• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja sjekire

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Pa i nije neka pretjerana cijena
Sad gledao na Mall.hr,dojde 560 kuna
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Sad da kupujem kupio bih samo x25 i Gardena 2800s. Ostale ne bi kupovao jer ovo pokriva sve.
Gardena 2800s je ustvari Husqvarna s2800 i isto predobra sjekira, a jeftinija od Husqvarne oko 250kn.
Ono što njih dvije ne prekalaju kala 545m2 😁
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Oprostite na pitanju, a kaj je tak posebno i tim sjekirama?
U čemu su toliko različite od običnih sjekira koje popravi kovač?
Zadnju sam kupil za 10kn na sajmu, kovač napravil oštricu od feder štala, zel još 20kn za to, a za štil sam dal još 15kn.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Imam i ja sjekire od pokojnog djeda koji je bil kovač i stvarno takav čelik je čudesan... Godinama kalao s njima i ide to... ALI.. Ove sjekire imaju šuplju ručku, kod zamaha dobe vecu brzinu udara (osobno imsm osjećaj da se savinu 😁), kosina je optimalna, otpor ulaska u drvo je malen... Znam ludo zvuči, dok se ne proba. Recimo moj otac kalao s njom i stalno je vadio iz drveta i ogledavao spoj držala i glave. Pitam ga kaj gleda, veli da ima osjećaj da mu se glava klima u dršci (drška jer je šuplja amortizira udarac).
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,540
Oprostite na pitanju, a kaj je tak posebno i tim sjekirama?
pa daj samo pogle kak su lepe 😁

20221216_191933-jpg.55596


Šalu na stranu, ne znam što je posebno niti zašto je posebno ali činjenica je da ova sjekira S2800 sa težinom od 2,8kg radi jednako učinkovito, ako ne i učinkovitije od ovog cjepača/kalač...ili kako mi to zovemo Nejeb(u pravom smislu riječi) koji ima 5kg

Untitled-1.jpg
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
I onda vele da uvođenjem eura cijene ne budu porasle 😂

Još sam nešto zaboravio napisati.
Fiskars i Gardena imaju garanciju u RH 25 godina. Ako uspiješ potrgati stil ili sjekiru mijenjaju bez pitanja za novu. A koliko bi stilova izmijenili na običnim kakačima i sjekirama u 25g?
Na ovakvom kakvog je kolega Ghost poslikao moj drugi šogor u danu potrgao njih dva 😁
Imam isti takav kalač kupljen prvih godinama na početku sajma u Gudovcu. Neki kovači iz BiH ga kovali. Dobar jako, jedino sam mu ja suzio oštricu sa svake strane da lakse ulazi u drvo (složio ga popot stihl pro kalača).
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Moje iskustvo je na bukvi, bagremu i grabu. Imam super sjekiru kalača od srp&les slovenske firme, nije loša ali...koliko puta je znala zacvikat, ili samo kajla pomogne ili motorka, a onih laganih ujedanja pa svaki put vadi van. Sada nakon 7g. rada s fiskars X25 ipak je to bio malo ozbiljniji preporod..Nema ujedanja što mi je najbitnije, laganija, preciznija, uvijek oštra, drška dosta tanka što mi bolje odgovara i čvrsta ko čelik. Na kvrgama puno me puta pozitivno iznenadila šta može rascjepat. Ja sam i više nego zadovoljan Screenshot_2023-01-02-09-52-48-09_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
 
Posljednje uređivanje:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
Ja vec dugo gledam taj fiskars x27,ali sam za rodendan dobio ovaj kalac na.poklon...mislim da je.firma praktik...
IMG_20230102_110814.jpg

Na prvu sam bio jako skeptican...
Ali nakon sto ga probao ja prezadovoljan...ima 2.8kg ali ludnica sto uspije precjepat...nema cvikanja uopce...ako ne presjece izbaci van... ni jednom do sad nisam.morao koristit ni kajlu ni motorku...
 

ceta

Novi član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
9
Po meni je bagremovo stilo tj;ste drska veoma efikasna.Godinama sam izradjujem a na sjekiru ,,bradvu''nasadjujem.Nikada drugo nisam koristio,niti je puklo a niti me izdalo.Imam naviku cijepati drva jednom rukom i tako ide k'o od sale.Preporucio bi ipak te klinaste sjekire jer se bolje ponasaju i nema zaglavljivanja.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
ja isto imam želju kupiti ju.
Jesi ju kupil?
View attachment 56039
Ovo su sjekire koje ja koristim za drva. Najprije sam kupio Stihl pro sjekiru i kalač. Strašna kombinacija. Nema drveta kroz koje ne prođu - jedina mana je težina.
Puno sam čitao o Fiskars sjekirama i odlučio ih kupiti. Prije godinu dana kupio Fiskars x25 (najbolje mi odgovara zbog dužine i moje visine) i Fiskars x11 (za kalanje jednom rukom). Tad je ova slika i slikana. Stvarno preporod, lagane i možeš kalati cijeli dan. Što se tiče oštrice, ja znao i po betonu s njima kresnuti, nema tragova. Tak da ne znam... Zatim sam kupio Gardenu 2800s (Husqvarna). I mogu reći da mi isto super sjela.
Dok kalam cjepanice onda je x25 prima (lakše prodire u drvo i precizna je), a s Gardenom dovršavam kalanje. Također s Gardenom nabijam kajle.
Ta kombinaciji mi je sad za sve. Rijetko kad trebam posegnuti za stihl kalačem. Šogor mi je jednom prilikom rekao da sam si za novce koje sam dao za sjekire mogao i traktorski kalač kupiti. A drugi dan smo paralelno kalali izrezane gule zasušenog oraha... On sa starom sjekirom koju je naslijedio i kalačem sa zavarenom cijevi umjesto držala.. Ja sam skalao dvije vrpe i još išao njemu pomoći oko njegove vrpe. Ja nakalao traktorsku prikolicu zapremine sanduka 3m3, a on niti pola. On je OFR i u boljoj je kondiciji nego ja. Tak da mu je taj dan postalo jasno zasto sam ja dao toliko za dobre sjekire.
Mislim da je kvalitetna sjekira važna koliko i motorna pila. 👍
Eto toliko od mene.
Lp
I koja je dobra? Ja gledam husqvarna S2800 ili ovu x27. Ovaj tjedan moram kupit sekiru.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
koja je dobra? Ja gledam husqvarna S2800 ili ovu x27. Ovaj tjedan moram kupit sekiru.
Husqvarna s2800 (Gardena 2800s) su odlične sjekire. X27 isto. S Fiskars Xsjekirama se ne smije tuc ušicom.
Kod X25 ili x27 treba vidjeti koja bolje leži zbog duzine ruku i visine.
Znate kak je matematičar rekel dok su ga pitali jel bolje imati ženu il ljubavnicu... Kupi obje! 😀

Da editiram... Sjetil sam se još nešto... Ako treba samo za kalanje doma u dvorištu onda x27(x25) a ak je i za šumu onda 2800s... S H se mogu i kajle nabijati i ima nešto kracu rucku pa bolje stane u quad ili raketu... 😀Ak treba klepnut i divlju svinju u šumi dok napadne s H se more, Fiskars je prenježan. Svestranija je sjekira s2800. Eto...
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Fala ti, danas sam zval svoj lokalni dučan da pitam kaj se nudi od sekira, ali mi veli da ne drže"markirane"sekire🙂
Reko kaj imaš, ima neku rambu, ramba ili tak nekaj ak sam skužil dobro. I oregon običnu, reko to nebi. Ja bi baš ovu s2800 ili 2800s nije neka razlika🙂ali bi kaj dobil snjom kad već imam sekiru za kalat od 3 kile? 🙂Kajli još nemam al bum i nje moral kupit kak mi se vidi. Ova Gardena je u vlasništvu Husqvarne, tak da bilo kaj kupim imam isti proizvod.
Ali mi vele u dućanu da mi danas baš došel aspen 4 kanistra kaj sam naručil, pitam ja pa kad sam naručil, veli još u 11mj,tak da svikak moram u dučan🙂
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Gardenu 2800s imam ja (model 8719 - crna drška). Za Husqvarnu ionak Gardena dela sjekire, tak da je to isto.
Sad ih ima i na akcijama.
Dobije se puno tim sjekirama, stvarno treba probati da se čovjek uvjeri...
Ovdje ima zanimljiv filmić kak ih rade i na koji način je spojena glava s drškom.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh