• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
dali je možda netko zainteresiran za kupnju peletirane hrane za kuniće, domaće izrade. Ja sam pravim kod kuce 2 godine i zadovoljan sam rezultatima, te sada kada sam malo usavršio proizvodnju počeo sam razmišljati o prodaji peleta, te si pravim pelete s kokcidiostatikom koje koristim nakon odbića i pelete bez kokcidiostatika koje koristim u daljnjem tovu i hranidbi rasplodnog materijala. Sada trenutno proučavam hranu koju bih davao ženkama u laktaciji pa bih i to pokušao proizvesti. Da napomenem po izračunima pelete koje sada proizvidim imaju od 16%-19% proteina. Molio bih ako je netko zainteresiran za kupnju peleta da mi pošalje poruku, te bi se cijena kretala od 2.20kn - 2.50kn/kg, i većina proizvoda je proizvedena na mojim vlastitim oranicama. :(happy):

Ajd ostavi svoj broj moba ili gmail adesu
Odakle si
Idem 21 u Vt.pa bi uzeo probnu turu...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja isto kao i turky!, na godišnjoj razini sam + / - na nuli.
Ali također samo zato što prodajem žive kuniće za rasplod!
Turky je već pisao o broju rasplodnih jedinki, ali broj nije uopće važan nego odnos uloženo-prodano-zarađeno!
Ja imam u godišnjem prosjeku 6 ženki + 2 mužijaka, po ženki mi je prosjek 3,5 kočenja po 8 mladih! Prodam oko 50-60 komada, ostalo u hladnjak i ovi prodani mi pokriju skoro svu hranu! Zato sam i pitao koliko troše hibridi (križanci)! znam da su takvi kunići znatno isplativiji za meso od čistokrvnih, ali me zanima razlika!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Evo ja izvagao svoje malisane. Znaci mjesec dana stari i imaju oko 0.80-1kg.
Ovi gore su super tezine za kunice od tri mjeseca.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Turky, koliko kunića imaš, tj. koliko ženki imaš?

Trenutno osam ženki i tri mužjaka. Tri crno bijele, tri plavo bijele, dvije plave. Ostaviti ću si sad jednu crnu. Od tri mužjaka dva su plavo bijeli, jedan crno bijeli. U planu je nabava crnog mužjaka mada je to dosta teško. Tražim čistu crnu, a dosta koje sam gledao imaju onu ciglastu boju po sebi.
 

ninoslav1000

Novi član
Tu od
25 Pro 2014
Poruka
11
dali je možda netko zainteresiran za kupnju peletirane hrane za kuniće, domaće izrade. Ja sam pravim kod kuce 2 godine i zadovoljan sam rezultatima, te sada kada sam malo usavršio proizvodnju počeo sam razmišljati o prodaji peleta, te si pravim pelete s kokcidiostatikom koje koristim nakon odbića i pelete bez kokcidiostatika koje koristim u daljnjem tovu i hranidbi rasplodnog materijala. Sada trenutno proučavam hranu koju bih davao ženkama u laktaciji pa bih i to pokušao proizvesti. Da napomenem po izračunima pelete koje sada proizvidim imaju od 16%-19% proteina. Molio bih ako je netko zainteresiran za kupnju peleta da mi pošalje poruku, te bi se cijena kretala od 2.20kn - 2.50kn/kg, i većina proizvoda je proizvedena na mojim vlastitim oranicama. :(happy):

Jel mozes napisati nekakav sastav po kojem pravis te pelete ? I gdje se moze doći po njih? Kontakt?
 

Toma223

Novi član
Tu od
9 Sij 2018
Poruka
5
Jel mozes napisati nekakav sastav po kojem pravis te pelete ? I gdje se moze doći po njih? Kontakt?


