• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Dajte mi recite pošto prodajete kilu kuničjeg mesa, imam upita za meso kada dorastu kako treba, ali ne znam kako se kreću cijene. Znam da je u Metrou bilo nedavno oko 60,00 kn ali mi se to čini puno. Ako i uspijem doći do toga da prodajem meso, za sada mi crveni odoše a imaju 1,5 mj.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Dajte mi recite pošto prodajete kilu kuničjeg mesa, imam upita za meso kada dorastu kako treba, ali ne znam kako se kreću cijene. Znam da je u Metrou bilo nedavno oko 60,00 kn ali mi se to čini puno. Ako i uspijem doći do toga da prodajem meso, za sada mi crveni odoše a imaju 1,5 mj.
Našao sam neke oglase (prije) na Njuškalu i uglavnom mlade prodaju za 30 kn po mjesecu a starije zavisi i od rase i pedigrea....:(handshake):
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Danas kod mene užas ozajila mi se mlada zečica 8 komada a nije napravila gnjezdo svi pokrepali,evo ja prodajem križance NZ i kalifornijskog 3 mjeseca stari za 50kn nezz dali je to puno ako ne prodam sljedeći vikend idu u škrinju
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ma mene zanima koliko prodajete po kili zaklane?

Evo ovako. Ja prodajem po 45 - 50 kn/kg. Možda je i malo puno, al na placu, većim dućanima i po mesnicama (koje ih uopće drže) su po 55 - 60 kn. Tak da smatram da je moj ipak domaći i bolji od tam nekih umjetnih. Sad sam baš prodal 8 kom po 50 kn/kg. Koljem ih sa 3 mjeseca (+ - 3 dana). Dulje ih ne držim, a imaju od 1,6-1,8 kg očišćeni bez iznutrica. Tak je imalo ovih 8 koje sam sad potamanil. Mislim ak dobiš 40 kn/kg da je ok, a ja osobno ispod niti nebi prodaval. Ja ih tak nemam puno (3 rasplodne ženke) i da su manje od 40 kn/kg držal bih samo jednu ženku i to za svoje potrebe.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

Ja imam istu cijenu kao hb11, 45kn konpletan (iznutrice glava ) ili 55kn 1kg trup. Do sad tko je kupovao svi su zadovoljni, za 20ak dana imam naruđbu od 32komada uglavnom je krenula sezona a i primjećujem da odkad je Kunis prestao sa radom potražnja je sve veća pa evo i prilika za uzgajaće.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Dakle ako stavim recimo 45 kn to je OK cijena, nemam još mlade za klanje a imam naručemo bar 10 kom.
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
dali ima netko u okolici Petrinje i Siska panon ženku za prodati ili zamjena(kukuruz)?
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

Treba gledati realno i tvrdim da sve ispod 45kn je debeli minus, dakle da bi kunič imao 3kg živ treba ga hraniti najmanje od 90 do 100 dana, trebao bi usmrćen biti oko 1800g što bi iznosilo 81kn, što znaći nema niti 1kn dnevno. Zato se neslažem sa ovom konstatacijom.Po meni je i više nego OK!!! Isprićavam se možda nije niti moja raćunica dobra:)))
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Treba gledati realno i tvrdim da sve ispod 45kn je debeli minus, dakle da bi kunič imao 3kg živ treba ga hraniti najmanje od 90 do 100 dana, trebao bi usmrćen biti oko 1800g što bi iznosilo 81kn, što znaći nema niti 1kn dnevno. Zato se neslažem sa ovom konstatacijom.Po meni je i više nego OK!!! Isprićavam se možda nije niti moja raćunica dobra:)))

pile u tovu donosi dnevnu zaradu od 0,80lp ali neces imati u tovu 1 pile,
ako ih imas 100 to ti je 80kn!ja cu sigurno provest u stali 1sat dnevno za 80kn
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
koliko dugo kunići drže cijenu od 45kn/kg s obzirom da cijena kukuruza,ječma općenito žita i sama gotova hrana je otišla gore što se sve odražava na cijenu odojaka,pilića a koliko vidim i ne na cijenu kunića.jer vidim post od prije dvije god . kad se priča o cijeni kunića gdje je cijena bila isto 45kn/kg.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
starter da bi imao 0,80lp po piletu trebao bi i reći sa kojom cijenom podkrepljuješ taj profit?
Neću ulaziti u raspravu i mislim da smo skrenuli sa dlake na perije a to ovdje nije bilo pitanje:))))
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
da uskok imam tocne brojke jer sam se time htio baviti a bavim se i sad zato sam primjer dao u
pilicima,a slazem se ja da cijena nije isla gore ali moramo biti svjesni da ni meso kunica nije bas najtrazenije
upravo zbog cijene,jer za kilu kunica koji je zdrav i zdravstvo ga preporucuje
kupimo dvije kile nezdrave svinjetine sopane hormonima itd,
a u ovo vrijeme kad ja kao hrvatski pirotehnicar jedva sklapam kraj s krajem jer nas kapitalizam unistava
a i sam se cudim kako ljudi s manjom placom uopce vise i prezivljavaju mislim da kvantitet dolazi ispred kvalitete!
mislim da se na kunica gleda kao i na ribu u ovim nasim krajevima a to je kao nepotreban luksuz!
nemojte misliti da nekoga izazivam ili da necijenim sam svoj trud ulozen u kunice samo hocu reci
da mogu ja traziti i 100kn za kilu ali neznam da koju kilu budem prodao!
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ja samo kažem da ih sigurno ne bih prodavao ispod 45 kn/kg. U svakom slučaju se ne isplati, a i ovako je diskutabilno...pogotovo za one koji kupuju svu hranu. Al činjenica je da ljudi prodaju i za manje. Ima po oglasniku po 30-35 kn/kg. Slažem se da je sve ispod 45 kn/kg minus!!!! :icon_hang:
 
S

smoki

Guest
nova krvna linija ekipa za tetoviranje i za novu sezonu izložbi
DSC03566_zps049f09d6.jpg


nova mlada ženka za priplod
DSC03563_zpsc847dde1.jpg


još jedna nova linija i novi okot za izložbe i daljnji rasplod
DSC03562_zpsb86be9f9.jpg


ženka pred okot
DSC03568_zps38db1a65.jpg


ukupno 8 ženki za rasplod (7 crnih i 1 havana) i 3 mužjaka od tog 2 nove krvne linije muških i jedna ženska
6b819fca-65a9-4c02-8e3c-117975417b7b_zpse5fbf205.jpg


prodaja kunića je dobra onolko kolko se uzgajivač brine oko nabavke nove i dobre kvalitetne krvne linije kunića i daljnjeg plasiranja, da se ne može dobro zaradit od njih nije istina samo je bitan marketing,ponuda proizvoda od kunića,dobra povezanost sa ostalim uzgajivačima i međusobno pomaganje u plasiranju što živih što obrađenih kunića,cijena od 40 kn/kg je sasvim ok cijena jer pojedinačno kunić koji mi pojede do 3,5 kg tjelesne mase zrna i sijena te vode što popije izađe me 50 kn,voda je bunarska,sijeno je košeno i skladišteno mojim radom i košnjom bez strojeva ne baliram,zrno je ječam i peleti te kad imam zobi i to stavim kad ne onda jbg,samo stalna nabavka rasplodnog materijala me košta te sve zarade ali to mi produžuje uzgoj i stavlja me tu malo više iznad nule,kod pilića je isto dobro samo ako imaš svoj matično rasplodno jato koje je kvalitetno imaš onda šansu da prodaš i jaja i piliće jednodnevne,tjedne,trotjedne ili čak kao novi pomladak za rasplod i uvijek imaš šanse da nekako plasiraš proizvod samo sjedeći kod kuće i čekajući da ti neko zakuca na vrata i kaže ćuo sam da imate to i to, tako nikad nečeš zaradit a kamoli išta napravit za dalje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh