• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja kombajna

strojar2

Novi član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
7
Dolazim iz Hrvatskog zagorja (male parcele, uski putovi) i imam potrebu za kupnju kombajna. Kao prvo zanimalo bi me dali je moguće da jedan stroj (kombajn) vrši pšenicu i kukuruz u klipu??? Moja pretpostavka je da nemože, ali opet bi molio pojašnjenje nekoga tko je u to upučen jer ja nisam.

Pošto je kod nas bregovito, uski putovi i male parcele kombajn kojeg tražim trebao bi biti nikako ne veće širine hedera od 3 metra. Zbog finacijskih mogučnosti (do nekih 5-6k eura) to bi bio neki rabljeni kombajn.
Molio bih vas neke preporuke.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
takav jedan manji ti je FAHR 900,ima heder za žito do 3m,adapter za kukuruz od 3 reda,motor je Deutz i jako je stabilan imao ga jedan prijatelj ali je odustao od uslužnog kombajniranja radi veče konkurencije i večih strojeva
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupio je kolega prošle zime Claas CONZUL s žitnim hederom 2,6 m. 1976.g. proizvodnje
E da vidiš kombajn, reko bi da je ko iz dučana, očuvan, nigdje udaren, nigdje trul, a gore Mercedes motor 65 ks, ide ko singerica, a kaj je još najsmješnije, dao je 25 tkn.
Meni je vršio sve ljetos, samo toči i vozi, 3 rali komad za malo više 3 sata i potroši malje od 30 l goriva.

Sad traži original adapter za kukuruz 3 reda.

slika1509.jpg


Takvog strojčeka bi si i ja kupil da sam u mogučnosti, 20-30 rali godišnje bez frke napravi:prayer::prayer:
 
Posljednje uređivanje:

strojar2

Novi član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
7
takav jedan manji ti je FAHR 900,ima heder za žito do 3m,adapter za kukuruz od 3 reda,motor je Deutz i jako je stabilan imao ga jedan prijatelj ali je odustao od uslužnog kombajniranja radi veče konkurencije i večih strojeva

Sad me zanima, ako znaš, taj heder od tri reda za kukuruz vrši kukurz u klipovim ili u zrnu??????
Pretpostavljam u zrnu, ali opet želim potvrdu toga
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemoze ti kombajn brati i u klipu i zrno. iskljucivo zrno bere.
ima preradjenih kombajna po oglasnicima koji beru kukuruz u klipu ali ti opet beru samo kukuruz u klipu. kukuruz u zrnu i zito ne mogu.
 

strojar2

Novi član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
7
Kao što sam i pretpostavljal, nema kombajna koji vrši žito i kukuruz u klipu.

Sad dalje pitanje, ova dva spomenuta Class Conzul 1976.g i Fahr M 900 isto nije puno noviji, dal je to prestaro? Odnosnoo ak to kupim dali budem pola sezone provel popravljajuči???

Gledal sam malo po oglasniku i sviđa mi se recimo Đuro Đaković MK 770, kakvo mišljenje imate o njemu?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
za brijeg i neravan teren ĐĐ definitivno nije radi uskog zadnjeg trapa,čuj i novi tucano može se strgati,a za ove starije definitivno majstori lokalni imaju ljeka i mogu pomoći,ovakav fahr 900 ima kod mene blizu i majstor mu vadi dušu i tera ga gdje baš i malo normalan ne ide ,cijeli dan uz punu turažu mrkne 50 lit goriva a nema sokaka kroz koji ne prođe
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
koliko planiraš godišnje vršit?
fahr,dobar izbor.
 
B

Bobo

Guest
Mali Djuro je jako nezahvalan stroj po brdovitom terenu... A cenu mu ni ne zelim poceti komentirati...

Pre skupi su i da ga sam imam, prodao bih ga za tu ludu cjenu koju ljudi za njih traze i kupio nesto bolje, vece.

Kako si i sam napisao, ne treba ti nista veliko, a pouzdano. fahr 900 je jedan od boljih izbora. Na njemu se cuvaj bocnih reduktora koji rade na princip mjesalice za beton, mali zupcanik pokrece veliki nazubljeni vijenac i to je jako skupo a polovno u dobrom stanju se jedva moze naci. Iz mog kraja ekipa ide u Sl Brod u Djuro Djakovic da im to naprave i tamo to ksota fine novce, ali novo je NOVO...

Mali Djuro ima isti princip pogona i na njima se to takodjer kvari. negdje sam procitao da MK770 ima prave bocne reduktore, ali ne mogu biti siguran je li to istina, samo znam da na 770 to u brdu odlazi, i zato u mom kraju nema niti jedan takav kombajncic.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Bježi od Đure.
Imali smo nekad upravo 770.Novog kupili. U brdu mu se mota poluosovina,tak da znaš kakva je kvaliteta materijala. Prodali smo ga naravno,kupili polovan FAHR M600. i super je :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bježi od Đure.
Imali smo nekad upravo 770.Novog kupili. U brdu mu se mota poluosovina,tak da znaš kakva je kvaliteta materijala. Prodali smo ga naravno,kupili polovan FAHR M600. i super je :)

Imaš M600 ???

Daj ga poslikaj i stavi da vidim!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jel mi slabo pratimo ili se nisi pohvalio kombajnom? :scratch
vjerojatno ovo prvo :)
zgodan kombajncic. koliku ima kosu? kukuruzni vjerojatno nemas za njega?
koliko mu stane u bunker i koliko ti treba za 1kj ili ha?
koliki je motor na njemu?
 
B

Bobo

Guest
Inace, samo da napomenem, ovo sipanje ulja po kosi ti je uzaludan posao. nakon 5 predjenih metara u radu ti se ulje ili obrise, ili se na njega hvata prasine koje u zetvi ima i previse, pa umijesto podmazivanja dobijes efekt brusnog papira...

Kosu nikad ne podmazuj, samo gledaj da su pritiskivaci dino podeseni i da kosu rukom mozes izvaditi i vratiti na mjesto...

Inace, fin kombajncic, nisam ni znao da ga imas ;)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
slabo pratite :)
Kosu ima 2,60. nemam kukuruzni,niti sam pokušao nabavljat,jer je pre mali i pre slabi za to.
U bunker mu malo stane,hehe,nekih 800 kg.
A koliko mi treba za kj,uh neznam na pamet,ali u danu se može ovršit 5-6 kj,onako od 10-11 sati dopodne pa do 6-7 naveče. Kipanje oduzima dosta vremena,jel ima mali bunker jel.
Motor je 3 cil. nekih 65 konja. Za njega nije slab,a troši kao upaljač.

Edit: Ma to je mješavina ulja i nafte,s tim podmazujem lance,ali pošpricam i po kosi.
Kosa je dobro složena.
Je da,i to ga ja osobno teram,hehe :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Extra ti je kombajn kolega....zaljubih se u njega...oču i ja takov mali strojček. :)

Obečal sam dedu da budem kupil kombajn još za njegvog života da mu dojdem kombajnirat da nemora više plačat, nadam se da budem ispunil obečanje ;)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Hvala :)

Čuj,reci dedi nek poživi još koju godinu i budemo tržili ;) .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Pa bar tih malih kombaja ima ko u priči:roll:

CLAAS potraži koji god i nečeš pogriješit..

Nisi napisao dali trebaš s kabinom ili bez kabine kombaj?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onaj Conzul sa slike bi me sasvim zadovoljio, lako za kabinu, to doma napravim kaj bu ko tvornički :)

Nego jel istina da su za Claas djalovi dalko skuplji nego za Fahr???
Još pogotovo za te starije modele kojih ima sve manje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Nego jel istina da su za Claas djalovi dalko skuplji nego za Fahr???
Još pogotovo za te starije modele kojih ima sve manje.

CLAAS se ne kvari,pa ne treba brinut za dijelove;)

SKUPO je široki pojam koji nije do kraja definiran,sad zavisi što podrazumijevaš pod skupo??
Na takvome stroju nije bitna cijena,nego samo da se može nabavit dio..
 

Najnoviji postovi

Na vrh