• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
f1def441c9169645d83e2f5fb3aed722.jpg


Mužjaci panon bijeli i hylla

7e9b70c50862de71d262c828e4f4efe8.jpg


Panon bijela ženka

35151e72dc8615e88ff869af19084856.jpg


Kalifornijska ženka

035dbd7b5b34dd5cbd2ecae01de96b4f.jpg


d3f5c3ebddb4c61fdfe4c1fbbbcdda99.jpg


Hylla ženke

Ispričavam se na lošim fotografijama.Slikao sam navečer pa je mutno,sutra idu nove.

Trenutno imam panon bijeli par i kalifornijsku ženku te 5 hylla ženki i mužjaka te oko 27 malih u gnjezdima starih 5 dana.Odlično napreduju.Čija je smjesa najbolja za tov tsh čak.pehra.kušić.


Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
:icon_e_surprised: :icon_scratch: ajmeee, 8 zenki, kad se sve to pocne kotiti treba te mlade imati kud smjestiti,,,,
:(clap): svaka ti cast,,,:icon_pray:

Imas trziste pretpostavljam jer ovo bi ipak bilo previse za osobne potrebe,,,
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
:icon_e_surprised: :icon_scratch: ajmeee, 8 zenki, kad se sve to pocne kotiti treba te mlade imati kud smjestiti,,,,
:(clap): svaka ti cast,,,:icon_pray:

Imas trziste pretpostavljam jer ovo bi ipak bilo previse za osobne potrebe,,,

I meni je cilj doc do barem 8 zenki al mikako ne uspjevam smanjit na manje od 13 :(rofl):

Ps.uzgoitelj e ovo je vec druga prica lijepo
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Išao bih i do 20 ženki ali trenutno nemam uvjete jer prostorija u kojoj jesu odjeljena je od 100 nesilica samo žićanom ogradom pa po izračunima previše je amonijaka na metru kvadratnom jer imam samo bočne prozore-ventilacija- za veće količine treba i ventilacija i klima.Nabavio sam kaveze u kojima imaju super uvjete nasprem onih improviziranih koje sam imao i tek sada što je higijena.Matično stado ima pregled 1 tjedno i dezimfekcija je klorom kavezi svaka 2 tjedna.Kavezi i kotilice za tovljenike se spaljivaju brenerom nakon svakog turnosa.Također pojidbeni sustav ima dezimfekciju klorom i octom te nipil pojilice se spaljuju.Muha i komaraca u objektu nema jer stalno vise hvataljke te tako kuniće štitim od bolesti x i miksomotoze.Za kokcidijozu koristim preventivno trisulfon i sulfamididin.Te ženke dobiju muvisel.Pazite da vitamini nemaju velik sadržaj vitamina d3 koji može biti poguban za rasplodne kuniće.Hranim ih ženke kun-r-specijal prva faza tova nekih 10 dana kun-1-specijal i u završnom kun -2-f pomiješan sa ječmom i zobi u omjeru 50-35- 15.Smjesu ukidam 15 dana prije klanja.Isto tako ispitujem kako će se ponašati hylla hibrid u proizvodnji te kako će proči na tržištu -do tad nema proširenja.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Vid' ga i nebi se on pohvalio da je napredovao, ccc,,, :icon_mrgreen:
Moras to bas izvuc iz njega,,, :eek::

I ja se imam u planu malo ali bas sasvim malo prosiriti jer kako je pocelo nece biti nista za podjeliti sve uspijemo slistiti sami,,,:(rofl):
Imam u planu nabaiti jos jednu novu i mladu zecicu a nakon toga lagano zamjeniti stare, mislim nisu one stare ali valja malo origigi krvi unijeti u kunicarnik,,,

