• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Dogovorio se sa likom za dva kunića havanu šarca da ću uzeti u nedjelju, pošto nije znao za oba spol još mu kažem da nema veze uzeti ću svejedno šta su, zovem ga danas da dogovorimo točno.vrijeme , veli on prodano!!! Pa kako ako smo se dogovorili?!
Ja to ne razumijem, svakakvih ljudi ima ali kud baš naletim na takve!!
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Stvarno ima svakakvih ljudi.
Ja pokušavam naći kalifornijske ali na oglasima baš nema ( blizina Osijeka ).
Pa ako netko zna molim vas da javite.
Hvala
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Uglavnom je mišljenje da su srednje rase bolje za tov radi mesa,to ima i smisla.
A kakva je razlika u izgledu i okusu mesa?
Šarci, kalifornijski, panonci..
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Uglavnom je mišljenje da su srednje rase bolje za tov radi mesa,to ima i smisla.
A kakva je razlika u izgledu i okusu mesa?
Šarci, kalifornijski, panonci..
U izgledu mesa ne vidis razliku...razlika je u tome medju rasama i hibrida kojeg si naveo je u prirastu u mesnoj masi i masi kostiju....kada se pogleda kalifornijski koji je do prije nekoliko godina bio hibrid i panonskog je jos uvijek hibrid jevelika razlika u omjeru mase mesa i kostiju tj.radman mesa.u odnosu na sarca..kod sarca je radman mesa drugaciji jer ima krupnije kosti...mladje je sladje ovde vredi..mada nit kalifornija nit panonac ne skuplja masnocu do spolne zrelosti...oko 4ipo meseca...sarac tada tek pocne za prvo rast dobivat meso...rekli bi zrelet...po kilazi je skoro isti do tad...al onda njegovo vreme krece...knindza je ekspert za orijaske sarce sigurno ce na tu temu nesto imat za rec...
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Hvala!
Ma dobio sam šarku na poklon a sada bi prebacio na kalifornijske i miješao sa šarkom..
I sada me odbijaju od te ideje kao meso od kalifornije je bijelo pa nije fino kao šarac...
Nema mi to smisla ali po šta ću provijeravam...
A kalifornijske nema trenutno baš za nabaviti i tu se ubacio panonac jer njega ima....
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Bil sam na izlozbi u Zaboku imaju tu slike di sam razgovaral sa dva coveka trazili zenke kalifornije mesaju sa orijasem belgijskim i super zadovoljni..ja sam kod naseg clana vidio mjesavinu panonca i ovnoglavog...odusevljen izgledom...malci tu ne mogu bit...mozda krupnije kosti al moraju bit mesnati...toto kod njega vidio...mozda ubaci koju sliku
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
A to ko god ti se ne kuzi bas u kunice...svi ti vicu orijasi...kad pitas koji..kaj koji orijasi...to su ti uzgajivaci stalara...mada takve tesko nac kaj bili pod blagom...i jeli ostatke pred 25 let sam drzal kunice...medju prvima uopce u hrvatskoj imsl panonce kad izasli...nit jedan mi nine krepal...uvjeti naspram ovih nebo i zemlja kaj imam sad u kunicnjaku...vitamini minerali znanje cistoca...i onda kunica 4200 samo ujutro ne jede vidim nijd u redu...imam karantenu...prebacije i uvece ugine...
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Mislim da ću ipak uzeti kalifornijske ako uspijem naći matični par,pa ću moći križati i sa šarkom...
Sutra stavim slike malih šaraca koji će u četvrtak 4 mjeseca,male koji su tri tjedna i "odaje" za novi par u nabavi...
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Niste baš nešto reagirali na moju opisanu situaciju oko dogovora pa prodaje usprkos tom dogovoru, nadam se da među vama nema takvih likova koji su u stanju doslovno prevariti kupca ne razmišljajući da bi se taj kupac mogao nakon nekog vremena opet vratiti vama. Dosta sam takvih slučajeva imao da se kupci opet vrate u uzmu nova grla.
Upravo sam htio tom objavom vidjeti reakciju kupca ili prodavača od vas!
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Niste baš nešto reagirali na moju opisanu situaciju oko dogovora pa prodaje usprkos tom dogovoru, nadam se da među vama nema takvih likova koji su u stanju doslovno prevariti kupca ne razmišljajući da bi se taj kupac mogao nakon nekog vremena opet vratiti vama. Dosta sam takvih slučajeva imao da se kupci opet vrate u uzmu nova grla.
Upravo sam htio tom objavom vidjeti reakciju kupca ili prodavača od vas!
Pa tako nesto mi ne pada na pamet da bi izigro nekog...goveda se vezu za rogove a ljudi za rec...
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
To se ne radi.
Dogovor je dogovor.
Evo žena tu i tamo kupi nešto na Facebooku, znaju joj reći da je nešta rezervirano do tog datuma i kada dođe onda jave da li je prodano ili raspoloživo....
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Kao, veli lik da mu je došao kupac po više njih i da bez ta dva neće ništa uzeti! Jako jednostavno to riješiš, ta dva nisu na prodaju, a ako nećeš ti ima tko hoće!! A ne ovako kurvinjski!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
To dosta kunica radi pogotovo sam primjetio kod bijelih. Jedno vrijeme to rade a onda vise ne. Jednostavno koda ljujaju glavom. Isto tako i lupanje zadnjim nogama. Uglavnom to nakon nekog vremena prestane . Mozda se radi o stresu ili parenju u srodstvu a da neznamo. Opet neki to rade a neki ne a iz istog su legla i iz iste prostorije sa istom hranom. Isto tako i neki savinu vrhove usiju a drugi ne. To isto kasnije nestane. Uglavnom to me vise ne smeta niti zabrinjava.
Točno 3 mj
 

Prilozi

  • IMG_20200305_174357.jpg
    IMG_20200305_174357.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20200305_174354.jpg
    IMG_20200305_174354.jpg
    98.5 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20200305_174238.jpg
    IMG_20200305_174238.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 13

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Taj si je slomio nogicu dok mu je sa mjesec dana zapela izmedju zice na podu. Inace ovak napredne jos nisam imal. Svi su od 3,10 do cak3,40 kg i to ravno sa 90 dana starosti. Jedna zenka ima 3,40 a najtezi muzjak 3,30 kg i to dvoje si ostavljam za daljnji rasplod. Na zalost tatu sam eutanaziral pa si ostavljam sina i njega bum paril sa mamom. Sad mi je zao jer je dal extra mlade. Mama im je samo jednom kocena i ima 5,80kg i to je sve porjeklo od kunica kojima poznam 5 generacija roditelje izlezene kod mene. Najvaznije mi to kaj rastu ko ludi i kaj su u tri mjeseca pojeli samo 10 kila smjese . Sad su samo na zobi, jecmu i sjenu. Jos dobe jednom tjedno snitu suhog kruha i nema nikakve druge zafrkancije s njima.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Taj si je slomio nogicu dok mu je sa mjesec dana zapela izmedju zice na podu. Inace ovak napredne jos nisam imal. Svi su od 3,10 do cak3,40 kg i to ravno sa 90 dana starosti. Jedna zenka ima 3,40 a najtezi muzjak 3,30 kg i to dvoje si ostavljam za daljnji rasplod. Na zalost tatu sam eutanaziral pa si ostavljam sina i njega bum paril sa mamom. Sad mi je zao jer je dal extra mlade. Mama im je samo jednom kocena i ima 5,80kg i to je sve porjeklo od kunica kojima poznam 5 generacija roditelje izlezene kod mene. Najvaznije mi to kaj rastu ko ludi i kaj su u tri mjeseca pojeli samo 10 kila smjese . Sad su samo na zobi, jecmu i sjenu. Jos dobe jednom tjedno snitu suhog kruha i nema nikakve druge zafrkancije s njima.
Kolko ih bilo u leglu...ovo citam ko neka reklama zvuci hahahaha....3meseca 10kil smese ja imam 5 odraslih trecinu smese im dajem uz tritikal i jecam seno imaju stalno...tri tjedna 10kila maksimala...nadam se da su mi tri bredze one jedu ko sepeti...muzjak najmanje...a pazi sad na tog muzjaka...dobra je roba onda...mislim da ne bi smelo bit problema u X srodstvu za prvu generaciju ti su tak i tak za loncugu...lonac bu premali hahaha
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Izleglo ih se osam al sam tri prebacil kod jedne druge zenke. Tu su bila cetri muska i jedna zenka. Caka je i u tome sto su bili dva mjeseca sa mamom. Inace nemam potrebu za reklamiranjem jer zive kunice ionako ne prodajem nego samo meso i to jednoj stalnoj musteriji samo povremeno. Isto tako nemam potrebu za nekakvim dokazivanjem niti napuhivanjem tezine. Iz mojeg proslog pisanja vidljivo je da mi je jedino mjerilo vaga sto nekima smeta. Znaci utrosak sto manje smjese , tov od tri mjeseca, postizanje konzumne tezine odnosno minimalno 3kg zivog kunica. Naravno bez nepotrebnih gubitaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh