• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
meni je moja prvo i drugo leglo nakon 5-6 dana jednostavno izgurala iz gnijezda i drugi dan sam ih našao razbacane po gajbi, ni jednog nije pojela tako da ću probat još jednom parit ju pa ak uspije ostaje ak ne ide u meso
 
H

Hrvach

Guest
Zna se dogoditi da pojede male, ili zato jel je mlada i neiskusna ženka ili zato jel je osjetila strani miris. Ako miš prođe kroz gnijezdo ili ako bilo koji drugi miris dođe na male kuniće ženka ih smatra uljezima i tamani ih. Meni se je dogodilo da izbaci maloga iz gnijezda ali ga nije pojela, ja sam uzeo malog,natrljal ga s dlakom iz gnijezda i vratil ga unutra i nije bilo problema.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
to je kod kunića česta pojava da dolazi do kanibalizma pogotovo kad kod kočenja ženke dehidriraju ,neke jednostavno odbace mlado iz gnjezda i onda ga poede .....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
ma sve je to meni jasno ko dan, al zašto to napravi nakon 5-6 dana, hrane ima vode ima, miševi nemogu ući unutra. Sve je super i sve je idealno i onda odjednom raspad sistema. To je napravila i sa prvim i sa drugim leglom, kažem probat ću još jednom pa ak neide onda će se pozdravit sa ovim svijetom:x
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kanibalizam?

A tek kod mene, kunići su bili stari 2 tjedna. Od 4 jednog je pojela, a ostali 3 su dobro.
Dat ću joj Muvisel, možda joj nešto fali u prehrani. Škoditi joj ne može.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
pozz
Nije to slučaj samo kod kunića,javlja se i kod pasa i svinja.
Moje kunice netom prije okotnje i par dana poslije dobiju muvisel u malo jačoj" koncentraciji i nije nikad bilo kanibalizma,ali nepripisujem to vitaminima već mislim da je kanibalizam posljedica šoka od okota.
 
H

hot-zec

Guest
ma sve je to meni jasno ko dan, al zašto to napravi nakon 5-6 dana, hrane ima vode ima, miševi nemogu ući unutra. Sve je super i sve je idealno i onda odjednom raspad sistema. To je napravila i sa prvim i sa drugim leglom, kažem probat ću još jednom pa ak neide onda će se pozdravit sa ovim svijetom:x

To ti je jednostavno takva ženka, nije na svijet došla da bi legla mlade..... Pa toga ti ima i kod nas - ljudi - koliko se zna dogoditi da žene bace dijete i ne žele ga prihvatiti - to ti je psiha... tu ženku ti samo stavi pod nož i daj na parenje drugu ženku.
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Ja sam mladu zenku pripustao dva puta i nista. Da li da joj dam jos jednu priliku ili da se pridruzi picekima na raznju.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Ja sam mladu zenku pripustao dva puta i nista. Da li da joj dam jos jednu priliku ili da se pridruzi picekima na raznju.

Pripuštao si ju dva put,dali je naparena dva put?
Ako je primila mužjaka a nije se okotila pokušaj opet svakodnevno.Ja sam tako jednu ubacivao dva mjeseca ,pa oko 20 puta sigurno, i nije "davala" nikad,
bar ja nisam uočio parenje,i okotila se.Poslije opet problemi s parenjem i onda je promjenila izgled i bila mi je jako njami njami!!!!



:gitarist:
 
H

hot-zec

Guest
Pripuštao si ju dva put,dali je naparena dva put?
Ako je primila mužjaka a nije se okotila pokušaj opet svakodnevno.Ja sam tako jednu ubacivao dva mjeseca ,pa oko 20 puta sigurno, i nije "davala" nikad,
bar ja nisam uočio parenje,i okotila se.Poslije opet problemi s parenjem i onda je promjenila izgled i bila mi je jako njami njami!!!!



:gitarist:

dakako da si u pravu...takve jednostavno nisu za to, nego su samo za - njam-njam
 
H

Hrvach

Guest
Ako se sječate one ženke koju mužjak nije prihvačao... U petak je poslana na vječne pašnjake, a danas sam si dao truda po ovoj prokletoj kiši i zagrijao ju ispod peke s krumpirima.. U 15 min je nestala sa stola.. Kak se kaže: Svako zlo za neko dobro. Da nije bilo kak je još bi se načekali da jedem zečetinu.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Pripuštao si ju dva put,dali je naparena dva put?
Ako je primila mužjaka a nije se okotila pokušaj opet svakodnevno.Ja sam tako jednu ubacivao dva mjeseca ,pa oko 20 puta sigurno, i nije "davala" nikad,
bar ja nisam uočio parenje,i okotila se.Poslije opet problemi s parenjem i onda je promjenila izgled i bila mi je jako njami njami!!!!



:gitarist:

Lijepo ti izgleda ovaj "njami-njami". Daš recept?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ukusnije je nego što izgleda :supz: ,a za recept,nemožeš pogriješiti!
nema tu negog pravila...s njokima..krumpirom..gljivama...suhim voćem...žgancima..
evo baš sam sad pronašao neki otkačeni recept
http://www.kuharica.hr/recepti/jela_sa_mesom_i_pecenjem/paprikas_od_zeca_na_milanski_nacin.html
sa :scratch 3 dcl zečje krvi :scratch rum :scratch.........
Jel je netko isprobao taj recept??
Zgodno izgleda, samo ima jedan mali problem oko zečje krvi. Mi uzgajamo kuniće, koji nemaju zečje krvi. Zec se obično lovi puškom,:axe: pa mu je malo teže uzeti krv, a i ne vjerujem baš da lovci nose sa sobom u lov ocat.:supz: Bolje ti meni daj recept za taj kotlić od kunića.:gitarist:
 
H

Hrvach

Guest
Da se malo pohvalim s friškim vijestima. Pred sat i pol-dva mi se počela kotiti jedna ženka. Evo sad pred 15 min sam bio kum 7 mladome, taman sam došo pogledati i okotila se pred menom. Za sad sve teče u redu samo me muči to kaj ženka nije napravila gnijezdo do kraja niti je očupala dlaku (niti malo) strah me je da će se mali pomrznut prek noći.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
...imam i ja jednu takvu koja se neočupa,četvrto koćenje i prvi put da nisam morao mlade skupljati po gajbi i kotilici( :prayer: nemoš" vjerovat sve ih posložila u kutu kotilice 6 kom :prayer: :prayer: :lol: :lol: )
zato kod kalifornijskih po 10 komada i dlake za džemper :lol:
u 24 sata 26 novih repića :partyman: :drinkers:
 
H

Hrvach

Guest
Ja sam sad bio kod kunića,mladima se je već počela koža borati i bili su hladni (kod mene su uvijek hladne noći jel živim uz jezero), bili su razbacani, posložio sam ih, ali ona ne pazi na njih i opet su svi bili razbacani, na kraju sam joj jednog ostavio,a 6 uzeo u kutiju. Ako se dokaže da ovoga jednoga zaštiti kroz 2-3 dana,ostali idu k njoj, ako ne zaštiti odhranit ću ove s kozjim mlijekom na dudu, neće mi biti prvi put. Bilo ja par koji nisu sisali pa su cvilili, ponudio sam im mlijeko na inekciju i prihvačaju bez problema. Morat ću to sve slikat pa ću postaviti na forum.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ovo prvi put čujem da ih se može othranit na dudu:scratch
Jel im kravlje mlijeko prejako pošto nemam koze, jer i meni je zečica zadnja dva legla nakon par dana jednostavno razbacala. Kolko puta na dan ih hraniš?
 
H

Hrvach

Guest
Kozje mlijeko u dućanu dođe 5,80kn pola litre,a mladi ne popiju više od deci dnevno(barem prve dane), mislim da to nije nikakav izdatak. Kravlje mlijeko im se može davati,ali vitaminizirano i razvodnjeno jel sirovo teško podnose. Nikad nisam isprobavao,ali tako sam čuo. Kozje mlijeko je najbolja zamjenica jel je "najjače" i ima dosta hranjivih tvari. Ja svoje hranim na inekciju od 5ml, 3 puta dnevno ali ne punu špricu nego kolko koji može popiti. Treba paziti da se ne preforsiraju ili da im mlijeko ne uđe u nosnice pa im sjedne na pluća i onda nastanu problemi. Zečica inače hrani mlade 2 puta dnevno,ali ima tolko jako mlijeko da im je to dosta, pošto je kozje jako,ali ne ko od zečice onda svoje hranim 3 puta. Ja sam rekao da više nikad neću pripuštati mlade zečice, ova sad je pripuštena s nepuna 4 mj, i ništa dobro nisam napravio s tim (jbg, mlad sam učim na svojim greškama). Sutra ću sve poslikati ak ću imat vremena pa da vidite kak funkcioniram ko posvojitelj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh