• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Imam problem sa jednim kunicem od dva mjeseca , inace najnapredniji u leglu. Znaci kunic mokri crvenu mokracu . Ne znam sta je to ili krv ili nesto drugo. Inace je veseo i sve normalno jede i pije , cak je i najveci od svih u njegovom leglu. Jel imo tko takav slucaj.
 

zekoslav

Novi član
Tu od
25 Sij 2020
Poruka
1
pozdrav! evo i mene na ovom forumu. poceo sam drzati kunice prije nekih 9 mjeseci. imam dvije zenke krizanaca i muzjaka njemackog sarca, a prije 25 dana mi se okotila jedna zenka i imam 5 mladih koji odlicno napreduju. za 10 dana mi se treba okotiti i druga zenka!
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Imam problem sa jednim kunicem od dva mjeseca , inace najnapredniji u leglu. Znaci kunic mokri crvenu mokracu . Ne znam sta je to ili krv ili nesto drugo. Inace je veseo i sve normalno jede i pije , cak je i najveci od svih u njegovom leglu. Jel imo tko takav slucaj.
Pozz...imo prijatelj takav slucaj...njegov imal to od hrane davo je mrkvu isto tak oko dva meseca stari bili..prestal davat mrkvu i prestal ovaj crveno pisat...znam da ti znas davat krumpir jabuke grancice...svaki od tih kunica ima drugaciji organizam ko i ljudi nekom ne smeta nekom smeta...
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Pozdra svima,

Već neko vrijeme pratim ovaj forum i kunićarstvo me jako zanima.
Od prošle godine imam poklonjenu ženku šarca a sada bi nabavio i mužjaka.
Imate li preporuku od koga bi mogao kupiti kvalitetnog mužjaka a da je u blizini Osijeka?
Hvala!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pozdrav i dobrodoslica novim snagama u kunicarstvu.
Dajem mrkvu svima redom a samo ovaj to radi. Pratim ga i sasvim je normalan sto se tice veselosti. Bas cu ga odvojit i davat mu samo sjeno i smjesu.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Kolinje jucer, 7 kom kalifornijskih, prosjek 1,80 kg starost 3mj i 6 dana. Jos sam jednu zenku malo ostavio u tovu, od pocetka je bila neka slaba. Od 25 malih 23 utovljena. Prodao sam 11 ociscenih za 800 kn. Ostatak je na sigurnom 😉 Sve u svemu ja zadovoljan.
 

Prilozi

  • 20200128_190126.jpg
    20200128_190126.jpg
    95.5 KB · Pregleda: 28

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Cek malo...sad u subotu pa prijatelj ide sa pticama u Monor u trecem mjesecu...tak idem i ja sa njime...
 

Čoki

Novi član
Tu od
23 Sij 2020
Poruka
8
Re: Kuničarstvo

Imao sam davno prije kao što sam već i naveo novozelandske i podovi su bili drveni. Noge s im skoro stalno bile prljave od mokraće. Ne znam, pokušao bih sada s žicom i nagnutim tacnama iz kojih bi mokraća odmah otekla u kanalizaciju.
 

Čoki

Novi član
Tu od
23 Sij 2020
Poruka
8
Ja sam nabavio plastične podove za svinje,pun pogodak
 

Prilozi

  • 20200121_085220.jpg
    20200121_085220.jpg
    95 KB · Pregleda: 28

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Evo bum poslikal ja isto plastiku stavil od roleta letvice...bum poslo da vidite...ispod limovi za ocjedzivanje...nema tog ni u rusiji...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Meni dva mlada na zici sjebala prednje noge. Zapele im u pod kroz zicu i sad su za nista.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Nekad sam ja tak imao i stakor proglodo i pojeo malima noge. Bili su na otvorenom i imao je pristup do njih. Od sad ili mreža ili puni pod. Je malo vise posla oko održavanja al sam sigurniji
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Tokom vremena bu videl nedostatke pa ih lako prepravi. Inace nije lose , a pod uvijek moze promjeniti. Ovak mi se vidi da su to gajbe za odrasle . Jos ti fali hranilica i pojilica. Ak bi islo za okot opet im moze nogica zapeti i onda evo problema. Za okot opet moras deti kotilicu , a kaj kad mladi pocnu izlazit. Druga stvar je propadanje sijena cez ove reske, a vjerojatno i zita. To se vidi malo a ipak su gubici. Isto tak ak bu mokraca dugo stajala u tim tacnama to bu smrdelo po ljetu i muhe budu sretne. Ja sam mislil da je najhigijenskije zica a opet su mi dobili i na njoj probavne probleme. Kaj vredi ak su na cistom ak ispod njih se nakuplja dubar. A tu su i zuljevi. Zato drzim na punoj daski i redovito mijenjam im podlogu. Koji su uredni oni vrse nuzdu samo na jednom cosku. To se izbaca a sa ostalog dijela povuce prostirka a nadoda frisko sijeno za jest. Ono kaj preberu pojedu a ostalo zagaze. Dario kaj su to panonci?
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Da panonci su...e za male imam onu mrezu od sanduka ona je gusca pa kad bi izlazili da im nogice ne propadaju...onaj sanduk za boce i povrce...izrezo sam...s pojilice imam na nipel al sam ih izvadil crevo menjam bilo prozirno pa ga omotal crnom trakom zbog algi...kotilice imam drvene one se tutra stavljaju sada da mesto ne zauzimaju...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Mozda ti bude problem ako pocnu glodat tu plastiku. Ak ti se koji na to namjeri, za par sati nema poda 😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh