• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ako je na 4 okota godišnje...
Kod mene budu oko 2 -2,5 godine.
Onda ih pripustim i prodam zajeftine novce početnicima koji trebaju iskusne rasplodne ženke!
Najćešće to budu neki mladići ili curice od 13-14 godina, pa ima prodam za 50-60 kuna jer njihovi roditelji su stalne mušterije...
Normalno se kod mene kote 7-8 puta, ali mogu bez problema biti do 5 godina sposobene za rasplod!
Moja najstarija je bila 8 godina, kotila se još sa 5 godina, a poslije je otişla u "mirovinu" jer ja ne mogu jesti rasplodne kuniće, previše se naviknem na njih, a i imaju ime na koje se odazivaju pa mi to onda kao ljubimac...
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
I ja sam tako dobio na poklon mislim da je sada minimalno 4 god a evo prije 10 dana se okotila i sve je u redu.
Pripremam joj zamjenu pa neznam dali i kada da ju maknem ili da pustim da priroda učini svoje....
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Kod punca šarka drugo ili treće koljeno kod njega, treće leglo...a prvi puta od 8 komada dva čisto bijela sa sivkastim ušima.
Kalifornijci?
Jel to moguće??
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ako nema crvene oči, onda je bjeliš!
Ako ima, e tad ta ženka nije čistokrvna...
Zna se nekada dogoditi da i šarci budu skroz bijeli, ali s crnim očima i najčešće ne prežive.
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Prvo smo mislili da je bjeliš i nismo se nadali da će preživjeti ali neki dan vidim sivkaste uši i crvene oči.
Ali od te krvi što on ima godinama to se prvi puta desilo.
Nemožeš vjerovati da je netko prije "sto godina" križo i sada se pokazalo.
Ali punca ne brine, koti po 10-12 kom i on sretan
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
I ja kažem!,ako je nekome bitno imati kuniće samo za meso, a ne zbog izložbe ili sl., potpuno je svejedno kako izgledaju.
Meni se je to jednom prije nekih 7-8 godina desilo dok sam držao i orijaše, križao šarca sa orijašem i ispalo mi nekoliko "kalifornija".
Okay, oba roditelja su bila kupljena (pod čistokrvne), ali baš sam bio iznenađen!
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
U konzumu kunic sa glavom 47 kn na akciji uvoz italija oko 1.5 kg teski. Ja prodajem po 45 bez glave i teski su oko 1,60 do 1,80 kg. I jos se neki premisljaju kad kazem cijenu. Prekjucer otislo 6 kom.
 

Prilozi

  • 20200602_190049.jpg
    20200602_190049.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 18

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
U konzumu kunic sa glavom 47 kn na akciji uvoz italija oko 1.5 kg teski. Ja prodajem po 45 bez glave i teski su oko 1,60 do 1,80 kg. I jos se neki premisljaju kad kazem cijenu. Prekjucer otislo 6 kom.
Super!
Samo naprijed....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jucer je kod nas bila tuca i nevrjeme pa su mi neki od kunica izgleda pokisli. Danas samo leze i kunjaju. Jel imo netko ovakav slucaj.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Hvala na pitanju dosli su k sebi. Par dana su kunjali ali su sad dobro. Jedino jedna zenka povremeno zna kihnuti sto prije nije radila. Sad dal je to od toga ili nesto drugo neznam. Sad vec imam drugi problem posto sam kunice poslije potresa morao preseliti na drugu lokaciju blizu kokosi a kod njih je sezona tekuti. Ne znam dal one prelaze na kunice?
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Malo orahovog lisca objesite oko kunica onda ne ide tekuti...narolajte kartona onak 5cm puta 20cm i sa gumicom zavezite pa isto obesite na gajbe tu se budu skupljale pa svaka dva tedna spalite...
 

Najnoviji postovi

Na vrh