• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupio sam IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako si slike uplodao kao neregistrirani korisnik teme ne bude dugo interesantne kao do sad
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Registriran sam na toj stranici preko koje objavjujem slike, nadam se da se to ne bude dogodilo.. To mi se dogodilo na onoj temi di sam slagal 558 i baš je sranje...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Prepilil sam rezervar, pripasal plovak i nazad zavaril sve.

fz1Qm.jpg


fzJLc.jpg


fzr8N.jpg


fzuiV.jpg


fzVHy.jpg


Plovak sam skroz preuredil tak da paše:

fzbWj.jpg


Postavil sam blatobrane gore tak da mogu pripasati nosace za lampe i tablicu.. Mogu samo reci da su blatobrani koliko para toliko muzike..

fzl3J.jpg


fzmdp.jpg


Uzel sam i nove šarafe za blatobrane 16X160

fz3Gx.jpg


Šarafe kaj idu na kotace sam pofarbal:

fzKu8.jpg


Kutija za alat. Isto nisam baš oduševljen ali poslužila bude. Koliko para toliko muzike...

fzOQY.jpg


Stavil sam novi dihtung ispod AC pumpe i to debeli(bil je tanki) jer sam videl još prije farbanja da je tam bilo malo masno, pa da nebu sad kenjalo bar neko vreme:

fzape.jpg
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
E sad problem!! Na traktoru na polugici za gašenje nije bilo one plastike na kojoj piše STOP i za koju se vuce poluga pa sam ja sad privremeno stavil ovu nekakvu metalnu. Moram se raspitati jel se može kupiti nekakva barem nalik originalu jer nisam zadovoljan s ovim privremenim rješenjem:

fziRs.jpg
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
Bude to na kraju jedan jako dobar traktor svaka čast na trudu i samo naprijed! A da stavite neku naljepnicu na taj krug?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ovo je zaista za svaku pohvalu... pisi sve sto kupis da vidimo na kraju koliko te izasao ukupno... :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da mi netko na silu dođe doma ugraditi plovak ..zabadava ..ja bi ga potjeral na marš

ovo je bezveze , na ovako plosnati rezervar
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti ponekad treba raditi ne za potrebu več za vlastitu dušu tad je to sentimentalna vrijednost a ona ne gubi cijenu moje pohvale za trud kolegi .:icon_super:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Bude to na kraju jedan jako dobar traktor svaka čast na trudu i samo naprijed! A da stavite neku naljepnicu na taj krug?

Znaš da sam razmišljal pofarbati u crno i onda dati kolegi da mi napravi malu naljepnicu STOP, ali to bu opcija ako ne nađem original..

Ovo je zaista za svaku pohvalu... pisi sve sto kupis da vidimo na kraju koliko te izasao ukupno... :)

Napisati cu cifru na kraju svakako ali mislim da ne bude preskupo. Za kosu i kabinu sam dobio 2350 kuna, a kalkulacija mi je bila negdje oko 3500 od prilike da napravim sve.

da mi netko na silu dođe doma ugraditi plovak ..zabadava ..ja bi ga potjeral na marš

ovo je bezveze , na ovako plosnati rezervar

Slažem se s tobom da neceš ugrađivati plovak(isto kak ja ne bi ugradil elektricnu pumpu), to je stvar izbora, ali mi nije jasno kakve veze ima kaj je rezervar plosnati?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Danas je brat otvoril anlaser, prekontroliral sve, pocistil, podmazal... Dobro je radil tak da nisam ni ocekival neke troškove:

f5fXA.jpg


Ja sam postavil pripremu za novu vuru od temperature, jer stara nije radila;

f58sw.jpg


I danas je konacno opet stal na svoje cape:

f5RwD.jpg


Još ostaje lakiranje limarije i ide komplet nova struja..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislim da je jako neprecizno na plitkom rezervaru

promjer plovka je cca 3 cm , 3 cm je u njemu sigurno 5 litri ..to je par sati posla a i mali nagib može prevariti izmjereno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Za takve rezervare je prozirno crijevo majka. Mada, taj rezervar je, ako se ne varam, 30-tak litri, a 533 s 10 litri dobro umori traktoristu, tak da...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
I u auto kad natociš do cepa, napraviš ohoho kilometara( ja na škodi 200km bez brige) dok se pomakne kazaljka, tak je i ovo.. To se da jako fino pripasati, glavno je da se tak složi da plovak putuje punim kapacitetom i to je to.. Kaj se nagiba tice, ako se i u rezervar nagledavaš(ili guraš šibu kak mnogi rade) na nagibu isto ne buš tocno znal kolko ima goriva. Ovak ugrađen plovak cistam pristojno odrađuje svoju zadacu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako je pun rezervar problem natočiti bolje je radnju zatvoriti ili nikam ne krenuti.
Ili ugraditi manji rezervar :eek::
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I u auto kad natociš do cepa, napraviš ohoho kilometara( ja na škodi 200km bez brige) dok se pomakne kazaljka, tak je i ovo.. To se da jako fino pripasati, glavno je da se tak složi da plovak putuje punim kapacitetom i to je to.. Kaj se nagiba tice, ako se i u rezervar nagledavaš(ili guraš šibu kak mnogi rade) na nagibu isto ne buš tocno znal kolko ima goriva. Ovak ugrađen plovak cistam pristojno odrađuje svoju zadacu
možda imš prav , ali auto je jedan i uz cajger gledamo kilometre , ..a traktora je nekoliko i ako svaki ima svoj logaritam ne stignem se na to naviknuti , možda previše gledam iz svojeg kuta ..
osim toga auto redovito tankamo preko cijele godine ..a traktor u navali tnakamo svaku jutro do vrha a u mort sezoni tank drži par mjeseci .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni 560 u dol pokazuje manje a u brijeg više goriva kad natočim punog potroši 20 litri i još pooazuje da je pun.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Puknuti samo je šibu tvoj tata premalo koristil dok si bil mali :icon_lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Bogme, šiba (za neki i batina) je u raju izrasla.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
s šibom i batinom se niš ne postiže , to ste valjda naučili na sebi
 

Najnoviji postovi

Na vrh