• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

B

boyche

Guest
Haha, ja i kad bi pravio novi kunićnjak nebi bio veći od ovoga što se tiče dimenzija ovoga boksa, a to je nekih 70 cm dužine 50 širine i 45 visine, ja mislim da im je to i više nego dovoljno.. Na slikama vjerojatno izgleda manje, no tako je... Ako im je to malo, onda neznam...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
I po meni je ok, 70x50x45 ali za srednje teške pasmine...iako moji su čak i nešto manji nekih 60x50x45, al svjetlo ti je fakat nedostatak, berem jednu stranu (prednju) navuci sa žicom...
E inače sad sam završio sa čišćenjem svojih kunića...napravio sam pravi pokolj :vragek:, potamanio sam cijelo leglo, svih 9 komada. Danas su bili stari 85 dana (ako sam dobro računao, okočeni 22.02.). Zanimljivo bila su 4 muška i težili su svi na gram po 1,5 kg (s iznutricama), a ženke (5 kom) 1,70 kg također bez odstupanja. Znači ženke su bolje i naprednije.
 
B

boyche

Guest
Okej svjetlo cu gledati da popravim, staviti cu vise zice.. Hvala svima na dobronamjernim savjetima... ;)
 
D

DUKS II

Guest
dimenzija sa veliku pasminu koja bi bila po standardima za uzgoj kunića je 150x60x60 cm za srednje pasmine 120x60x60 cm ( moji boksevi 85x85 cm ) te za male pasmine 90x60x50 cm . Ovo su norativi za normalni " NORMALNI " boksevi je prostor je jako bitan jer skučenost kuniću oslabljuje imunološki sustav , kunić inače ima tanku kožu i lako upija mirise iz okoline , to su glavni razlozi radi kojih treba se držati normativa . Sokole pogledaj samo koliko mu ostaje prostora pokraj jasli , hranilice i pojilice a radi se o kuniću starosti 5 tjedana sada zamisli starost od 4 mjeseca kako ce onda stajati kunić
 
B

boyche

Guest
Ne brigaj se druže, ja ti mogu garantovati da mu neće biti tjesno, onaj sivi je od 6 tjedana, a ovi veliki imaju preko dva mjeseca tako da...
 
D

DUKS II

Guest
Sokole što se mene tiče taj tvoj boks ima dovoljno mjesta i da mu staviš kotilicu unutra , ako ti tako kažeš . Prije sam rekao da držim Bečke kuniće dimenzija boksa za mužijake je 85x85 a za ženke 85x85 + kotilica 35x85 a svi boksovi imaju visinu u najnižoj točki 55 cm .
za svijetlo nemoj se sikirati barem SVIJEĆE nisu skupe daš mu jednu neka si upali kad bude čitao dnevni tisak zar ne ili kada bude obavljao higijenske potrebe :madmana::madmana:
 
S

smoki

Guest
ako netko ima na prodaju kalifornijske mužjake neka se slobodno javi na PP...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
:partyman:......pohano meso kunića..preporučam :drinkers:...a sad odoh na redovnu nedjeljnu turu biciklom od 100+ km..
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
smoki@
daješ li sad stalno zelenu travu kunićima ili im ponekad ubaciš sijena,i daješ li im preventivno antibiotik?Ponukan tvojim postom i ja svojima već 10-ak dana dajem zelenu travu i za sad su ok!
 
S

smoki

Guest
sad je gutaju non stop,samo ne dajem vodu ni prije ni poslije hranjenja nego napravim pauzu od sat vremena i onda dajem da ne bi došlo napirenja...
I sušeno sijeno dajem kad ne kosim kad je ovako fuj vrijeme pa ne bude problema nikakvih...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
I ja svojima dajem dvaput dnevno zelene djeteline, naravno ne smije biti rosna, a baš kad i kiša pada onda ne kosim...a suhe djeteline ili sijena imaju stalno u jaslama i još dobiju malo u kavez zajedno s svježom djetelinom (kad ih hranim). Vode imaju uvijek i nisam do sad imao problema s kombinacijom vode i zelenja...
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Ako stalno jedu zeleno to im je skoro dovoljno tekućine pa ne moraju piti vodi. Moji stalno jedu zelenjavu i to od kad su izašli iz kotilice i uvijek imaju svježe vode ali ju slabo piju. Sve je stvar postepenog privikavanja na hranu, ono što nauče jesti od odbijanja, s tom hranom kasnije nemaju problema .
 
I

Ivan Vu

Guest
pozdrav svima, naime treba mi jedan savjet od iskusnijeg kunicara, evo da objasnim, zenka mi se treba kotiti, prvi puta se okotila u manjoj kotilici, i izbacila je na sisi 2 zecica, i sad sam odlucionapraviti vecu i bolju kotilicu, jedino sto me pati je to sto se ona igra stalno, i uskace i iskace iz kotilice koja je visoka oko 30 cm sa strane, ulaz je naravno manji oko 15 cm, ali ona katkada iz igre skoci u kotilicu sa strane, sada me zanima, dali moze pobaciti, u divljini zecevi prakticki bjeze od svega, lisica, srna, divljih svinja, pasa, lovaca, od sokola i sova, tako da su stalno u pokretu i skacu, i naravno od lovaca, lovac koji ga gađa sa sto metara ne primjeti dali je zecica skotna ili ne, tako da me zanima iskreno netko tko je iskusan, dali joj ova kotilica moze napraviti probleme.
 
S

smoki

Guest
ma gomili ljudi sam pričao da nije potrebno imat kotilicu jednostavno se u kutu okote i nečeš imat nikakve bojaznosti oko toga ako vidiš malog van dlakice samo ga vratiš u gnijezdo...a što se tiće udaraca kad je skotna uvijek postoji šansa da se desi da pobace...
 
I

Ivan Vu

Guest
ma gomili ljudi sam pričao da nije potrebno imat kotilicu jednostavno se u kutu okote i nečeš imat nikakve bojaznosti oko toga ako vidiš malog van dlakice samo ga vratiš u gnijezdo...a što se tiće udaraca kad je skotna uvijek postoji šansa da se desi da pobace...

kavez u kojem je ona, je od dasaka, i podloga je tipa kao resetke, tako da dok je mali bojim se da ne zaglavi nogicu, ali hvala na odgovoru, ostavit cu joj ovu kotilicu, nego iskreno, me zanimalo dali se moze desiti da pobaci, toga se najvise bojim, prijasnja kotilica je bila manja, i dvojicu je izbacila na sisi, ali da nisam obilazio vise puta na dan, jer ja bih otisao pogledat jel koji ispao napolje svakih 2 sata, da sam odlazio samo ujutro i navecer, kad ih hranim ostao bih bez njih petorice, jer trojicu sam vracao unutra, a kotila se u 3 mjesecu, dok je jos bilo zima.
 
I

Ivan Vu

Guest
ps, jel moze netko da pokaze slike od gnijezda gdje se koti zecica van kotilice, zanima me
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Kotilica

ps, jel moze netko da pokaze slike od gnijezda gdje se koti zecica van kotilice, zanima me
Kotilica se postavlja radi mladih, a ne majke, trebala bi da ograniči prostor malima da se ne kreću po cijelom kavezu i tako se podhlade.
Smoki je u pravu kada kaže da kotilica nije baš neophodna, ali osobno mislim da ju je bolje imati.
Dok sam imao improvizirani kunićnjak umjesto kotilice sam sa dvije cigle ogradio jedan kut u kavezu i stavio sjena u njega i zečice su se redovito kotile tu, a cigla je bila dovoljno visoka prepreka mladima da pužu po cijelom kavezu.
Sliku gnijezda nemam evo jedne iz knjige, ali gnjezda su ista i u kotilici i van nje samo su smještena u različito velikim prostorima.
 

Prilozi

  • Gnijezdo.JPG
    Gnijezdo.JPG
    59.3 KB · Pregleda: 1,192
S

smoki

Guest
DSC00386.jpg


36365_462218514767_643449767_624118.jpg


evo kod mene 2 legla samo dosta prostirke ( slama,sijeno,piljevina...šta god imaš ) i ako misliš da će možda ispast iz gnijezda jedna cigla je dovoljna da napraviš zidić...
 
I

Ivan Vu

Guest
Hvala na slikama i na odgovoru, evo sad jos samo da se okoti, pustio sam ju pod zeca 4-toga u ovom mjesecu tako da bi se trebala okotiti 4-toga iduci mjesec, sad mi samo preostaje vidjeti dali ce biti sve u redu, jer je stalno skakala u kotilicu i van nje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh