom i nagla promjena ishrane!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Na nekim kunićima sa tri mjeseca ima više mesa a na nekima same kosti. Iako su iste težine.Raspitajte se pa vidite.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Nemoj se zamarati! "ljetni kunići" uvijek slabije napreduju od zimskih!
Meni su uvijek bili lakši i sporije rasli, ali kad im počnem davati travu, onda krenu!
Ali samo ne od jednom i nagla promjena ishrane!!

kod mene je potpuno suprotno,ljetni mi neusporedivo bolje napreduju...
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Danas sam riješio osam komada tri mjeseca i 4 dana stari.Težina žive vage od 2.5kg do 2,8kg u prosjeku 1,5 kg očišćeni. Ja sam relativno zadovoljan s obzirom na veličinu legla i prehranu ali ide to i bolje.Sad upravo si pravim paprikaš od iznutrica mmm...:drink:

Ja se nekako po tebi ravnam jer se tvoja kotila 19.02. a moja 20.02. Ako nisam fulala :icon_wink: Moja 4 spremljena od 1,4 do 1,7kg. Bilo ih je 6 u leglu, ja zadovoljna.

I da, nemam vise problema s jedenjem njihova mesa :(rofl):
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Danas sam prodo dva oćišćena kunića.Oba teška zajedno 3.40kg.50kn po kili.Interesantno je to da bi dobio sto kuna više da sam ih prodao nekome žive za rasplod.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Danas sam prodo dva oćišćena kunića.Oba teška zajedno 3.40kg.50kn po kili.Interesantno je to da bi dobio sto kuna više da sam ih prodao nekome žive za rasplod.

50 kn je jako dobra cijena za kunića!
Kod mene se kreće od 30-35 kn i to je bio jedan od razloga zašto nikad nisam prodavao očišćene!
U najboljem slučaju sam mogao dobiti 70 kuna za komada, a tada ga moram hraniti skoro 4mjeseca i u tom periodu "pojede sam sebe" ako ne i više!
Uvijek je bolje prodavati za rasplod nego za hladnjak!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Danas sam prodo dva oćišćena kunića.Oba teška zajedno 3.40kg.50kn po kili.Interesantno je to da bi dobio sto kuna više da sam ih prodao nekome žive za rasplod.

šta bi dao da ja mogu dobit 50kn/kg

al da ne kukam da se malo pohvalim
trenutno u tovu 60 komada + još 4 legla još ih nisam prebrojao (okočeni prije par dana)
nema nikakvih bolesti jedino u rano prolječe imao sam gubitaka zbog smrzavanja,3 mlade kalifornije kompletna legla i još po koji iz drugih legala ...











(Powered by frubar.net)

drugo kočenje kod kalifornija svi odhranjeni i lijepo napreduju,od 6 do 9 mladih,nz.crvena prvo leglo 7 mladih
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

šta bi dao da ja mogu dobit 50kn/kg

al da ne kukam da se malo pohvalim
trenutno u tovu 60 komada + još 4 legla još ih nisam prebrojao (okočeni prije par dana)
nema nikakvih bolesti jedino u rano prolječe imao sam gubitaka zbog smrzavanja,3 mlade kalifornije kompletna legla i još po koji iz drugih legala ....

Svaka čast!!
Super kunići, a i rezultatima se stvarno možeš pohvaliti...
Samo naprijed!
Tako nešto je stvarno lijepo za čuti!
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Kod mene 8 od jedno mjesec i pol u tovu oko 1200do 1300 grama danas vagao dok sam ih čistio i jedan krco od 900g,10 od 18 dana i 3 okoćeni 13.3. znači oko dva i pol mjeseca a kad sam ih vagao skoro sam pao na guzicu.Najmanji 3100g a najveći 3300g.Majka im je čistokrvna velika činčila i ona ima skoro 5 i pol kg nisam ih imao gdje odvojiti pa su cijelo vreme bili s majkom i ima ih samo tri pa pretpostavljam da su zato tako napredovali ali svejedno sam se iznenadio:(rofl):
Ima njihova slika na 747 str kad su imali 22 dana i onaj sto je sam na slici je u stvari žensko i izrasla je u prekrasnu zečicu koju mi je sve žao zaklati,pokušati ću je nekome prodati za rasplod jer je po izgledu za 5.
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Cijena kunića u trgovaćkim lancima je od 53do 60 kuna po kili i to uvoz iz Slovenije ili Češke.Tri dana prije isteka roka budu sniženi do 50 posto.Neznam zašto bi ih ja davao ispod 50 kn ako ih pred kupcem ćistim.Stvar je u tome što za 2 kile oćišćenog dobiješ 100 kn,a za istog živog od 4 kg 150 i više.Dok nabije tu težinu nema računice da idu po 30kn.
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Evo ekipe u starosti od mjesec dana.

17-29052015.jpg
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Cijena kunića u trgovaćkim lancima je od 53do 60 kuna po kili i to uvoz iz Slovenije ili Češke.Tri dana prije isteka roka budu sniženi do 50 posto.Neznam zašto bi ih ja davao ispod 50 kn ako ih pred kupcem ćistim.Stvar je u tome što za 2 kile oćišćenog dobiješ 100 kn,a za istog živog od 4 kg 150 i više.Dok nabije tu težinu nema računice da idu po 30kn.


Nema!, sigurno da nema! Tako i treba kao ti! Da svi kunićari tako rade i isplatilo bi se baviti tim poslom kao poslom, a ne samo iz hobby-a!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Nema!, sigurno da nema! Tako i treba kao ti! Da svi kunićari tako rade i isplatilo bi se baviti tim poslom kao poslom, a ne samo iz hobby-a!

da ja tražim 50kn/kg mislim da nebih prodao niti jednog kunića,ali tako je kod nas u Slavoniji,svinja je još uvijek kralj životinja :biggrin:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

da ja tražim 50kn/kg mislim da nebih prodao niti jednog kunića,ali tako je kod nas u Slavoniji,svinja je još uvijek kralj životinja :biggrin:

Haha...samo joj griva "fali"!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Prijatelj mi već mjesec dana prodaje kuniće preko njuškala.Još ga nitko nije ni nazvao.Na kraju ih je raspremio i prodo jednom doktoru po 50kn kilu. Ovaj mu ostavio i više novaca samo da mu ponudi i drugi put.
 

jovanam

Novi član
Tu od
2 Lip 2015
Poruka
2
Re: Kuničarstvo

cao svma.. imam ptanje u vezi hermelin kunica.. dosta toga sam procitala na netu ali me zanima da li ga neko ima i moze li mi reci nesto o njemu uzrast itd sto m u sustini najvise i zanima da li je istina da odrasli hermelin kunic dstigne tezinu samo 1,5 kg. hocu da ga kupim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh