• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunilent

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...ove sezone "Kunilenta" preparata za zaštitu voćaka od zečeva i srna nigdje nisam uspio pronaći, nema ga...a kažu, prestao se i proizvoditi...zna li netko od forumaša gdje bi ga ipak uspio nabaviti? Nije bitno ako je istekao rok valjanosti...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...ove sezone "Kunilenta" preparata za zaštitu voćaka od zečeva i srna nigdje nisam uspio pronaći, nema ga...a kažu, prestao se i proizvoditi...zna li netko od forumaša gdje bi ga ipak uspio nabaviti? Nije bitno ako je istekao rok valjanosti...
Već sam negdje prije pisao, umjesto Kunilenta koristio sam Deherban (jest da je herbicid, ali smrdi i tjera divljač). Namočiti krpe i oko nasada. Jedino ne znam da li se s vremnom zečevi priviknu na taj miris.:rolleyess:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
...ove sezone "Kunilenta" preparata za zaštitu voćaka od zečeva i srna nigdje nisam uspio pronaći, nema ga...a kažu, prestao se i proizvoditi...zna li netko od forumaša gdje bi ga ipak uspio nabaviti? Nije bitno ako je istekao rok valjanosti...


imam ja par flaša istekao je rok i ne znam po kolko bi prodal
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
imam ja par flaša istekao je rok i ne znam po kolko bi prodal

...u trgovini je oko 70 kn/l bilo, ako hoćeš, javi mi na PM i sve ćemo odmah dogovoriti...
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
72 kn litra u poljoapoteci u istočnom Zagrebu. Imaju nešto na lageru, ali može se naručiti koliko god treba. Još se proizvodi, samo neslužbeno. Detaljnije na PP.
 
B

bogi023

Guest
Jedno pitanje u vezi preparata. Koristio sam na prolece kunilent posto su mi srndaci sredili par stabala,a protiv zeceva imam zicu oko svakog stabla. Sad bi prskao i zimi,ali me brinu divlje svinje zbog sadrzaja ribljeg ulja u preparatu. Jel imate neka iskustva u vezi sa ovim?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Jedno pitanje u vezi preparata. Koristio sam na prolece kunilent posto su mi srndaci sredili par stabala,a protiv zeceva imam zicu oko svakog stabla. Sad bi prskao i zimi,ali me brinu divlje svinje zbog sadrzaja ribljeg ulja u preparatu. Jel imate neka iskustva u vezi sa ovim?

jedino rješenje
japan-bombs-pearl-harbor-17.jpg
 
B

bogi023

Guest
Manje robije bi dobio za coveka :madmana: nego jel to privlaci svinje ili se ni njima ne svidja miris preparata?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Manje robije bi dobio za coveka :madmana: nego jel to privlaci svinje ili se ni njima ne svidja miris preparata?
a nemoj da te uhvate
kunilent ti je ustvari riblje ulje, a mislim da ga svinje obožavaju
uostalom ako imaš kakvu svinju u blizini isprobaj
 
B

bogi023

Guest
Upravo me to i brine. Mada mi malo glupo da stitim od dve vrste zivotinja,a privlacim trecu koja napravi haos u vocnjaku.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Moja iskustva s kunilentom su negativna. Možda bi bilo bolje da sam napravio gušću emulziju pa četkom premazivao stablo ali ja sam razredio i prskao prskalicom , stablo i rašljanje grana a srndaći i srndaćice nisu dirali to prskano nego odmah pored toga, mlade grane i grančice. I otkud sad prića s Kunilendom jer se navodno više ne proizvodi.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Moja iskustva s kunilentom su negativna. Možda bi bilo bolje da sam napravio gušću emulziju pa četkom premazivao stablo ali ja sam razredio i prskao prskalicom , stablo i rašljanje grana a srndaći i srndaćice nisu dirali to prskano nego odmah pored toga, mlade grane i grančice. I otkud sad prića s Kunilendom jer se navodno više ne proizvodi.

neznam zašto se nebi proizvodio
a i bogi je iz druge države , a oni još dugo neće u EU:mrgreen:(sretnici)
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ne znam ni ja ali prošle jeseni ga bilo samo u jednoj trgovini u Višnjevcu a drugi ponavljali da se više ne proizvodi. Mislim da mi je neko tad rekao da ga u Srbiji isto nema a ni nečega sličnog.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Mi smo namazali sa svinjskom mašću. Zec nebu sigurno grickal to je dokazana narodna praksa.
 
M

MOCO

Guest
mene zanima jel ima kaki otrov za vrapce, sve mi zagade i požderu što imam na tavanu i uvijek nađu otvor kroz koji se provuku!! Sad sam odlučio sve ih potuč! sam neznam s čim, a ono sr...za štakore ne diraju!
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Moja iskustva s kunilentom su negativna. Možda bi bilo bolje da sam napravio gušću emulziju pa četkom premazivao stablo ali ja sam razredio i prskao prskalicom , stablo i rašljanje grana a srndaći i srndaćice nisu dirali to prskano nego odmah pored toga, mlade grane i grančice. I otkud sad prića s Kunilendom jer se navodno više ne proizvodi.
...ja sam uvijek mazao debelo četkom i pravio dvostruko jaču koncentraciju od preporučene u uputstvima za uporabu...također, mazao sam u kraćim intervalima od preporučenih i pokazalo se 100% učinkovito, parcela uopće nije bila ograđena i nikakovih oštećenja od zeca nije bilo...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
srndaći i srndaćice

:madmana: :axe::axe:
...neće biti oštećenja niti od srneće divljači ukoliko se s premazivanjem nastavi sve do kraja svibnja, tj. dok ne završi čišćenje rogova kod srnjaka...
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
zaštita od divljači

Evo da malo obnovim temu:
Naime za par dana sadim nasad lješnjaka, ali pošto je financijska situacija takva kaka je pa se nema novčića za ogradu moram i nekako zaštitit, u blizini je manja šuma i ima dosta divljači, gledo sam po forumu i netu ali nikako da nađem neki repelent da zaštitim voćnjak.
Vidim da ste vi pokušavali dosta eksperimentirat apa ako mi netko može rec sta je dosta učinkovito a da nije tako skupo.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Evo da malo obnovim temu:
Naime za par dana sadim nasad lješnjaka, ali pošto je financijska situacija takva kaka je pa se nema novčića za ogradu moram i nekako zaštitit, u blizini je manja šuma i ima dosta divljači, gledo sam po forumu i netu ali nikako da nađem neki repelent da zaštitim voćnjak.
Vidim da ste vi pokušavali dosta eksperimentirat apa ako mi netko može rec sta je dosta učinkovito a da nije tako skupo.

čuo sam da su neki okolo naokolo parcele išli u više navrata sa cisternama punim sadržaja septičkih jama (ljudskih izmetina) i gusto sipali sadžaj.I da je funkcioniralo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh