• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

D

duba0s

Guest
Jedan gospodin (s kajkavskog govornog područja) me u nekoliko zadnjih mjeseci dva put nazvao i traži 100 kalifornijskih ženki spremnih za parenje.Kako nemam ni približno toliko, uputio sam ga na uzgajivače koje poznajem ali to je njemu gnjavaža sakupljati po lijepoj našoj.
Ne znam dali je taj netko s foruma :(mm):

imene je zvao taj covjek jos otprilike prije dvije godine
 

mali zeko

Novi član
Tu od
15 Velj 2013
Poruka
19
Da li ima itko iskustva sa uzgojem kunića u kavezima na mreži? Čitao sam da bi se u takvom uzgoju trebalo kunićima rezati kanđe, pa me zanima ima li itko iskustva s time..
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
ovu mješanku nemoš tetovirat,moraš se učlanit u udrugu ja mislim da sam baš tebi poslao na fb podatke udruga,tetoviraš kuniće do 6 mj starosti,pasmina mora biti čista da nije križana sa nekom drugom,moraju biti zdravi,nije bitno dal su oba roditelja tetovirana dovoljan je samo jedan a da se drugom pozna porijeklo i uzgajivač i to se navede u karton,bla bla bla sve ti to mora tetovator objasnit u udruzi prije tetoviranja...

P.S. ove sezone su mi se dvojica pametnih javila da bi izlagali u Borovu kuniće na to sam ih ja pitao u kojoj su udruzi i lijepo rekli i ko im je tetovirao i od kog je porijeklo kunića i sve po pravilniku i ja kakav sam seronja nazovem tetovatora suca da mi on kaže da ih ne pozna i da nisu u udruzi i sve to tako lijepo nas dva riješili tako da smo naišli na par mulaca koji imaju kliješta i tetoviraju okolo pazite od koga uzimate kuniće ako nema potpis tetovatora ovlaštenog od saveza nemate kuniće na razini na kojoj ste mislili i može to sve i svašta biti tetovirano,jedno je kad čovjek posjeduje kliješta i kuniće tetovira da bi se znalo od kuda potjeće ali u tom slučaju on mora tetovirat serijski broj svoje uzgajivačnice i onda ostalo mjesec okotnje tekuća godina, eto ja sam poslao dopis u savez da se počne tražit rodovnike na izložbama da se prilažu uz životinje...

sve srednje rase kao što ti je uskok opisao se drže i radi mesa i radi krzna bijele rase su posebnije jer se daje krzno bojati,dok kad uzmeš činčilu možeš uz nju imati i opaljene hrvatske i tako križat a s tim da dobiješ i jednu i drugu rasu i tako se osvježava krv...(za one koji ne znaju HRV opaljeni je nastao od činčile i jedine 2 rase koje se mogu križat a da se dobije 3 totalno različita kunića (opaljeni bijele boje i crne boje i činčila(nosioc gena)) a pri tom da ne bude križanaca svih boja...)

Napisao si Borovo velikim slovom:icon_fU:
Oprosti, ali nisam se mogao suzdržati...
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
mali zeko,ja uzgajam kuniće u kavezima na mreži i nikad kunićima nisam rezao kandže,jer ne vidim potrebe za tim.:(shake):
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
haycole

moji bezbrižni kunići
 

Prilozi

  • Hycom 058.jpg
    Hycom 058.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 367
  • Hycom 047.jpg
    Hycom 047.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 1,953
  • Hycom 054.jpg
    Hycom 054.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 376
  • Hycom 017.jpg
    Hycom 017.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 427

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kad su kunići stariji, jako im izrastu kanđe, što osim što djeluje neestetski može izazvati i zdravstvene probleme. Kunić se teže kreće, može se nokat slomiti pa krvari i t. d. Preporučuje se skračivanje noktiju, a za to ima u pet-šopovima za kupiti posebna kliješta.
 

mali zeko

Novi član
Tu od
15 Velj 2013
Poruka
19
Kad su kunići stariji, jako im izrastu kanđe, što osim što djeluje neestetski može izazvati i zdravstvene probleme. Kunić se teže kreće, može se nokat slomiti pa krvari i t. d. Preporučuje se skračivanje noktiju, a za to ima u pet-šopovima za kupiti posebna kliješta.

Puno hvala na informaciji.
 
S

smoki

Guest
to uzmeš obična kliješta za žicu i samo malo posječeš i nemaš brige evo ja danas uzeo novu četku za kuniće 11 kn u nekoj điđimiđi trgovinici sa stvarčicama dok u pet shopu košta ko suvo zlato od 40 kn pa nadalje a isto stvar ko i ovo.to kad ti netko ide u monor čopite ga da vam u čuture pokupuje i četke,klijšta za nokte i pojilice te sitne stvari izaći će vas đabe...
 
S

smoki

Guest
u trenucima linjanja to je kunićima naj teži dio godine jer se troše velike količine energije da bi zbacili dlaku a pritom kad im pomogneš sa četkanjem to im olakšava velik dio procesa i ne gube na težini kojoj bi mogli izgubit kad se sami linjaju,neki uzgajivači to radi jako često da bi dlaka kunića bila non stop ćista pogotovo kod rasa bijele ili svjetlije boje dlake...
 
D

duba0s

Guest
Sto se tice tetoviranja kunica odgovorno tvrdim da kod nas vlada nered sto se toga tice, jel tetovatori tetoviraju sve i svasta jel im se to placa pa sto se vise tetovira kunica vise novaca, drzao sam kalifornijske kunice i znam kako i sta se tetovira dodje istetovira se kunic a ti sam upises u karton sto hoces porjeklo oca i majke i sve ostalo po zelji zato sam i odustao od kaliforniskih i kunica sto se kod nas priznaje kao rasa.
 
V

ventilator

Guest
bok :(hi): novi sam na forumu pa mi nemojte zamjerit ako sta falim. e ovako dobio sam 4 odrasla kunića 3 ženke i jednog mužijaka.1 ženka je nekakva crna mješanka(možda i nije,poslije cu sliku stavit pa možda prepoznate vrstu) a ovi ostali su kalifornijski.uglavnom crna se okotila i mali su ispali crno bijeli(osmero ih je, već im ima mjesec),tjedan dana poslije njih okoti se 7 kalifornijskih.nisam bio upoznat s prehranom pa sam im davao jesti bilo sta sto bi bilo zeleno u vrtu(kupus,salata,razne trave,jabuke ...) i sad citam i nemogu vjerovat da nisu imali proljeve i ove nekakve boleštine ahaha :icon_razz: .ja ove zeceve uzgajam cisto radi zabave,imam dosta slobodnog vremena i prostora.e sad kako sam ja dobio ove šarene mješance htio bi se riješit ovih kalifornijskih jer mi se izgled nikako ne sviđa.moze li mi neko preporucit neku vrstu koja je ono vise kao kucni ljubimac a ne za tov kao ovi kalifornijski?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
u trenucima linjanja to je kunićima naj teži dio godine jer se troše velike količine energije da bi zbacili dlaku a pritom kad im pomogneš sa četkanjem to im olakšava velik dio procesa i ne gube na težini kojoj bi mogli izgubit kad se sami linjaju,neki uzgajivači to radi jako često da bi dlaka kunića bila non stop ćista pogotovo kod rasa bijele ili svjetlije boje dlake...

I kad onda da počnem četkati zečeve, dali već sad ili možda u 3 ili 4 mjesecu ???:=:)
 
D

duba0s

Guest
bok :(hi): novi sam na forumu pa mi nemojte zamjerit ako sta falim. e ovako dobio sam 4 odrasla kunića 3 ženke i jednog mužijaka.1 ženka je nekakva crna mješanka(možda i nije,poslije cu sliku stavit pa možda prepoznate vrstu) a ovi ostali su kalifornijski.uglavnom crna se okotila i mali su ispali crno bijeli(osmero ih je, već im ima mjesec),tjedan dana poslije njih okoti se 7 kalifornijskih.nisam bio upoznat s prehranom pa sam im davao jesti bilo sta sto bi bilo zeleno u vrtu(kupus,salata,razne trave,jabuke ...) i sad citam i nemogu vjerovat da nisu imali proljeve i ove nekakve boleštine ahaha :icon_razz: .ja ove zeceve uzgajam cisto radi zabave,imam dosta slobodnog vremena i prostora.e sad kako sam ja dobio ove šarene mješance htio bi se riješit ovih kalifornijskih jer mi se izgled nikako ne sviđa.moze li mi neko preporucit neku vrstu koja je ono vise kao kucni ljubimac a ne za tov kao ovi kalifornijski?

Uzmi patuljaste kunice za kucne ljubimce
 
H

Hrvach

Guest
Ako ti treba nekaj zanimljivo onda su patuljasti za tebe. Novozelandski su ti lijepi,ali mi nije jasno zašto nećeš da budu za tov. Ima i tovnih srednjih pasmina koje su lijepe. Ovnoliki su ti lijepi ali su osjetljivi za početnike
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Jutros me dočekalo iznenađenje u štali, crvena se očupala, imam dojam kada vidim količinu dlake u kotilici da na njoj nije ostalo dlake s obzirom da je u kotilici cijeli tepih napravljen. Malenih ima čini mi se 4 ili 5, onako odokativnom metodom kada glevam odozgora bez diranja njih samih, samo kada malo pomaknem dlake.
Oni prvi od Kalifornijske su izašli iz kotilice pa sam ju maknula da imaju dosta mjesta, svih 4 su super, papaju, piju i zafrkavaju mamu i samo im se crne okice sjaje u onoj hrpi crnog krzna. Baš su kao loptice. Do sada sam mami davala samo pelete, da li da počnem miješati sa zobi i ječmom prije odbijanja ili je još rano? Oni imaju 3 tj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh