• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Čime se liječi onda ušni šugarac?:(sweat):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

Čime se liječi onda ušni šugarac?:(sweat):
sumpor pomiješan sa uljem jestivim,,najstariji lijek,,štapičem za uši namazati po oboljelim dijelovima i nestaju sigurno :)
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Re: Kuničarstvo

Ivermectin je lijek izbora za parazite, a djeluje i stronghold ampula koja se primarno koristi za macke. Ja sam ivermectin koristio na kunicima i mackama i pouzdano unistava sugarac.
Ovi svi alternativni ljekovi obicno samo zaljece i sugarac se opet pojavljuje...
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

potpisujem sve što je MarinSisak rekao po pitanju Ivermectina,samo par kapi ušpricati u uši,2-3 dana ponoviti inestaje šugarac!
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

ŠUGARAC odn. kraste u ušima

Meni se Taktic od interveta pokazao učinkovit, samo mali problem što veterinar mora napraviti emulziju u drugoj bočici jer je original pakiranje Taktica dosta skupo.

Kad sam već na forumu da Vas nešto pitam.
Kako da obilježim ženke pošto su mi se neki dan sve izmješale u kavezima pa sam imao problem kuda koju da vratim jer izgledaju jednako.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Novi budući tatica !!!:drink:
 

Prilozi

  • plavi.jpg
    plavi.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 133

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

Nije mi jasno , kako su se izmješale ???:icon_e_geek:

U jednoj etaži pet boksova za ženke jedan do drugog, a vrata sa gornje strane za sve boksove. Sin kad je hranio nije zatvori i evo ti belaja, sve kalifornijske sa mladima, a koju vratiš u krivi boks može potamaniti mlade, na sreću uspio sam vratit svaku na svoje mjesto.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ha ha ha , svega bude kad djeca pomažu....moji za sada nisu još ništa zabrljali, al' stignu....Ponekad zaborave nahraniti zečeve dok ja dodjem s posla....:mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Pozdrav svima , vidiš ja sad pravim poklopac za kaveze pa ću malo to izrezat i napraviti više vrata.

Nego da pitam vas iskusne kakav je prelaz sa pojilica na bocu bi prešao na niple , ali neznam dali brzo uče i koja je visina poželjna (ono kao kod pilića u visini oka) , Da nebi filozofirali po ovim vrućinama .
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Prijatelju samo ti stavi niple ,a oni će već namirisati vodu . Sa prijelazom ne bih trebao imati problema.
Mislim da imam slike mojih kunićarnika ovdje na forumu pa ako te zanima malo prelistaj, kod mene su na nekih 15-tak cm od poda poda i mislim da su svi zadovoljni.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Znači brzo se školuju , idem u utorak kupiti niple i montaža pa ću slike staviti kad sve zgotovim , ima i šešire za slikanje da im stavim one kao za rođendane :)
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

ma brzo skuće, ja na boksevima gdje su mi ženke imam one limene pojilice na bocu, dok na kavezima gdje su za tov imam niple i odmah skuže gdje je voda. Jedino napominjem da pteba paziti da nigdje i nikako ne mogu do crijeva jer ga obožavaju izgristi. Dakle crijeva udaljiti od kaveza bar 5 cm po mojem iskustvu.
 
Na vrh