Misljenja sam da za prodaju necu toviti jer ne vidim tu nikakvu iole zanimljivu racunicu, nek se samo ti eventualni kupci i dalje hrane iz supermarketa buduci da je tamo, za razliku od ovoga kod mene, sve pod kontrolom i to vrlo kvalitetnom,,,
Ja cu biti skroman i jesti to sto raste o mom skromnom vlastitom uzgoju, ma koliko to nekvalitetno bilo,,,:(wasntme):
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Išao bih i do 20 ženki ali trenutno nemam uvjete jer prostorija u kojoj jesu odjeljena je od 100 nesilica samo žićanom ogradom pa po izračunima previše je amonijaka na metru kvadratnom jer imam samo bočne prozore-ventilacija- za veće količine treba i ventilacija i klima.Nabavio sam kaveze u kojima imaju super uvjete nasprem onih improviziranih koje sam imao i tek sada što je higijena.Matično stado ima pregled 1 tjedno i dezimfekcija je klorom kavezi svaka 2 tjedna.Kavezi i kotilice za tovljenike se spaljivaju brenerom nakon svakog turnosa.Također pojidbeni sustav ima dezimfekciju klorom i octom te nipil pojilice se spaljuju.Muha i komaraca u objektu nema jer stalno vise hvataljke te tako kuniće štitim od bolesti x i miksomotoze.Za kokcidijozu koristim preventivno trisulfon i sulfamididin.Te ženke dobiju muvisel.Pazite da vitamini nemaju velik sadržaj vitamina d3 koji može biti poguban za rasplodne kuniće.Hranim ih ženke kun-r-specijal prva faza tova nekih 10 dana kun-1-specijal i u završnom kun -2-f pomiješan sa ječmom i zobi u omjeru 50-35- 15.Smjesu ukidam 15 dana prije klanja.Isto tako ispitujem kako će se ponašati hylla hibrid u proizvodnji te kako će proči na tržištu -do tad nema proširenja.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk

Ja sam sa hilom bio pre zadovoljan,al kako nisam mogao doci do svjeze krvi nestala je.
Na sta mislis kad kazes kako ce proci na trzistu,mislis na meso il zive jedinke...
Odakle nabavljas hranu kun r,kun 1...-tko je proizvodi
Jel te netko savjetovao u vezi prehrane il si sam odlucio o omjeru u zavrsnoj fazi tova
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Mislim na meso i na jedinke.Nabavljam pehra fanon i omjer je prilagođen energetskom,proteinskom,potrebama za vlaknima prema literaturi.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
1 - Sa koliko starosti se odbijaju zečići?
2 - Kada je najbolje pustiti zeca na zečicu nakon okota?
3 - Koja je hrana najbolja za zečice dok mladi sisaju?

Hvala
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
1 - Sa koliko starosti se odbijaju zečići?
2 - Kada je najbolje pustiti zeca na zečicu nakon okota?
3 - Koja je hrana najbolja za zečice dok mladi sisaju?

Hvala

Svaki odgajivač ima neku svoju taktiku i na sva tri pitanja ti svaki put može dati drugaćiji odgovor.Nema tu nekog pravila.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Nabavio sam dvije zenke panonke stare 4mj.Teske jedna 4kg,a druga 4,6kg.Zenke su 2 linija panonaca od tetoviranih roditelja.Otac 2g/6.3kg majka/2g/neznam tezinu.Potjecu iz zagorja.Pripadaju xxl liniji.Slike uskoro.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Star je 8mj.
Kilazu neznam,nisam ga vagao od kad je narastao ,kad se vratim s mora izvagat cu ga
Nije za prodaju za sada,al realna cijena bi bila 150 kn
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Molim brz i ozbiljan odgovor. Može li se stopostotno izliječiti kihanje kod kunića ? Ako netko ima iskustva , molim savjet. Hvala!
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Kihanje se liječi opreil kapima 0.5 ili 1postotne za ljude 1dnevno kroz 5dana. U svaku nosnicu po jednu kap nikako više. Nadam se da sam pomogao.


Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

reddog82

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
18
Pozdrav, gdje bih mogao nabaviti gajbe za tov i za koćenje? Zna možda netko nekoga ko izrađuje gajbe ili je gajbe moguće kupiti u nekom dućanu.
Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh