• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

znam da grickaju sve što im dođe pod zube ali mislio sam u plastične cjevi sakriti gumeno crno crijevo da nemogu do gume. budem vidio kakve niple imaju pa ću kombinirati možda odmah zavijem u plastiku kao picekima.
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

pogledaj moje slike ,nemaš što umotavati. niple idu unutar boksova i zaštićeni su limom ,a dovod vode ide s vanjske strane tako da su crijeva s vodom van dostupa zečeva.:icon_jook::icon_jook:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

Tako i kod mene, niple su unutar kaveza, crijeva vani, ali sam se bila zeznula pa kao izvana pričvrstila crijeva žicom da ne strše, pa su mi fino kroz mrežu pregrizli crijeva. A ja se čudim kako točim vodu i nikako da se kanta napuni.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Stavio sam prije neki dan zekana pored u kavez kod zvekača i sad se gledaju kroz žicu i skaču ali mu nedaju ni poslje 4 dana valjda se još upoznaju :(think): ali zato me već popišao 2 puta :mur: onako skoči i šprica pa razmišljam o prskailici za zaljevanje vrta da me opere kad već toliko zapišava :D:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

:icon_super:pošteno si me nasmijao !!!:(handshake):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

Evo i mojih kunića da ih vidite:

kalifornijski.jpg


scarontefsakaliforn.jpg


crvena1.jpg


malicrveni.jpg


crvenimladi.jpg


kuni10D0njak1.jpg
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Zeke su ti predivne, pogotovo ovaj crveni NZ.....Jel ima neko iz okolice Osijeka ili Vukovara možda NZ crvenu mladu zečicu za mjenjat' il' prodat'?
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

Ja imam ali sam ti daleko, osim ako netko ide ZG OS pa da poveze. Trenutno imam desetak mladih crvenih zekica, u leglima mi više ženskih, svega dva muška od 8 kom zadnji puta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

kad vidim crvene odmah dvojim između bečkih ma kad se vratim kupiću i jedne i druge :(inlove): pravim još jedan kavez i stan kad me moji izbace iz kuće :icon_blackeye:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ja sam baš nedavno kupio bečkog plavog (muškog, ima ga na slici) i sad bih još NZ crvenu, da kompletiram ono što mi se svidja....:(inlove):
Ne držim zečeve radi biznisa već radi moje porodice i svidjelo nam se svima u kući da ih imamo i uživamo radeći oko njih , hraniti ih, čistiti.....a i papati :=:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ja imam ali sam ti daleko, osim ako netko ide ZG OS pa da poveze. Trenutno imam desetak mladih crvenih zekica, u leglima mi više ženskih, svega dva muška od 8 kom zadnji puta.
Upakuj jednu ženkicu u kutiju stavi hrane za 2 dana i šalji !!!:icon_pidu:
 
N

nidjoslav

Guest
Re: Kuničarstvo

Ljudi javljam se sa jednim meni velikim problemom jer nemogu prepoznati dali je kunić muški ili ženski? pa ako mi možete kako pomoći?
:(
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

Koliko je kunić star?

Kod kunića se spol gleda tako da se spolovilo laganim pritiskom izvuće van. Kod cura je u obliku slova V ili U tj vidi se kao dugačka crta, dok je kod dečki točka ili kao slovo O. Malo je teže skužiti kod mladih kunića.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

I kod onih što su još "novi" u ovom poslu.....nisam ni ja znao odmah:icon_eyes:..... sad znam... :icon_super:
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo

hvala na pomoći- no mene brine jedan podatak. piše da mi se ne smije davati grašak(ne mislim na plod nego na mahi+une) ali ja im davam(u malim količinama) i nikad nisam primjetila da imaju problema sa probavom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Re: Kuničarstvo

Da ne listam cijelu temu. Ima li tržišta za zečeve? Znači da imam doma par komada pa da se proda koji kad ima.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

Ovisi koliko ih misliš imati, za prodati dva-tri uvijek ima zainteresiranih u susjedstvu i kod poznanika. Ljudi ipak radije biraju ono što je domaće i što znaju kako je hranjeno, nego nešto kupovno, iako kunića baš i nema po dućanima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh