• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam u nedostatku muskog panonca pripustij zenku pod sarca. Isto jedva pripustila sa 5 mj. Sad bude valjda mjesanaca izmedju panonke i crnog sarca. Ne znam ime smislit, ak su ono ovnopan ovi budu sarpan.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Gdje ste svi. Zar hocete da se ugasi stranica. Sta nema vise entuzijasta i zaljubljenika u ove prelijepe zivotinje.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Danas dodjem 13 komada okotila van gnijezda ja je pocupo i 12 bilo zivih spremio u gnijezdo...vidio vec dva puta isla do njih...inace sinoc i preksinoc pobio 7 bez jajasa 3 mjeseca stari
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
A imam sada ekstra krizance malci ko nacrtani mama panonka tata pavnoliki...cijeli crni samo perjanica bijela
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Daj slike Dare da ih vidimo.
Kod mene novost ta da sam uspio dobit jedan par malih panonaca iz BiH. Ocekujem nakon duljeg vremena mlade i to termin je za 2 dana ali nista jos od pravljenja gnijezda.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Jos su u kotilici ti mali budem posliko bilo ih 9 jedan mi izaso iz kotilice pa se smrzo
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo okota i to izvan kotilice na samim vratima od gajbe. Nit je za ostavit ih tu niti za premjestit u kotilicu. Dobra je stvar da se jako ocupala, valjda se nece smrznut jer su na zicanom ulazu tako reci pod vedrim nebom.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Ma stavljaj u kotilicu primotaj ih sada bio kod svojih ona panonka koja 13 okotila ja je ocupo i stavio ih u kotilicu sada ne mozes do njih koliko se ona sama ocupala a to joj prvi okot jedna mladja 7 izlegla al nista do njih nije imala ocupo je ali nista od njih
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Ovi mali mjesanci cim udjem u zecinjak pobjegnu u kotilicu 8 ih ima uslikat cu nes mi kamera mutna
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ima ih preko deset. Necu nista dirat nego sam natrpo sjena na ulaz i naslonio nekakvu plocu da im ne puse. Prvih par dana je najgore dok ne odlakave. Zenka isto prvi put se kotila pa ne znam kak reagira. Uglavnom dao sam joj za osvježenje probrane trave tek toliko da joj skrenem paznju sa malih. Interesantno da je to vec treca generacija gdje sam ostavlja muzjaka i zenku i pario ih medju sobno.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo prebaceni u kotilicu. Prvo sam zenku izvadio van u posebnu gajbu. Onda jos jednom ocistio kotilicu. Stavio sam na dno grubljeg pa finog sijena. Napravio udubljenje pa stavio dlaku. Prebacio 9 mladih, uginulih nije bilo. Na kraju sam ih jos prekrio sa dlakom i ocistio ostatak gajbe. Za svaki slučaj sam stavio friske trave, jabuku, mrkvu i kruh tako da skrenem zenki paznju. Kad sam ju vratio hranu nije ni pogledala nego je odma isla u kotilicu nahraniti male. Inace mogu reci da su panonke jako dobre i mirne majke tako da mozes ovako postupati. Vazno je da steknu povjerenje i da se dobro postupa sa njima.
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Dvije ženke nikako da mi se počnu tjerati. Jednoj je to prvi put ,druga se već kitila. Šta dajete da potaknete tjeranje?
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Ja sam svojima persin daval, al mislim da je bolje djelovalo kad sam muzjaka stavil u gajbu pored njih da osjete njegov miris
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam si ostavil dvije sestre iz legla za rasplodne. Pokusal sam sa pripustima cim su navrsile 4 i pol mjeseca. Bjezale svaki put dok jedna nije na trecem pokusaju sama legla. Ova druga nikako pa sam ju poklonio susjedu. Eno je vec presla 6 mjeseci jos ju zec naterava po gajbi bez uspjeha. Nema tu puno pravila nego ju svako par dana stavljat u gajbu kod muskog. Ako ne uspije po meni nije za rasplodne.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Mjesanci panonka i tata mesanac panonke i ovnolikog
 

Prilozi

  • IMG-646d690d6e3d9906d7f293857d9e737a-V.jpg
    IMG-646d690d6e3d9906d7f293857d9e737a-V.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 4

Najnoviji postovi

Na vrh