15% suncokretova sačma
10% posije
20% lucerna
13% kukuruz
10% tritikal
15% ječam
15% zob
0.5 % stočna kreda
1% kostovit
0.5% sol

200 g minazela na 100 kg smjese
300 g nutriel plus na 100 kg smjese

za ove nakon odbića dodajem još
250 g neosulfoxa na 100 kg smjese
50 g trisulfon na 100 kg smjese
120g neococyn na 100 kg smjese



ako možda tko ima ideju što dodati u smjesu, ili maknuti iz recepta molio bih da predloži
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Dodaj kostovita jos 1%, ja bi smanjio tritikal, suncokret i kukuruz i pojacao lucernu i zob
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Bilo je govora o tome kako od kotilice naprave neke ženke wc-e. Rijetko mi se to dogodilo al evo jučer jedna prvi put se treba okotiti upravo napravi to. A dok joj nisam stavio kotilicu u tom kutu sve čisto, čak je tamo nosila i sijeno jer bi se za dan dva kotila. Naravno i u drugom kutu je zagađeno tak da me sad strah kak će to ispasti. Izvadio sam joj sve iz kotilice sad je pitanje gdje će si ići raditi gnijezdo.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Bilo je govora o tome kako od kotilice naprave neke ženke wc-e. Rijetko mi se to dogodilo al evo jučer jedna prvi put se treba okotiti upravo napravi to. A dok joj nisam stavio kotilicu u tom kutu sve čisto, čak je tamo nosila i sijeno jer bi se za dan dva kotila. Naravno i u drugom kutu je zagađeno tak da me sad strah kak će to ispasti. Izvadio sam joj sve iz kotilice sad je pitanje gdje će si ići raditi gnijezdo.


eto za sve đostoji prvi put :eek::
zato preferiram stavljanje kotilice par dana prije okotnje,malo mi je žao kad se trude napravit gnjezdo a ja im nedam materijal ali neke počnu prvit i prvi tjedan nakon parenja a od tog gnjeza 100%neče biti ništa...

u drvene kuničnjake rijetko stavljam kotilice njih detaljno pripremim (otprilike 5 dana prije kotnje,očistim,osušim...) te obilno u ove hladne dane stavim slame i one počnu praviti gnijezdo gdije im paše...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pozdrav svima, dali netko ima iskustva u podnom drzanju kunica, da se spoje 3-4 legla, stavi stelja od slame i svi zajedno hrane? Do koje starosti bi mogli biti zajedno, dal bi bilo konflikata, jel bi odma odvojio muske od zenki,...? Bili bi na 4-5 kvadrata.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Sto reci 3mj.maximalno ako odvojis mozes duze ali i dalje se mlate ali naravno manje...
iznimo paziti na higijenu!!! Jer ak ne primjetis na vrijeme ...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kaj ak ne primjetim na vrijeme?

Imaces vise gubitaka...

Kad sam poceo uzgajati nz.bijele stavio sam mlade iz nekoliko legala u jedan prostor...
Nakon tjedan dva vidim jedan kunja, sutra jos 2
Treci dan 80% njih polumrtvo...
U to vrijeme nisam ni znao za kokcidozu jer se nisam susretao s njom do tada sam imao 3 domace zenke i mladih kao nikad od tada a nikad bolesti...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jimmy...
Ja svoje mlade oduvijek stavljam sve skupa (koji su za klanje) i nikad nisam imao zbog toga gubitaka! Oni koji su za daljnji uzgoj/rasplod, budu odmah odvojeni po spolu i po roditeljima tako da mi ne bi došlo do incesta, ali isto znaju biti iz različitih legala u istom boxu, ako im je čača isti!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ja uvijek gledam negativno
Ni sam neznam zasto ,toto nije pocetnik pa da neprepozna kao sto ja nisam u pocetku kokcidozu pa izgubio skoro sve...
Ipak ih je lijepo vidjeti kad imaju puno prostora za skakanje...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Toma jel ima hrane il ne

Ako imas posalji mi adresu pa bi u nedjelju oko podne skrenio do tebe

Pozdrav
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Evo napravio sam danas za probu.. Dva "boxa", svaki 1,6 metara puta 2 metra. Zica (mreza), letve, dvije hranilice metar duzine, dvije pojilice 60 cm duzine, na sredini jasle za djetelinu, sve zajedno me doslo 200 i koju kunu sitnoga. Stelja je slama. U jednom boxu je 15 muskih, u drugom 15 zenki. Svi stari 45-47 dana. Toliko da vidim kak bude to funkcioniralo, lako se dopuni, makar vec sad vidim, da ih stane jos toliko unutra, bar do tri mjeseca staristi, jos imaju mjesta i za nogomet igrati..:)
 

Prilozi

  • IMG_20180116_212727.jpg
    IMG_20180116_212727.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 67
  • IMG_20180116_212507.jpg
    IMG_20180116_212507.jpg
    64.4 KB · Pregleda: 70
  • IMG_20180116_212601.jpg
    IMG_20180116_212601.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 68
Na vrh