• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jovanam

Novi član
Tu od
2 Lip 2015
Poruka
2
Re: Kuničarstvo

cao svima.. imam par pitanja. zelim da kupim hermelin kunica, procitala sam dosta toga na netu i stvarno mi se svidja ali me zanima misljenje nekoga ko ima takvog kunica.. napisite mi sto vise znate o njima. hvala
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Prijatelj mi već mjesec dana prodaje kuniće preko njuškala.Još ga nitko nije ni nazvao.Na kraju ih je raspremio i prodo jednom doktoru po 50kn kilu. Ovaj mu ostavio i više novaca samo da mu ponudi i drugi put.

Ja sam svoje isto prodavao preko njuškala i da budem iskren, to ne možeš izdržati od poziva!
Veliku većinu su tako i tako uvijek kupili poznanici, ali kad prodaješ samo za rasplod onda ne možeš imati toliko "prijatelja i poznanika" koliko imaš kunića pa je to bio uvijek glavni razlog!
Ali kao što sam već rekao, to je super cijena i bilo bi dobro da svi kunićari traže isto...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ma kakav njuskalo ja imam fecebook i na njemu uvijek objavljujem slike kunića i trebalo je malo vremena dok se ljudi uvjere da to nije bilo sta i ove sam godine zaklo samo 2 kuniča sve je ostalo oslo zivo i sve sam to prodo vecinom ljudima iz siska i par komada je oslo za vg i zg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

cao svima.. imam par pitanja. zelim da kupim hermelin kunica, procitala sam dosta toga na netu i stvarno mi se svidja ali me zanima misljenje nekoga ko ima takvog kunica.. napisite mi sto vise znate o njima. hvala
Oblik tijela je zbijen,kratak,valjkastog oblika podjednako širokog sprijeda i straga.Noge su kratke i nježne.Rep također kratki i dobro stisnut uz tijelo.Ženke se po izgledu ne bi smjele razlikovati od mužjaka.Krzno je kratko i nježno s laganim pokrovm.Glava je u odnosu prema tijelu kuglastog oblika i velika,širokog ćela i njuške. Oči su velike i jako se istču.Uši su kratke,stoje usporedno i uspravno.Njihova idealna duljina je 5 do 6 cm. Boja je bijela, oči crvene ili svjetlo plave.To ti je klasićni kunić za stan i ljubimca.Ako ga kupuješ idi kod uzgajivača kući a ne po pet shopovima jer se prodaje svašta pa kad odrastu van su standarda.Težina po mjesecima je 1mj-0,2 2mj-0,4 3mj-0,6 4mj-0,7 5mj-0,9 6mj-1,1kg.Jako su inteligentni,moji su ga klinci imali 7 godina i naučili da izvlači karte.Uredni su i kad skuže vrše nuždu u jednom uglu.Trebaš dosta veliki kavez i hoblovinje.Hrana mu je najbolja kupovna plus sijeno i ponekad samo malo mrkve ili sl.Nikad ga van kaveza ne ostavljaj bez nadzora jer može pregristi neki kabek ko meni.Sretno.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Evo par slikica mlade zečice od 2mj i 20 dana sa 3300g koju mi je bilo žao zaklati riješena je šogor odlučio pokušati sa uzgojem kunića pa je bude dobio za rođendan za koji tjedan.Budemo to pošteno i zalili:D:
 

Prilozi

  • Mlada zečica.jpg
    Mlada zečica.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 73
  • Mlada zečica 1.jpg
    Mlada zečica 1.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 69
  • Mlada zečica 2.jpg
    Mlada zečica 2.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 71

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Stvarno bi ju bilo šteta.A meni se već evo druga ženka nije okotila.Temperatura u prostoriji gdje su kunići je 25 stupnjeva.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

da ti se zenke nisu previse ugojile ko i moja isla je i na kontrolno al se nakraju nije okotila ima preko 5 kg sta za kalifornijske i vise nego puno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Nije se ugojila već smršavila 10 deka.Ionako je danas završila na saft.Sad još imam dvije skotne pa ću vidjeti šta će biti.Pet kila za tvoju kalifornijsku i je i nije puno.Zavisi u kakvoj je reprodukcijskoj formi tj. je li rentabilna.Moji panonci nemaju tu težinu osim jednog muškog.Po cijeli dan samo leže a tek navečer živnu i jedu.
 

sanja

Novi član
Tu od
7 Lip 2015
Poruka
3
Re: Kuničarstvo

Nova sa u svijetu kunicarstva pa trebam malu pomoc za svoj problem.... panonka okotila 6kom, 14.5. Malci naravno vec jedu sami. Problem je taj sto su zecici izgrizli dvije sise,naravno da je zecica iziritirana jer ju boli. Sto sad? Da ih odvojim od zecice ili?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Po čemu znaš da su ju izgrizli ,da ju iritira i da ju boli?
 

sanja

Novi član
Tu od
7 Lip 2015
Poruka
3
Re: Kuničarstvo

Prvo sam mislila da se ozljedila na nesto al kad sam ocistila krv bas se vidi da je izgrizeno...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ja nebi odvajao mlade sve dok ne budu mjesec dana stari bez obzira što već jedu.Svakako im davaj smjesu da i ženka ima pred sobom stalno hranu.Ako ćeš to ići mazat nekom mašću ili kremom sigurno više neće htjeti sisat.Ona se i sama zna obranit od mladih ako stalno navaljuju.Uglavnom nebi ništa dirao do odvajanja.
 

sanja

Novi član
Tu od
7 Lip 2015
Poruka
3
Re: Kuničarstvo

Ok, onda cu ostavit sve tako kak je u nadi da bude sve dobro. Hvala
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ljudi,kako vaši kunići na ovim vrućinama?Ja sam neki dan odustala od klanja,jer su mi izgubili na kilaži,pa sam odgodila za sedmicu dana mada mislim da se neće bogzna šta promijeniti.Iako se nalaze u debelom hladu,gotovo cijeli dan leže kao psi,kunjaju,i tek pred mrak vidno jedu.Za sedmicu dana idu pod nož,pune 4 mjeseca starosti i to mi je već puno,ali šta mogu.Nikako da ih se riješim.
 

ones

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
12
Re: Kuničarstvo

Ja sam ventilator stavio između boksova samo da topli zrak izbacuje van, muski su mi u boksovima a zenke sam sve pustio po podu niza je temperatura za par stupnjeva...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Moji su jos mali ( 1-2mjeseca) pa kolko vidim lagano rastu.
Trenutno mi vise problema od vrucine zadaju komarci...
Ak neko ima neko efikasno rijesenje protiv njih nek javi...
 

ones

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
12
Re: Kuničarstvo

Pazi komarci mogu biti opasni za kuniće,najbolje ako mozes stavit mrezice na prozore i vrata,ali mislim da se nebudu razmnozavali previse rekli su vrućine velike...
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ja sam prošle godine imala problema sa komarcima,pa sam stavljala mrežice i nekako razrijedila napade,međutim,pod je rešetka tako da su ulazili i sa donje strane.Pomagala je i paučina unutar kaveza,namjerno je nisam skidala jer su se oni hvatali u nju,ali ove godine ih je manje.Nadam se da će potrajati i da se neće puno razmnožiti.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Komarci!!
Ja sam u svom kunićarniku uvijek koristio Raid protiv komaraca!
Super djeluje i nije nikakav problem, uključiš u utičnicu i miran mjesec dana!
Komarci neće ni blizu...
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Da,ako uzgajaš u prostoriji,moji su napolju.Mrežica mi dođe kao jedino rješenje,bar malo ublaži napade.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh